آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: تحلیل و عیب یابی تغذیه سوئیچینگ تابلوهای روان

mmd.lor

کاربر
2021-03-16
27
19
38
درود

سوال شما اینه؛
در مورد تغذیه‌ای با مارک و مدل نامشخص که نقشه هم نداری ، چجوری هر قابلیتی اراده کردیم اضافه کنیم؟
فعلا بابت جریان

عجیبه که تصور کردید راهکار ساده‌ و کلی وجود داره .
دراینصورت معلوم نیست چرا دیگران سالها تحصیل و تجربه میکنن؟

اگه نقشه و مشخصات هم داشتی پاسخگویی ساده نبود و نیاز به تحلیل عمقی داشت تا راهکاری مشخص بشه.

ممنون بابت جواب تند تیز شما. در مورد سوال اول شما که تمام تغذیه های s120 12 همه یه مدل میزنن و ۱۲ ولت ۱۰ امپر است نقشه هم دقیقا همون نقشه که خودتون زحمت کشیدی و قرار دادی در سایت

پیوست‌ها

mmd.lor

کاربر
2021-03-16
27
19
38
درود

سوال شما اینه؛
در مورد تغذیه‌ای با مارک و مدل نامشخص که نقشه هم نداری ، چجوری هر قابلیتی اراده کردیم اضافه کنیم؟
فعلا بابت جریان

اگه نقشه و مشخصات هم داشتی پاسخگویی ساده نبود و نیاز به تحلیل عمقی داشت تا راهکاری مشخص بشه.

سپاس
mir_20230910_195105.jpg
mir_20230910_195105.jpgmir_20230910_195105.jpgاستاد مهرباناین عکس تغذیه است که فرمایش کردی عکس و یا نقشه mir_20230910_195105.jpgmir_20230910_195105.jpg

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: habbib

mmd.lor

کاربر
2021-03-16
27
19
38
ببخشید من زیاد وارد نیستم با این برنامه کارکنم اگه جای اشتباه میکنم به بزرگواری خودتون ببخشید و ابنکه اگه لطف کنید راهنمایی کنید اگه اشتباه فایلی میفرستم یا خارج از قوانین گروه هست ممنون میشم اگه تذکر بدین

mmd.lor

کاربر
2021-03-16
27
19
38
درود

سوال شما اینه؛
فعلا بابت جریان

سپاس
مهندس من فک کنم سوال من دقیق متوجه نشدید یا من متوجه جواب شما نشدم من سوالم رو دوباره میپرسم در مورد همون تغذیه های سویچینگ ۱۲ ولت ۱۰ امپر چرا در بعضی از تغدیه ها که نمونه رو عکس فرستادم از قسمت محافظ اتصال کوتاه استفاده نشده همون ترانزیستور Q5 جای خالی رو بورد وجود داره و هیچ قطعه ای در اون قسمت که مجموعه اتصال کوتاه رو اعلام میکنه وجود نداره؟دلیل چیه که نداشتن اما وقتی خروجی اتصال کوتاه میشه تغذیه خودکار خاموش میشه و بعد به محض اینکه اتصال کوتاه برطرف میشه سریع تغدیه باز روشن میشه و اماده جریان کشی

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
مهندس من فک کنم سوال من دقیق متوجه نشدید یا من متوجه جواب شما نشدم من سوالم رو دوباره میپرسم در مورد همون تغذیه های سویچینگ ۱۲ ولت ۱۰ امپر چرا در بعضی از تغدیه ها که نمونه رو عکس فرستادم از قسمت محافظ اتصال کوتاه استفاده نشده همون ترانزیستور Q5 جای خالی رو بورد وجود داره و هیچ قطعه ای در اون قسمت که مجموعه اتصال کوتاه رو اعلام میکنه وجود نداره؟دلیل چیه که نداشتن اما وقتی خروجی اتصال کوتاه میشه تغذیه خودکار خاموش میشه و بعد به محض اینکه اتصال کوتاه برطرف میشه سریع تغدیه باز روشن میشه و اماده جریان کشی
درود

پاسخ را مجددا تکرار میکنم.
وقتی نمیدونم کدوم تغذیه و با چه نقشه‌ای مورد نظر شماست چه پاسخی بدم؟
اگه نقشه هم داشتی نیاز به ‌وقت کلانی جهت تحلیل عمقی و بررسی موضوع بود.
عجیبه که تصور فرمودی اطلاع دارم که کدوم تغذیه مورد سواله و من از تمهیدات و اصلاحات آتی طراح آن هم اطلاع دارم.
ضمنا کجا گفتم عکس و یا نقشه.

سپاس

بالا