آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تعمیر پاور 600 وات ACBEL

hamedesmayly

کاربر
2022-08-06
148
135
24
اصفهان
سلام خدمت دوستان و همکاران گرامی
یه پاور 600 وات برند acbel برای تعمیر رسیده که هنگام باز کردن متوجه ترکیدن دو خازن صافی ورودی و سوختن فیوز شدم، خازن هارو سفارش دادم و فیوز رو هم تعویض کردم، پل دیود رو هم خارج کردم و تست کردم ولی هنگام تست پاور که با لامپ تست خواستم اون رو به برق بزنم لامپ روشن موند، تمامی ترانزیستور ها و هیت سینک رو باز کردم و متوجه شدم که ترانزیستور 17N80C3 تمامی پایه هاش اتصال کوتاه شده میخواستم بدونم مشابهی برای این ترانزیستور هست که بشه استفاده کرد؟
IMG_۲۰۲۳۱۲۰۲_۱۵۴۰۰۲.jpg

Navid-Aref

کاربر vip
vip
کاربر
2008-11-23
385
797
درود. جریان درینش 17 آمپر و ولتاژ درین-سورسش هم 800 ولت هست و بسیار قویه و راحت نمیشه ماسفت دیگه ای جایگزینش کرد. البته می تونین

ماسفت چینی N-CH 800V 18A 18N80 رو تحت فشار امتحان کنین ببینین جواب میده یا نه. قیمتش ثلث اصلی هست.

خودش (ساخت شرکت Infineon آلمان و اقمارش) در بازار هست و می تونید از فروشگاه اینترنتی اسکای تِک تهران بخرین. همین رو فروشنده ای بی انصاف در دیجی کالا به دو برابر قیمت گذاشته!!

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

hamedesmayly

کاربر
2022-08-06
148
135
24
اصفهان
درود. جریان درینش 17 آمپر و ولتاژ درین-سورسش هم 800 ولت هست و بسیار قویه و راحت نمیشه ماسفت دیگه ای جایگزینش کرد. البته می تونین

ماسفت چینی N-CH 800V 18A 18N80 رو تحت فشار امتحان کنین ببینین جواب میده یا نه. قیمتش ثلث اصلی هست.

خودش (ساخت شرکت Infineon آلمان و اقمارش) در بازار هست و می تونید از فروشگاه اینترنتی اسکای تِک تهران بخرین. همین رو فروشنده ای بی انصاف در دیجی کالا به دو برابر قیمت گذاشته!!
ممنون به همکار ها میگم اگه موجود نبود که همون 18n80 که گفتید رو از سایت جم الکترونیک سفارش میدم و تست میکنم

بالا