آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: جرقه زدن sanyo oven em-g4760

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,711
(تبرستان) آمل
هرگونه پاسخی در خصوص مگنترون از طرف همکاران ممنوعه اما مدیران میتونند اظهار نظر کنندو خطری هم ندارد؟!!!!!!!!!!!!:51000000:

به نام خدا
با سلام و احترام
دوست و همکار محترم شما که خیلی سوال دارید و متعجب هستید
کی گفته که همکاران اجازه پاسخ دادن ندارن
سایت اعلام کرد در مورد مایکروویو و دستگاهایی که خطر جانی برای کاربر داره افرادی که تجربیات کافی و تخصص دارن پاسخ بدن تا مشکلی برای اون بنده خدا پیش نیاد
آیا این حرف بدی است؟
همکاران با مدیر هیچ فرقی ندارن همه تعمیرکاریم و در این انجمن داریم اطلاعات و تجربیات همدیگر رو به نمایش میزاریم و بانک اطلاعاتی درست کردیم حتما شما بیشتر از من اطلاعات تعمیراتی دارید و شاید همکار دیگری کاری انجام داده باشه که 1 ساعت وقت من و شما رو بگیره پس تبعیضی در کار نیست هدف سرعت در کار ما هست
تشکر و احترام

آخرین ویرایش:

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,711
(تبرستان) آمل
در خصوص تهیه انتن مگنترون فکر میکنم معمولا از هر 4تا دستگاه که مشکل مگنترون دارن 3تاش انتن میسوزه ویکیش خود مگنترون به همین دلیل نمیشه از مگنترون سوخته تهیه کرد چون مصرف انتنش بیشتره وبه نظر میرسه بایدراه بهتری برای تهیه اش باشه ! .
ودر خصوص این صفحه میکا شاید مقصر بنده باشم که تصویر مناسبی نگذاشتم چون تنها صفحه میکا نیست یک صفحه تلق نازک آلومینیومی هم به شکلی خاص نوعی پرچ بهش وصل هست که اگرم بشه به شکل صحیح وسالم جداش کرد نمیشه مثل خودش پرچ کرد مگر اینکه اگر اشکالی برای عبور امواج یا جرقه نشه با چسب به میکا چسباند ! خوشحال میشم نظرتان را در این دو مورد بفرمایید:11677:

به نام خدا
دوست گرامی بنده در روز 5 دستگاه تعمیر میکنم
و معمولا خرابی آنتن کم دارم و از همین آنتن ها در ضرورت استفاده میکنم
عرض کردم در صورت خرابی آنتن در دستگاه شما خود مگنترون هم باید بررسی بشه چون شاید خراب شده باشد
در مورد اون قطعه آلمینیوم کلا اونو حذف کنید و دقیقا مقوا رو به همون شکل برش بزنید نصب کنید نباید مشکلی پیش بیاد

hooman15

کاربر
2014-01-21
64
94
tehran
جایی خواندم نه تنها مهمه بلکه حتی اون خمی که خورده زاویه خمش در جهت انتشار صحیح امواج در این نوع اسکلت خیلی حساب شده هست واگر غیر از اینی که طراحی شده باشد مقدار نشتی دستگاه از مقدار استاندارد مجاز بالا میره .البته خطرش واسه ما نیست برایه مشتریه ::Eyecrazy:: فقط میمونه مسیله شرعی وحلال بودن دست مزدش مگر اینکه به مشتری بگیم آقا کار میکنه اما وقتی روشنش کردین تا غذا حاضر شه همتون برین پارکو برگردین:lol:.
حالا اگر امکانش هست یکی از دوستان ادرسی یا تلفنی محبت کنن من مزاحم بشم یک انتن بگیرم.ببخشید که به شکل طنز گونه مطرح کردم

MAFSHARI

کاربر
2014-06-28
139
421
ماهشهر
سلام دوست عزيز اگه استاد آمل پنا فرمودند مشكلي نداره مطمئن باش اشتباه نمي كنه در ضمن اين آنتن رو معمولا جاهائي كه قطعات ماكروويو رو مي فروشن ميتوني گير بياري و بسيار كم پيش مياد كه آنتن بسوزه از مگنترون هاي كهنه تهيه كن​

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,711
(تبرستان) آمل
جایی خواندم نه تنها مهمه بلکه حتی اون خمی که خورده زاویه خمش در جهت انتشار صحیح امواج در این نوع اسکلت خیلی حساب شده هست واگر غیر از اینی که طراحی شده باشد مقدار نشتی دستگاه از مقدار استاندارد مجاز بالا میره .البته خطرش واسه ما نیست برایه مشتریه ::Eyecrazy:: فقط میمونه مسیله شرعی وحلال بودن دست مزدش مگر اینکه به مشتری بگیم آقا کار میکنه اما وقتی روشنش کردین تا غذا حاضر شه همتون برین پارکو برگردین:lol:.
حالا اگر امکانش هست یکی از دوستان ادرسی یا تلفنی محبت کنن من مزاحم بشم یک انتن بگیرم.ببخشید که به شکل طنز گونه مطرح کردم

به نام خدا
سلام دوست عزیز
خوشحالم همکارانی مثل شما متعهد دارم
دقیقا حق با شماست
ولی برعکس فکر کردید در سیستم های قدیم بدلیل نداشتن کابین درست و حسابی مایکرو فر این آلمینیوم رو نصب میکردن تا امواج قرینه شده مجدد به داخل مگنترون برگشت نکنه در این حالت اگر هم حذف شود خطری برای مصرف کننده ندارد و احتمال خرابی مگنترون به مرور زمان وجود دارد
توجه کنید دوستان در کل هدف سایت و همکاران دادن تجربیات کاری است و نتیجه گیری و تعمیر و خطرات ناشی از کار بر عهده تعمیر کار است
من تعمیرکارکه دستگاه پیش من بازه نمیتونم تعمیر کنم و به سایت مراجعه و درخواست میدم شاید 20 کاربر ببینند و 3 نفر جوابی بدهند قرار نیست شما حتما اون کارو انجام بدین پس نتیجه گیری با خود شماست
و حتما بارها اعلام کردم در مورد تعمیر دستگاهای خطر دار احتیاط کنید خصوصا مایکروویو
در مورد دادن آدرس و تلفن خلاف مقررات سایت میباشد لطفا به فوشگاهای سایت مراجعه یا به بازارچه سایت مراجه کنید

hooman15

کاربر
2014-01-21
64
94
tehran
سلام همانطور که میدانید کسی در بخش بازارچه وفروشگاه این قطعات را ارایه نمیکنه !
لطفا راهنمایی بفرماییددرخصوص طریقه تست مگنترون درحالت خارج شده از کابین :drunk:

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,711
(تبرستان) آمل
سلام همانطور که میدانید کسی در بخش بازارچه وفروشگاه این قطعات را ارایه نمیکنه !
لطفا راهنمایی بفرماییددرخصوص طریقه تست مگنترون درحالت خارج شده از کابین :drunk:

به نام خدا
سلام دوست عزیز
مگنترون در بیرون از دستگاه فقط با اهمتر و تست چشمی و ظاهری حدود 50% تست میگردد
1= با اهمتر 2 سر سوکت باید کاملا با اهمتر بوق بزند و
2= به هیچ عنوان با اهم خیلی بالا نباید این دو سر با بدنه اهم داشته باشد و اتصال با بدنه باشد
3= 2 عدد آهن ربا در داخل مگنترون قرار دارد که نباید شکسته باشد
اینها تست عادی بودند
ولی تا نصب کار نشود دقیق تست نمیشود شاید لامپ مگنترون از داخل خراب شده باشد؟
موفق باشید

بالا