آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

خازن سنج(ESR METER ) عقربه ای آنالوگ

mioo_sara

کاربر
2008-02-23
143
531
سلام دوستان
آیا در ایران دوستان جائی یا لینکی سراغ دارند که بشه خازن سنج(ESR METER ) عقربه ای آنالوگ تهیه کرد
آیا کسی سراغ داره راستش میخوام یکی بسازم اگر آماده سراغ دارید بی خود وقت نزارم ممنون
نمونه ای از تصاویر این خازن سنج را میزارم
ضمنا طبق ادعای سازنده میتونه در صورت خرابی خازن اون را روی بورد تشخیص بده که همین نکته برای من مهم است

Analog Tester ESR Meter in circuit 3 test

پیوست‌ها

• 113.2 کیلوبایت بازدیدها: 49

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,345
1,046
سلام چرا آنالوگ ؟؟؟؟ چرا دیجیتال تهیه نمیکنید .؟ داخل شیراز یکی از همکاران قدیمی هستند که ممکن داشته باشند از قبل اگر ممکن شد پایان هفته سوال می کنم براتون

mioo_sara

کاربر
2008-02-23
143
531
ممنون میشم اگر سئوال کنید
حالا چرا آنالوگ چون من دیجیتالش را خریدم ولی فیک است و نمیتونه چرا چون قابلیت زیرو یا صفر کردن مقدار پروب های متصل به دستگاه تستر حتی در مدل های معمولی اهمتر های آنالوگ وجود دارد در حالی که در دیجیتال ها یا امکان صفر کردن مقدار پروب متصل به دستگاه نیست یا همراه با خطا است
نکته بعدی اینکه این گونه تستر ها بدون آیسی میکرو هستند و در صورت خرابی میشه راحت خودمون اون را تعمیر کنیم

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,345
1,046
آخرین قبول دارم . گرچه خودمم مولتی مترهای دیجیتالی خراب و بسیار کم کارکرد زیاد دارم . آقای رستگاری هستند شاید داشته باشند آخر هفته سوال می کنم خبر میدم البته فروشگاه شیراز هستند ولی پستی ارسال می کنند

mioo_sara

کاربر
2008-02-23
143
531
ممنون میشم در صورتی که اطلاعاتی کسب کردین یه پیام هم به pm بنده ارسال کنید
با تشکر

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,048
2,874
32
سلام دوستان
آیا در ایران دوستان جائی یا لینکی سراغ دارند که بشه خازن سنج(ESR METER ) عقربه ای آنالوگ تهیه کرد
آیا کسی سراغ داره راستش میخوام یکی بسازم اگر آماده سراغ دارید بی خود وقت نزارم ممنون
نمونه ای از تصاویر این خازن سنج را میزارم
ضمنا طبق ادعای سازنده میتونه در صورت خرابی خازن اون را روی بورد تشخیص بده که همین نکته برای من مهم است

Analog Tester ESR Meter in circuit 3 test

مولتیمتر آنالوگ خودش به تنهایی خازن سنج هست

mioo_sara

کاربر
2008-02-23
143
531
نکته جالب اینجاست که ساخت این گونه تستر ها بین روسها وآسیای شرقی مثل اندونزی و فیلیپین بسیار مرسوم است
در سایت های الکترونیک اندونزی بگردی دهها و صدها بورد آماده میبینی که میشه به مولتی متر آناوگ الصاق کرد تا بشه اون مولتی متر را به تستر خازن با قابلیت تست esr تبدیل کرد قیمت بالائی هم ندارند من نمیدونم چرا در ایران این بوردها و تسترها مرسوم نشده اند
نمونه ای از بوردهای آماده قابل اتصال به مولتی متر انالوگ را در زیر می گذارم
1.jpg

mioo_sara

کاربر
2008-02-23
143
531
مولتیمتر آنالوگ خودش به تنهایی خازن سنج هست
خیر دوست من در مبحث esr باید دقت در حد صدم اهم بالا بره فرض کن اگر شما بتونی یک اهم را به هزار قسمت تقسیم کنی اون وقت یک تستر مرغوب میتونه میزان نزدیکی یا اشباع اهم و نزدیکی به شورت را محاسبه کنه اما مولتی متر آنالوگ صرفا در صورتی که esr یا مقاومت داخلی خازن به حد اشباع رسیده باشه و در حد شورت خودش را نشون بده اون وقته که عکس العمل نشون میده
اما یک تستر میتونه پاش را یک مرحله بالاتر بزاره و یک مرحله قبل از اشباع یا شورت را هم محاسبه و اندازه بگیره بنابراین در صورتی خرابی نسبی خازن باز هم اون را نشون میده

بالا