آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

جریان کشی در امپلی فایر

masoud5868

کاربر vip
vip
کاربر
2022-10-17
41
25
سلام خدمت تمامی دوستان
یک عدد آمپلی فایر در تحت عنوان تعویض کلیدهای شکسته خروجی واسه تعمیر آوردن
اما وقتی دستگاه رو به منبع تغذیه وصل کردم متوجه جریان کشی حدود ۵۰۰ میلی آمپر دستگاه شدم و بعد ازگذشت زمان به ۸۰۰ میلی میرسه
اقداماتی که انجام دادم تست تمامی قطعات دستگاه که سالم بودن از جمله ترانزیستورها و ماسفتهای مدار
بعد اینکه ولتاژ گیری که دو سر دیود دبل ۳۵ ولت داریم
بعد یک پایه از مقاومت وات بالا که به شدت داغ میکنن در تصویر زیر مشخص کردم در آوردن جریان کشی مدار خوابید به نظرم میاد عیب از قسمت تغذیه مدار نباشد همچنین دو عدد مقاومت ۱۰ اهم که تصویر مشخص کردم سوخته بودن تعویض کروم ممنون میشم راهنمایی کنید که چکار کنم

پیوست‌ها

• 327.6 کیلوبایت بازدیدها: 39
  • 346.7 کیلوبایت بازدیدها: 41

morteza khod

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-08-01
2,246
4,264
سلام اون دوتا مقاومت یکم داغ میکنن ولتاژشون به چه صورت هست ؟ مدارو کلا شارژ قلع کنید و شستشو خشک کنید . اگر کلیدها رو بیرون آوردید دقت کنید جایی لحیم به اتصال نشده باشه .

rap13

کاربر vip
کاربر
2015-09-05
40
56
kerman
سلام خدمت تمامی دوستان
یک عدد آمپلی فایر در تحت عنوان تعویض کلیدهای شکسته خروجی واسه تعمیر آوردن
اما وقتی دستگاه رو به منبع تغذیه وصل کردم متوجه جریان کشی حدود ۵۰۰ میلی آمپر دستگاه شدم و بعد ازگذشت زمان به ۸۰۰ میلی میرسه
اقداماتی که انجام دادم تست تمامی قطعات دستگاه که سالم بودن از جمله ترانزیستورها و ماسفتهای مدار
بعد اینکه ولتاژ گیری که دو سر دیود دبل ۳۵ ولت داریم
بعد یک پایه از مقاومت وات بالا که به شدت داغ میکنن در تصویر زیر مشخص کردم در آوردن جریان کشی مدار خوابید به نظرم میاد عیب از قسمت تغذیه مدار نباشد همچنین دو عدد مقاومت ۱۰ اهم که تصویر مشخص کردم سوخته بودن تعویض کروم ممنون میشم راهنمایی کنید که چکار کنم
سلام. مدل امپلی رو ذکر نکردین
اون دوتا مقاومتی که وسط برد هست و علامت زدین ، تغذیه ی پری رو می سازند و داغ کردنشون طبیعیه . درضمن در صورتی که امپلی فایر روشن باشد جریان کشی در این حد طبیعیست. برد مشخصه که کثیفه با تینر شستشو و شارژ قلع کنید. اون مقاوت هایی که سوختن قبل از تعویض کردن بررسی کنید که در خروجی امپلی ولتاژ موجود نباشد

masoud5868

کاربر vip
vip
کاربر
2022-10-17
41
25
سلام اون دوتا مقاومت یکم داغ میکنن ولتاژشون به چه صورت هست ؟ مدارو کلا شارژ قلع کنید و شستشو خشک کنید . اگر کلیدها رو بیرون آوردید دقت کنید جایی لحیم به اتصال نشده باشه .
سلام ولتاژی که میاد دوسر مقاومت حدود ۶۰ ولت هست در حدی داغ میکنن که نمیشه بهشون دست زد حتی اطراف این مقاومت ها پی سی بی مدار هم سیاه شده
شارژ قلع و شستشو انجام شد کلیدها رو کلا عوض کردم

masoud5868

کاربر vip
vip
کاربر
2022-10-17
41
25
سلام. مدل امپلی رو ذکر نکردین
اون دوتا مقاومتی که وسط برد هست و علامت زدین ، تغذیه ی پری رو می سازند و داغ کردنشون طبیعیه . درضمن در صورتی که امپلی فایر روشن باشد جریان کشی در این حد طبیعیست. برد مشخصه که کثیفه با تینر شستشو و شارژ قلع کنید. اون مقاوت هایی که سوختن قبل از تعویض کردن بررسی کنید که در خروجی امپلی ولتاژ موجود نباشد
مدلSOLOMON
درچه حد داغ کنن طبیعی هست؟؟شدید داغ میکنن در ضمن امروز متوجه شدم یکی ازای سی های4558dهم داغ میکنه
جریان بدون اینکه صوت از امپلی بکشیم تا چند میتونه باشه؟؟
متاسفانه مقاومت ها رو عوض کردم چطوری تست کنم خروجی ولت داره یانه

پیوست‌ها

morteza khod

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-08-01
2,246
4,264
سلام همون آیسی را پایشو آزاد کنید یا بیرون بیارید ببینید وضعیت چطوره روی دوتا دیود زینر بعد مقاومت از ۱۲ تا ۱۷ ولت باید داشته باشید .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: habbib

masoud5868

کاربر vip
vip
کاربر
2022-10-17
41
25
این آی سی4558هم داغ میکنه
سلام همون آیسی را پایشو آزاد کنید یا بیرون بیارید ببینید وضعیت چطوره روی دوتا دیود زینر بعد مقاومت از ۱۲ تا ۱۷ ولت باید داشته باشید .
ای سی هم بیرون آوردن و هم تعویض کردم ولی بازهم جریان حدود ۶۰۰ میلی میشه
مهندس تا چه مقدار جریان مجاز بکشه در حالتی خروجی صوت وصل نباشه

پیوست‌ها

hamid9873

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-01-23
254
177
کاشان
مدلSOLOMON
درچه حد داغ کنن طبیعی هست؟؟شدید داغ میکنن در ضمن امروز متوجه شدم یکی ازای سی های4558dهم داغ میکنه
جریان بدون اینکه صوت از امپلی بکشیم تا چند میتونه باشه؟؟
متاسفانه مقاومت ها رو عوض کردم چطوری تست کنم خروجی ولت داره یانه
توی مدار نویز هم دارید؟ای سی ۴۵۵۸اگر داغ میکنه خارج کنید از مدار احتمال سوختن دیود ۱۵ولتی هم هست چک کنید

masoud5868

کاربر vip
vip
کاربر
2022-10-17
41
25
توی مدار نویز هم دارید؟ای سی ۴۵۵۸اگر داغ میکنه خارج کنید از مدار احتمال سوختن دیود ۱۵ولتی هم هست چک کنید
آره دستمون میزارم روی برد جریان کشی بیشتر میشه
دو تا دیود زنر بعد از مقاومت های وات رل عوض کردم آی سی رو هم خارج کردم بازهم جریان حدود ۸۰۰ میلی آمپر میشکه

بالا