آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: تصویر ندادن لپ تاپ دل n5010

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

saeidgbg

کاربر
2014-02-21
111
66
گرگان
کنار این قطعه روی مادربرد شماره U4901 نوشته شده که از روی شماتیکش نگاه کردم مدلش G5285T11U-GP

اینه. تصویر این قسمت از شماتیک رو می زارم که شما هم تایید کنید درسته یا نه؟
Screen Shot 1394-11-06 at 0.50.16.jpg

توی هیچ کدام از فروشگاه اینترنتی (امیر ای سی و http://elcshop.ir ) سرچ کردم پیدا نکردم از کجا می شه گیر آورد؟

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,206
تهران
کنار این قطعه روی مادربرد شماره U4901 نوشته شده که از روی شماتیکش نگاه کردم مدلش G5285T11U-GP

اینه. تصویر این قسمت از شماتیک رو می زارم که شما هم تایید کنید درسته یا نه؟
مشاهده فایل‌پیوست 130250

توی هیچ کدام از فروشگاه اینترنتی (امیر ای سی و http://elcshop.ir ) سرچ کردم پیدا نکردم از کجا می شه گیر آورد؟
شمارش اگر اونه پس درسته .
تو داغی ها باید پیدا کنی به چند تا از همکاران لپتاپ سر بزن . باید داشته باشند .از داغی باز میکنه بهت میده .

saeidgbg

کاربر
2014-02-21
111
66
گرگان
بالاخره این قطعه رو پیدا کردم و عوض کردمش (از روی داغی برد دیگه) و کابل فلت led رو هم عوض کردم چون خیلی از کابل هاش قطع شده بود
ولی مشکل الان اینه که led روشن می شه اما صفحه سفیده و هیچ نوشته ایی نشون نمی ده (logo Dell هم نمی یاد)
لطفاْ راهنمایی کنید .

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,206
تهران
بالاخره این قطعه رو پیدا کردم و عوض کردمش (از روی داغی برد دیگه) و کابل فلت led رو هم عوض کردم چون خیلی از کابل هاش قطع شده بود
ولی مشکل الان اینه که led روشن می شه اما صفحه سفیده و هیچ نوشته ایی نشون نمی ده (logo Dell هم نمی یاد)
لطفاْ راهنمایی کنید .

بایوس بزنید .

saeidgbg

کاربر
2014-02-21
111
66
گرگان
توی اینترنت سرچ کردم گفتند کلید پاور + دکمه D رو نگه دار انجام دادم ولی جواب نداد به مانیتور وصل کردم بازم تصویر نداشت در صورتی که قبل از تعویض قطعات روی یک مانیتور دیگه تصویر می داد. این توضیحات رو دادم که اگه بازم لازمه برم بایوس بزنم یا نه؟ ممکن از چیپ گرافیک باشه؟

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,206
تهران
توی اینترنت سرچ کردم گفتند کلید پاور + دکمه D رو نگه دار انجام دادم ولی جواب نداد به مانیتور وصل کردم بازم تصویر نداشت در صورتی که قبل از تعویض قطعات روی یک مانیتور دیگه تصویر می داد. این توضیحات رو دادم که اگه بازم لازمه برم بایوس بزنم یا نه؟ ممکن از چیپ گرافیک باشه؟

روی ایسی بایوس ولتاژ دارید . روی ایسی دیگه بایوس بزنید تست بگیرید . بایوسش هم تو قسمت دل موجوده

saeidgbg

کاربر
2014-02-21
111
66
گرگان
روی بایوس ولتاژ دارم وبا چند تا فایل مختلف بایوس رو پروگرم کردم ولی هم چنان backLight دارم و اما دیتا ندارم روی مانیتور.<br>دیگه نمی دونم چه کار کنم امکان داره کابل فلتش مشکل داشته باشه (نو خریدم) با یک led سالم هم چک کردم ولی فرقی نکرد <br>ممکنه توی مدار قسمت تصویر در مادربرد در اثر ترکیدن اون ic قطعه ایی دیگه هم اسیب دیده باشه؟<br>لطفاْ کمک کنید

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,206
تهران
روی بایوس ولتاژ دارم وبا چند تا فایل مختلف بایوس رو پروگرم کردم ولی هم چنان backLight دارم و اما دیتا ندارم روی مانیتور.<br>دیگه نمی دونم چه کار کنم امکان داره کابل فلتش مشکل داشته باشه (نو خریدم) با یک led سالم هم چک کردم ولی فرقی نکرد <br>ممکنه توی مدار قسمت تصویر در مادربرد در اثر ترکیدن اون ic قطعه ایی دیگه هم اسیب دیده باشه؟<br>لطفاْ کمک کنید

روی مونیتور خروجی d-sub تست گرفتید ؟
روی i/o چه ولتاژ هایی داری ؟

saeidgbg

کاربر
2014-02-21
111
66
گرگان
روی مانیتور دیگه هم تصویر نمی یاد
ولتاژ ۳.۳ دارم فقط
ولی قبل از اینکه ic رو عوض کنم تصویر روی یک مانیتور دیگه داشتم.

آخرین ویرایش:

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,206
تهران
روی مانیتور دیگه هم تصویر نمی یاد
ولتاژ ۳.۳ دارم فقط
ولی قبل از اینکه ic رو عوض کنم تصویر روی یک مانیتور دیگه داشتم.

موقع تعویض فلت یا کار روی برد دستگاه باطری یا شارجر وصل که نبود ؟
اگر بود روی i/o متمرکز بشید و عوض کنید .

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا