آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تصویر ندادن 945GCM-S2L و کد دیباگر00

farzad_yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-02-01
829
4,580
سراسیاب ملارد(کرج)
سلام.ی بار i/o رو عوض کن البته آخر همه.چون راحت عوض میشه.امتحان کن.چند مورد داشتم که i/o بوده.در ضمن از i.o که میندازی مطمئن باش که سالمه@!

با تشکر از علی

همونطور که علی گفت اخر همه i/o رو تعویض کن شما ابتدا فت های مدار v core رو تست ار اوکی بود و سالم بودن اونوقت برو سراغ i/o

امید.اکبری

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-10-10
661
2,917
44
اصفهان
دوست من سلام
فشار روی I/O ؟
واقعا رو چ اساس این فرمایشو شما دوست خوب فرمودید؟
00 را با اسپری بشوره؟
واقعا ایول داره
دوست من 00 بیست و سه مورد را شامل میشود.در این نوع مادربرد اینها را رعایت کن.البته اگر میخواهی که جواب درست را بگیری.در غیر اینصورت به همون تعویض I/O ادامه بده.قبل از شروع عرایض مختصر گوشزدی خدمت عزیزانم داشته باشم.
1: هر مادربرد بر حسب نوع مواد بکاررفته در برد تعداد دفعات کمی توان دیدن گرما مخصوصا گرمای هیتر و مخصوصا برای تعویض آیسی ها را دارد.با هربار هیت گرفتن روی برد ما عمر و توان برد را کم میکنیم.پس وقتی مطمئن شدید برین سر هیتر و .........
2: برای تعویض I/O باید دلیل قانع کننده داشته باشید.نبود ولتاژ برروی پایه ها و یا خازنهای SMD کنار I/O
و یا
نبود ویاکم بودن ولتاژ در مدار سوییچ
و یا نبود کد و .................
3: در این نوع مادربرد شما بعد از پروگرام کردن بایوس و فشار برروی سوکت CPU به تنها موردی ک میتونی شک کنی دو فت درایور جنوبی است.
دوفت ک در کنار یک آیسی هشت پا قرار دارد.
احتمالا K3918 ویا P3055LD است.
فعلا اینها را چک کن تا بعد.ممنون از توجه عزیزانم

امید.اکبری

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-10-10
661
2,917
44
اصفهان
در ضمن
طراحی و تعمیر برندهای مادربردها با هم تفاوت کوچکی دارند.
بر اساس تجربه همکاری ک در آواژنگ با عزیزانم داشته ام خدمت شما عرض میکنم که:
در این نوع مادربرد شما روی خطای 00 اصلا نرو روی مدار PWM CPU
.با یک سی پی یو بعنوان مثال 2.6 ک برروی این مادبرد جواب میدهد تست کن.ببین سی پی یو یی که استفاده میکنی برای تست در لیست سی پی یو های ساپورت مادربرد مذکور است؟
اینها نکات کلیدی 00 است دوست من ک کمتر توجه میکنیم.
با تشکر فراوان از عزیزانم

farzad_yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-02-01
829
4,580
سراسیاب ملارد(کرج)
سلام خدمت امید جان من بسیار مادربرد داشتم که کد 00 میداد و مشگل از مدار PWM بوده یک نکته که لازم بود عرض کنم این مورد بود که فشار روی I/O از این نظر انجام میگیره که اگر قطعی در این قطعه بوده باشه با فشار به پایه ها قسمت جدا شده میچسبه و باعث تصویر میشه بنده این مورد رو هم داشتم

من اولین موردی که روی مادربرد های کد FFFF و 00 فشار روی پل ها و I/O هست چندین مورد بوده که با این مورد ها و فشار فهمیدم که مشگل از چی بوده

ولی در مورد شوستن برد با اسپری در صورت مشاهده 00 با شما هم عقیده هستم که هیچ کمکی نمی کنه

ممنون بابت نکات زیبای شما امید جان اکبری خیلی به جا و درست بود ولی کماکان روی فشار روی پل ها و I/O در کارم پایبند هستم و این نکات رو چندین سال پیش از یک دوست برزیلی که تبحر فراوان در تعمیر داشت یاد گرفتم و خیلی خوب جواب میده

امید.اکبری

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-10-10
661
2,917
44
اصفهان
میشه مواردی که 00 شامل میشه رو بیان کنید?فکر میکنم خیلی کمک کنه
دوست من موارد 00 و FF تجربی و بسیار گسترده هستند.منو ببخش ک در این مقوله نمیگنجه .

امید.اکبری

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-10-10
661
2,917
44
اصفهان
دوست من فرزاد یوسفی سلام
فشار روی پلها درست و متین.ولی چرا فشار روی I/O ؟
روی پلها و سوکت سی پی یو تاب مادربرد و خمیدگی و فشار باعث لحیم سردی میشه.ولی تاب I/O؟ لحیم سردیه I/O ؟
بازم ممنون بایت تجربه زیباتون

امید.اکبری

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-10-10
661
2,917
44
اصفهان
راستی میخواستم تشکر کنم از شما دو عزیز ک دگمه تشکر را زدید!!!!
بعدش هم انتظار دارین بیشتر توضیح بدم؟بله.حتما هم توضیح میدم دوستان.بزودی.هروقت عزیزان فرهنگ تشکر کردن را خوب و بموقع آموختن................

بالا