آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تجربیات: تبدیل ولتاژ تک خروجی ترانس به ولتاژ دوبل بدون دستکاری در ترانس

armin-a

کاربر vip
کاربر
2011-12-06
262
210
درود

شما عضو انجمن هستی و نباید برای ارسال تصویر مشکلی داشته باشی.

اگه سیم ضخیم و ضخیمتر سری بشه اشکالی نداره و امپر بالا میده ولی اگه سیم ضخیم با نازک سری بشه سیم نازکتر ملاک هست امپر کم میده.

دو تا سیم پیچی که جمع ولتاژهاش ، ولتاژ دلخواه یا ولتاژ بیسشتر میده سری کن و اگه دیدی ولتاژ خیلی کمتر از انتظار شد باید فقط دو سر یکی از سیم پیچ های سری رو جابجا کنی.

سپس با روشی که در تاپیک پست قبل معرفی کردم ولتاژ دلخواه رو بساز.

برای ارسال تصویر باید روی قاب عکسی که سمت راست فیلم میبینی کلیک کنی و ادامه بدی .

سپاس

مشاهده فایل‌پیوست 184170

دقیقا همینکار رو میکنم مهندس غزال عزیز. بارها توی انجمن عکس فرستادم اما اینبار نمیدونم چرا چیزی ارسال نمیکنه.مجدد در اینجاارسال کنم ببینم میشه.
استاد غزال یک بخش ترانس سه سر هست و ولتاژ کل 66ولته و جمعا دوتا 33ولت. حالا چجوری این رو برسونم به 24ولت ac سه سربدون اینکه ترانس رو باز کنم. عجیب محکمه و میترسم داغونش کنم. کلی شارلاک داره.
استاد تلاش میکنه صفحه تا عکس رو بارگزاری کنه اما موفق نمیشه. برام جای تعجبه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

armin-a

کاربر vip
کاربر
2011-12-06
262
210
درود

شما عضو انجمن هستی و نباید برای ارسال تصویر مشکلی داشته باشی.

اگه سیم ضخیم و ضخیمتر سری بشه اشکالی نداره و امپر بالا میده ولی اگه سیم ضخیم با نازک سری بشه سیم نازکتر ملاک هست امپر کم میده.

دو تا سیم پیچی که جمع ولتاژهاش ، ولتاژ دلخواه یا ولتاژ بیسشتر میده سری کن و اگه دیدی ولتاژ خیلی کمتر از انتظار شد باید فقط دو سر یکی از سیم پیچ های سری رو جابجا کنی.

سپس با روشی که در تاپیک پست قبل معرفی کردم ولتاژ دلخواه رو بساز.

برای ارسال تصویر باید روی قاب عکسی که سمت راست فیلم میبینی کلیک کنی و ادامه بدی .

سپاس

مشاهده فایل‌پیوست 184170

مشکل از حجم عکسها بود که از سه مگا بیت بیشتر بود

۲۰۲۲۰۴۰۲_۱۴۰۶۳۵-1-1-1.jpg
۲۰۲۲۰۴۰۲_۱۴۰۶۴۶-1-1.jpg
۲۰۲۲۰۴۰۲_۱۴۰۶۱۸-1-1-1.jpg
۲۰۲۲۰۴۰۲_۱۴۰۶۰۷-1-1-1.jpg
۲۰۲۲۰۴۰۲_۱۴۰۸۴۰-1-1.jpg
۲۰۲۲۰۴۰۲_۱۴۰۷۲۴-1.jpg
۲۰۲۲۰۴۰۲_۱۴۳۶۳۱-1.jpg
حالا استاد غزال عزیز راهنمایی بفرمایید که با یک راه حل ساده بتونم اون 33ولت رو تبدیل به 24ولت سه سر کنم. البته پایه 8و9و10 سه سر هست و دوتا 33ولت و جمعا 66ولت.
ممنونم از شما

• Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
مشکل از حجم عکسها بود که از سه مگا بیت بیشتر بود

مشاهده فایل‌پیوست 184171
مشاهده فایل‌پیوست 184172
مشاهده فایل‌پیوست 184173
مشاهده فایل‌پیوست 184174
مشاهده فایل‌پیوست 184175
مشاهده فایل‌پیوست 184176
مشاهده فایل‌پیوست 184177
حالا استاد غزال عزیز راهنمایی بفرمایید که با یک راه حل ساده بتونم اون 33ولت رو تبدیل به 24ولت سه سر کنم. البته پایه 8و9و10 سه سر هست و دوتا 33ولت و جمعا 66ولت.
ممنونم از شما

درود

این ترانس خوبه و هر ولتاژی بهت میده.

باید به سیم ضخیم سه سر دسترسی داشته باشی.
لذا یک ورق نازک به رنگ مس که دور سیم پیچ پیچیدن و بهم لحیم کردن پاره و بازش کن و کنار بگذار .

سپس عایق های زیر این ورق فلزی رو پاره کن که به سیم پیچ ضخیم دسترسی پیدا کنی و طبق تاپیکی که معرفی کردم باید یک پروب ولتمتر را به پایه 8 و یا 10 متصل کنی و با سوزنی که به پروب دیگر ولتمتر متصل کردی بین لایه های مختلف سیم ضخیم جستجو کنی که ۱۲ ولت و ۲۴ ولت را پیدا کنی
سیمی که به محل ۱۲ ولت متصل کنی سر وسط ۲۴ ولت است .
ولی حتما تست کن که هر کدام از دو سیم ۲۴ ولت نسبت به سر وسط ۱۲ ولت باشه.

https://www.irantk.ir/threads/48462...-باز-کردن-هسته?p=264228&viewfull=1#post264228
کاهش دلخواه ولتاژ ترانس بدون باز کردن هسته
سپاس

آخرین ویرایش:

armin-a

کاربر vip
کاربر
2011-12-06
262
210
مهندس غزال عزیز ممنونم و متوجه فرمایشات شما شدم اما میدونید که این سیم پیچ ها  بشدت با شارلاک محافظت شدن و هسته ها هم فشرده و محکم هستن. راهی نیست بدون دست بردن داخل ترانس و بیرون کشیدن هسته بتونم اون سه سر 66ولت رو تبدیل به سه سر 24ولت کنم. چند نمونه قبلا از این ترانس هارو باز کردم و در پایان کار یا هسته شکسته شده یا سیم ها زخمی شده و یا تعداد از ایی و آی ها کج و کوله شدن..
سپاسگزارم از شما

• Like

armin-a

کاربر vip
کاربر
2011-12-06
262
210
مشاهده فایل‌پیوست 184179
لین هم با رگولاتور همون نقشه میتونید ولتاژ مورد نظر رو دریافت کنید

مهندس ممنون از شما اما همگی این مدارات ترانس سه سر رو به سه سر تبدیل کردن و خروجی رگولاتورها مقدار رو در خروجی نمایان میکنه. بیشتر دنبال نقشه ای بودم که بتونه ترانس دو سر رو به سه سر تبدیل کنه.
ممنونم از شما

• Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
مهندس غزال عزیز ممنونم و متوجه فرمایشات شما شدم اما میدونید که این سیم پیچ ها  بشدت با شارلاک محافظت شدن و هسته ها هم فشرده و محکم هستن. راهی نیست بدون دست بردن داخل ترانس و بیرون کشیدن هسته بتونم اون سه سر 66ولت رو تبدیل به سه سر 24ولت کنم. چند نمونه قبلا از این ترانس هارو باز کردم و در پایان کار یا هسته شکسته شده یا سیم ها زخمی شده و یا تعداد از ایی و آی ها کج و کوله شدن..
سپاسگزارم از شما

درود

آیا در یکی از عرایضم چنین توصیه ای دیدی که هسته یا سیم پیچ باز بشه ؟
همواره تاکید کردم بدون باز کردن هسته میتونی ولتاژ دلخواه را تهیه کنی ؟
گویا تاپیکی که معرفی کردم نگاه هم نکردی.
به هر حال ساده تر از راه حلی که تقدیم کردم اینه که ورد بخونی و خودش تبدیل به ولتاژ دلخواه بشه که متاسفانه اون ورد را بلد نیستم.

سپاس

آخرین ویرایش:

armin-a

کاربر vip
کاربر
2011-12-06
262
210
مهندس غزال عزیز سلام. 
وقتی لایه ورقه ای شکل باز بشه و به سیم پیچ برسم اخه چگونه با پراب بدون زخمی کردن لاک سیم ها بتونم این ولتاژهارو  بدست بیارم.ضمن اینکه این کار رو کردم و لایه کلفتی از شارلاک روی سلف ریخته شده . از چهار جهت پایه به هسته پرچ و جوش شده. حتی هسته آی هم به e جوش خورده و مصیبت شدیدی داره برای  رسیدن به این روشی که شما گفتید.معذالک ترانس رو بررسی کردم و نتونستم جواب بگیرم.شاید منظورتون این بوده که کلیه سرها رو جدا کنم و با اهمتر تست بگیرم که البته در این روش هم ولتاژها یا خیلی کم هستن و یا خیلی بالاتر از 24 ولت و حتما بایددر خروجی مداری بسازم که ولتاژ رو کمتر کنه.
در هر صورت ممنونم از شما و زحماتتون

• Like
بالا