آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: جایگزین نشدن ایسی 5l0365r در بعضی از بردهای تغذیه

tajik

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-06-06
278
1,321
سلام
استاد غزال فکر کنم منظور همکارمان در مورد آیسی هایی است که ولتاژ vcc آیسی از داخل خود آیسی تامین میشه و اگر در تغدیه این تیپ آیسی بکار رفته باشه این ایسی جایگزین همون ایرادی را که آقای تاجیک گفتند پیش میاره و باید در اینجور مواقع یک سیم دور ترانس چاپر بپیچیم تا ولتاژ آیسی 5L0365R تامین بشه که قبلا در این مورد در انجمن بحث شده اگر منظور ایشان را درست متوجه شده باشم
با سلام وتشکر
دوست عزیز اگه نقشه ای داری میشه یک نمونه آپ کنی؟

MAHMOODI

موسس انجمن
پرسنل مدیریت
مدیرکل
2006-10-02
9,706
40,615
هرمزگان
www.irantk.ir
در ای سی هایی که فقط از یک سیم پیچ چوک اولیه استفاده شده من از tny256y و یا tny256y میتونید استفاده کنید
tny256y عالی هست و فقط نیاز به یک سیم پیچ اولیه چ.ک هست و ولتاژ VCC در خود ای سی تامین میشه حتی در مدار هایی که قسمت اولیه چوکشون دو سیم پیچ دارند فقط از قسمت drin کافیه استفاده کرد و نیازی به VCC نداره

tajik

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-06-06
278
1,321
در ای سی هایی که فقط از یک سیم پیچ چوک اولیه استفاده شده من از tny256y و یا tny256y میتونید استفاده کنید
tny256y عالی هست و فقط نیاز به یک سیم پیچ اولیه چ.ک هست و ولتاژ VCC در خود ای سی تامین میشه حتی در مدار هایی که قسمت اولیه چوکشون دو سیم پیچ دارند فقط از قسمت drin کافیه استفاده کرد و نیازی به VCC نداره
با تشکر
در این چوک از 2 سیم پیچ اولیه استفاده شده،امکان داره ولتاژ سیم پیچ تامین کننده ولتاژ ایسی کم باشه برای 5l0365؟؟
یا امکانش هست که خوده چوک با این ایسی هم خوانی نداشته باشه؟

delta

کاربر vip
vip
کاربر
2006-10-06
225
2,237
اهواز
دوست عزیز بعضی از چک درایوها با ایسی 5l0365 منطبق نیست واسیلاتور صحیحی جهت راه اندازی ایجاد نمی کند پس شما ابتدا دستورات جناب محمودی را اجرا کرده در صورتی که ایسی مذکور را تهیه نکردید می توانید چک درایور را با یک نمونه که ولتاژهای دی وی دی شما را دارد عوض کنید فکر کنم چک 550 مناسب باشه

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,775
با سلام و تشکر
دقیقا موافقم،چون هر ترفندی میشد زدم ولی جواب نداد.

سلام
اگرچه ساده ترین شیوه از سوی استاد عزیزم جناب آقای محمودی پیشنهاد گردیده
اما اگر مایلید ایراد کار مشخص بشه و از همان آی سی استفاده کنید باید پاسخ مناسب بدهید

تازمانیکه انسان علیرغم عدم توفیق ، عمل خود را فاقد نقص و عیب میداند فقط آب در هاون میکوبد و درجا میزند

بدیهی ترین حقیقت هر شکست ، ضعفی است که قادر به پذیرش آن نیستید و همواره اعلام میکنید کلیه مراحل را بدون عیب و نقصی انجام دادم و هر ترفندی را زدم ولی نشد

عزیزم قطعا مواردی که در نظر شما فاقد اهمیت است رعایت نفرمودید که موفق نشده اید

شما در تاپیک جایگزینی 5m0380R اعلام فرمودید من هم همین کار را در مواردی انجام دادم ولی نشد
حالا میفرمایید از 5L0365 استفاده کرده اید و نشده ، زیرا بنظر شما این دو آی سی تفاوتی ندارند و لازم ندانستید اطلاع دهید

در اینهمه پست که ارسال فرمودید اساسی ترین سوالی که با تاکید مطرح کردم که آی سی اصلی چه بوده ؟ پاسخ ندادید
زیرا بنظر شما مهم نیست و همه باید از نظر شما تبعیت کنند و مهم ندانند
و قس علیهذا

عزیزم اگر نظر شما درست بود مشکل شما تابحال حل شده بود و نیاز به طرح موضوع نداشتید

علیهذا اگر مایلید ایراد مربوطه کشف و رفع بشه برای آخرین بار اعلام میکنم گزارش مبسوط و جامع و کاملی ارائه فرمایید

سپاس

~H03in~

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-08-20
899
7,085
با سلام و تشکر
استاد گرامی،متاسفانه من نقشه این مدل را گیر نیاوردم
در مورد این خازن که دوستمون(
جناب ~H03in~) انجام داد بنده در مورد بردهای دیگه امتحان کرده بودم حتی مقدار مقاومت استارت ایسی (مقاومتی که از سر خازن 450 ولت به پایه 3 وصل میشه) کم کردم ولی فقط به سرعت تیک تیک کردن اضافه میشه و ترانسو راه نمیندازه

در زمانی که در حال تیک تیک کردن است ولتاژ پایه 3 ایسی بین 12 تا 14 متغیر است

با سلام با اجازه از دوستان و مخصوصا استاد عزیزم جناب غزال 
دوست عزیز حداقل یه عکس از مدارت میزاشتی با سلاح شغال میشه به شکار شیر رفت؟
اگر تمام مراحل را انجام دادید این تست را هم انجام بدید اگر در مسیر فیدبک کنار اپتو کوپلر خازنی به ظرفیت 1 میکرو 50 ولت است ظرفیتش رو کم کنید و آزمایش کنین البته در بعضی از تغذیه ها این خازن وجود نداره در لینک زیر هم یکی از دوستان اشاره کرده  ولی در تغذیه من این خازن وجود نداشت و چون نقشه نداشتم شبیه مدار خودم و قرار دادم.............
http://www.irantk.ir/showthread.php?t=46840&p=253414&viewfull=1#post253414

یا علی

tajik

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-06-06
278
1,321
سلام
اگرچه ساده ترین شیوه از سوی استاد عزیزم جناب آقای محمودی پیشنهاد گردیده
اما اگر مایلید ایراد کار مشخص بشه و از همان آی سی استفاده کنید باید پاسخ مناسب بدهید

تازمانیکه انسان علیرغم عدم توفیق ، عمل خود را فاقد نقص و عیب میداند فقط آب در هاون میکوبد و درجا میزند

بدیهی ترین حقیقت هر شکست ، ضعفی است که قادر به پذیرش آن نیستید و همواره اعلام میکنید کلیه مراحل را بدون عیب و نقصی انجام دادم و هر ترفندی را زدم ولی نشد

عزیزم قطعا مواردی که در نظر شما فاقد اهمیت است رعایت نفرمودید که موفق نشده اید

شما در تاپیک جایگزینی 5m0380R اعلام فرمودید من هم همین کار را در مواردی انجام دادم ولی نشد
حالا میفرمایید از 5L0365 استفاده کرده اید و نشده ، زیرا بنظر شما این دو آی سی تفاوتی ندارند و لازم ندانستید اطلاع دهید

در اینهمه پست که ارسال فرمودید اساسی ترین سوالی که با تاکید مطرح کردم که آی سی اصلی چه بوده ؟ پاسخ ندادید
و قس علیهذا

عزیزم اگر نظر شما درست بود مشکل شما تابحال حل شده بود و نیاز به طرح موضوع نداشتید

علیهذا اگر مایلید ایراد مربوطه کشف و رفع بشه برای آخرین بار اعلام میکنم گزارش مبسوط و جامع و کاملی ارائه فرمایید

سپاس
سلام

و قس علیهذا

پست3#

من در حال حاضر میخواستم بر روی بر تغذیه وی سی دی سامسونگ که ایسی تغذیه 8 پایه داشت که ترکیده بود و شماره ای نداره این ایسی رو جایگزین کنم

استاد گرامی
بنده کی ادعا کردم تمام کارهایم بی عیب و نقص است؟؟؟؟!!!!!
من گفتم هر ترفندی میشد زدم،خوب منظور این که هر چی بلد بودم انجام دادم
چون این اولین برد نیست که هم با 5l0365 و 5m0380 راه نیوفتاده
اگر من فکر میکردم که کارم بی عیب و نقص است چرا اینجا سوال کردم؟

با تشکر

tajik

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-06-06
278
1,321
با سلام با اجازه از دوستان و مخصوصا استاد عزیزم جناب غزال
دوست عزیز حداقل یه عکس از مدارت میزاشتی با سلاح شغال میشه به شکار شیر رفت؟
اگر تمام مراحل را انجام دادید این تست را هم انجام بدید اگر در مسیر فیدبک کنار اپتو کوپلر خازنی به ظرفیت 1 میکرو 50 ولت است ظرفیتش رو کم کنید و آزمایش کنین البته در بعضی از تغذیه ها این خازن وجود نداره در لینک زیر هم یکی از دوستان اشاره کرده ولی در تغذیه من این خازن وجود نداشت و چون نقشه نداشتم شبیه مدار خودم و قرار دادم.............
http://www.irantk.ir/showthread.php?t=46840&p=253414&viewfull=1#post253414

یا علی
سلام و تشکر
خازن 1میکرو نداره
DSC_0136.jpgDSC_0133.jpg

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,775
سلام

و قس علیهذا

پست3#

من در حال حاضر میخواستم بر روی بر تغذیه وی سی دی سامسونگ که ایسی تغذیه 8 پایه داشت که ترکیده بود و شماره ای نداره این ایسی رو جایگزین کنم

استاد گرامی
بنده کی ادعا کردم تمام کارهایم بی عیب و نقص است؟؟؟؟!!!!!
من گفتم هر ترفندی میشد زدم،خوب منظور این که هر چی بلد بودم انجام دادم
چون این اولین برد نیست که هم با 5l0365 و 5m0380 راه نیوفتاده
اگر من فکر میکردم که کارم بی عیب و نقص است چرا اینجا سوال کردم؟

با تشکر

سلام

این ادعای مستمر که همان کارها را انجام دادم یعنی کارم نقصی نداشته و مازاد بر آن اطلاعاتی وجود ندارد درحالیکه کم کم محرز گردید مورد شما کاملا متفاوت است

اینکه اطلاعی از شماره آی سی اصلی ندارید یعنی کار پیچیده تری مورد انتظار است و نمیتوان ادعای فوق را مطرح کرد که همان کارها را انجام دادم

مضافا آی سی کلیه مواردی که موفق نشدید نترکیده ولی شما گنگ ترین مورد را انتخاب فرمودید
که بزیان شماست و توفیق حاضر را دشوارتر و فراگیری اطلاعات موثر را دشوارتر میسازد

و اینکه با هر پست گوشه بسیار ناچیزی از اقدامات و شرایط مربوطه را گزارش میکنید دلیل اطمینان کامل به صحت کار خود و علت عدم توفیق است.

در تاپیک موصوف فرمودید ازآنجاکه شرایط شما مشابه شرایط تاپیک است لذا نام آی سی ها را ذکر نفرمودید ولی اکنون پس از چندین پست و سوالات مکرر مشخص شد اساسی ترین شرط مهیا نبوده یعنی نه آی سی جایگزین و نه آی سی اصلی یکسان با آی سی های تاپیک نیست.

درهرصورت این حقیقت که نقصانی در کار شماست قابل تردید نیست
فلذا اگرچه هنوز هم ابهامات اساسی مورد نظر را رفع نفرمودید و تردید ندارم نقشه اصلی اختلافات فاحشی با نقشه مشابه مورد ادعا که در پست 3 ارائه فرمودید دارد

معذالک
اگر قبلا با کاهش مقاومت بزرگ مگا اهمی مرتبط با پایه 3 نتیجه ای نگرفته اید

1-چند دور سیم شارلاکدار به سیم پیچ تغذیه آی سی اضافه ( سری) کنید ( بروش سوزنی و بدون باز کردن هسته و بدون خارج کردن ترانس از مدار )
2- تغذیه را روشن کنید و ولتاژ تغذیه آی سی را اندازه گیری کنید اگر ولتاژش کمتر از قبل شده بود ابتدا و انتهای این چند دور را جابجا کنید که ولتاژ تغذیه بیشتر شود

3 - اگر افزایش ولتاژ پایه 3 موثر نبود ظرفیت خازن الکترولیت تغذیه آی سی که باید به پایه 3 متصل باشد کمتر کنید

حتما راه میافته
سپاس

آخرین ویرایش:
بالا