آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: تلفن رومیزی gaoxinqi مدل hcd399(52c)p/tsdl زنگ نمی‌خورد و روی صفحه نمایش ارور میدهد

saeedkorgpa

کاربر
2020-09-04
64
36
لارستان
سلام این مورد ،زنگ نمی‌خورد و درست کار نمی‌کرد، دو ترانزیستور به شماره ،۵۵۵۱و۸۵۵۰ سوخته بود که تعویض شد ،و همه چی کار می‌کرد. یه روز نشد مشتری پس آورد و گفت همه چی سالمه فقط زنگ نمیخوره ،با چند ضربه صدای زنگ اومد ولی کم ،دوباره قطع شد .تقریبا همه چی تست کردم ،ولی فایده نداره، الان موقع زنگ خوردن صدای زنگ که نمیاد که هیچ روی صفحه ارور میزنه ،خواهش میکنم زودتر جوابم بدید ممنون،قطعه ای که تو عکس مشخص کردم سوخته بودن و تعویض شد ،واسه تعمیر کار هم دادم ،علتش ندونست

پیوست‌ها

• 1.7 مگابایت بازدیدها: 101
  • 2.1 مگابایت بازدیدها: 100
  • 2 مگابایت بازدیدها: 97
  • 1.8 مگابایت بازدیدها: 89

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
731
1,427
استان گلستان
سلام این مورد ،زنگ نمی‌خورد و درست کار نمی‌کرد، دو ترانزیستور به شماره ،۵۵۵۱و۸۵۵۰ سوخته بود که تعویض شد ،و همه چی کار می‌کرد. یه روز نشد مشتری پس آورد و گفت همه چی سالمه فقط زنگ نمیخوره ،با چند ضربه صدای زنگ اومد ولی کم ،دوباره قطع شد .تقریبا همه چی تست کردم ،ولی فایده نداره، الان موقع زنگ خوردن صدای زنگ که نمیاد که هیچ روی صفحه ارور میزنه ،خواهش میکنم زودتر جوابم بدید ممنون،قطعه ای که تو عکس مشخص کردم سوخته بودن و تعویض شد ،واسه تعمیر کار هم دادم ،علتش ندونست

درود، احتمالا قلع مردگی داره.

smm9297

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2015-02-11
586
1,058
درود.دوست عزیز اول ببینید صدای آیفون هم ضعیف هست یا خیر.اگر صدای آیفون هم ضعیفه اول بلندگو رو تست و یا تعویض بفرمائید و در مرحله بعد خازن ۱۰۰۰ میکرو ۱۰ ولت مربوط به آیفون و زنر کنارش رو از نظر نشتی چک بفرمائید .این خازن معمولا در صورت نشتی باد نمیکنه و ظاهرا سالمه .اگر آیفون سالم بود قطعا در مسیر زنگ لحیم سردی دارید .اطراف همون خازن ۱۰۰۰ میکرو تا خروجی بلندگو با دقت چک شود.اگر موفق نشدید اعلام کنید تا راه دیگه ای را عرض کنم خدمتتون .موفق باشید

saeedkorgpa

کاربر
2020-09-04
64
36
لارستان
سلام ممنون از راهنمای تون صدای آیفن خوبه.بلندگو سالم و وضعییت برد خوبه کل برد رو چک و رفع لحیم سردی کردم .خازن و دیود هم با وجود سالم بودن با نو تعویض کردم.بعضی موقع هنگام زدن زدن به تلفن معیوب.روی نمایشگر ارور میزنه
درود.دوست عزیز اول ببینید صدای آیفون هم ضعیف هست یا خیر.اگر صدای آیفون هم ضعیفه اول بلندگو رو تست و یا تعویض بفرمائید و در مرحله بعد خازن ۱۰۰۰ میکرو ۱۰ ولت مربوط به آیفون و زنر کنارش رو از نظر نشتی چک بفرمائید .این خازن معمولا در صورت نشتی باد نمیکنه و ظاهرا سالمه .اگر آیفون سالم بود قطعا در مسیر زنگ لحیم سردی دارید .اطراف همون خازن ۱۰۰۰ میکرو تا خروجی بلندگو با دقت چک شود.اگر موفق نشدید اعلام کنید تا راه دیگه ای را عرض کنم خدمتتون .موفق باشید

smm9297

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2015-02-11
586
1,058
سلام ممنون از راهنمای تون صدای آیفن خوبه.بلندگو سالم و وضعییت برد خوبه کل برد رو چک و رفع لحیم سردی کردم .خازن و دیود هم با وجود سالم بودن با نو تعویض کردم.بعضی موقع هنگام زدن زدن به تلفن معیوب.روی نمایشگر ارور میزنه

درود بر شما.اگه تلفن باطری میخوره لطفا با باطری تست کنید.و آخرین پیشنهاد که بارها در مورد ضعیفی زنگ به خودم کمک کرده.روی تمام خازنهای برد مخصوصا خازنهای کوچک که عیب ظاهری نشون نمیدن در حالیکه تلفن در حال زنگ خوردن هست هیتر با دمای حدود ۲۰۰ درجه بگیرید و هر جا که صدای زنگ بلند شد همون خازن رو تعویض بفرمائید.موفق باشید

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
731
1,427
استان گلستان
سلام کل برد چک کردم .الان صدای زنگ میاد بیش از حد ضعیفه

ترانزیستور های 8050 و 8550 دو نوع C و S دارن که از نظر مشخصات و ترتیب پایه ها متفاوتند.
مطمٔنین که ترانزیستور رو درست و با نوع یکسان انداختین؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amookhteh

amookhteh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2015-01-17
815
1,024
کلید هوگ رو تعویض کنید با ترانزیستورهای a92

saeedkorgpa

کاربر
2020-09-04
64
36
لارستان
سلام تشکر میکنم از تمام دوستان که راهنمایی کردن ،تلفن فوق متاسفانه زیاد وقتم رو گرفت .میدونم با یه زنگ داخلی جدا از مدار میشه کار رو تموم کرد .اما میخواستم مشکل اصلی رو بدونم و تجربه ای برای همه کسب بشه .من تمام خازن ،زنر،ترانزیستورها رو تعویض،و کل مسیر هیتر گرفتم ،با این وضعیت ارور روی صفحه نمایش ،مشکل اصلی احتمال زیاد آی سی قیری است.باز هم تشکر که راهنمایی کردید و وقت همتون رو گرفتم .تلفن مورد نظر رو با مدار زنگ داخلی جدا ،تحویل مشتری دادم .در ضمن علت یه جوری مشکوکه .چونکه قبلا بخاطر زنگ ،دست تعمیر کار دیگه ای بوده و موقعیکه بازش کردم،دیدم دو تا از زنر ها رو قیچی کرده بود و چند تا از خازن .من این احتمال رو میدم که تعمیر کار نتونسته مشکل رو حل کنه ،زده به سیم آخر خازنها رو بدون در نظر گرفتن ظرفیت خازن و زنر ها رو قیچی کرده داده تحویل ،حالا حداقل تونستم تلفن رو راه بندازم و نصف مشکل حل شد.تشکر از همه

بالا