آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

آموزشی: تاپیک منابع تغذیه dc 2 dc

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,564
سلام خدمت دوستان محترم که جواب بنده را ندادن
من جواب سوال خودم را پیدا کردم اون هم یه آی سی به نام lm2575 که میتونه از ولتاژ 7 ولت تا 40 ولت را به 5 ولت تغییر بده البته با تحمل رنج حرارتی بالا.
میخواستم کاتالوگ و نقشه مدار مربوطه اش را براتون بذارم که نمیدونم چه جوری میشه اونو آپلودش کرد
اگه امکنش هست منو تو این ضمینه راهنمایی کنین
با سلام :
دوست عزیز خوتونو زحمت انداختین چند پست پایین تر نقشه و مدار درخواستی تون موجود هست کافی بود همین بخش را بیشتر جستجو و مطالعه میکردین !!
پست 52 همین صفحه و تاپیک :
8.jpg
تشریح هم شده است .
قفبل از استفاده از مطالب انجمن - مراجعه کنید به قوانین و راهنمای استفاده از انجمن را مطالعه کنید و هر چی میخواهید از همون تاپیک یاد بگیرید و به سهولت از انجمن استفاده کنید .
پست درخواستی شما بدلیل تکراری حذف شده است .
موفق باشید .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,564
سلام . من مي خواستم 24 ولت رو تبديل به 18 ولتش كنم آيا كسي هست راهنماييم كنه . ممنون
با سلام :
بله امکان پذیر هست به شرطی که درخواست خود را تکمیل کنید :
18 ولت شما باید چند امپری باشه ؟؟
محل مصرف ؟؟
این 24 ولت شما از طریق اداپتور و برق شهر هست یا باتری و.... ؟؟؟؟
موفق باشید .

heidari

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-04-15
304
726
با سلام من به یک مدار نیاز دارم که 12v dcرا به 19 ولت تبدیل کند وامپرش حدودا 5امپر باشد(برای لپ تاب)در صورت امکان بگذارید:worrieds:باتشکر....

Ramiin

کاربر
2009-12-15
1
2
سلام
مداری میخواستم که برق فندکی ماشین رو به 12 ولت ثابت تبدیل کنه 2 امپر باشه کافیه برام . چیزی میخوام که جلوی نوسانات ولتاژ رو بگیره
ممنون
با سلام :
برق فندکی ماشین همون 12 ولت میباشد و از نظر امپر نیز توسط فیوز مربوطه اش به 2 امپر محدود شده است میتونید مستقیما استفاده کنید .
اگر منظور از نوسانات به هنگام استارت و .... میباشد معمولا در چنین اوقاتی برق جا فندکی توسط مدار رله استارت قطع میشه و نباید مشکلی براتون پیش بیاره .
12 ولت باتری ماشین را نمیتونید به 12 ولت تثبیت شده فیکس تبدیل کنید باید ولتاژی بیش از 12 ولت داشته باشید .
توصیه میکنم جهت جلوگیری از افزایش ولتاژ تا 13 ~ 14 به هنگام تحت شارژ و .... از یک دیود معمولی 1N5404 سری شده با خط + باتری ماشین استفاده کنید .
موفق باشید .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,564
سلام مهندس رجبی خسته نباشد
مهندس درخواست همکاری خارج از نت داشتم ولی متاسفانه به دلیل آزاد نبودن وقتتون فرمودید نمییشه
یه درخواستی داشتم که قبلا مطرح کرده بودم جوابی دریافت نکردم گفتم دوباره مطرح کنم
مهندس اگه امکانش باشه نفری رو بهم معرفی کنید که تو زمینه منبع تغذیه(ماشین سنگین) کار کرده و تجربه این کار ور داره تا باهاش همکاری داشته باشیم
بازم از بابت مطالبتون تشکر میکنم
با سلام :
متاسفانه فردی را سراغ ندارم اگر از دوستان کسی را می شناسند همینجا معرفی کنند تا مشکل این دوستمون حل شود .
با تشکر .
موفق باشید .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,564
با سلام من به یک مدار نیاز دارم که 12v dcرا به 19 ولت تبدیل کند وامپرش حدودا 5امپر باشد(برای لپ تاب)در صورت امکان بگذارید:worrieds:باتشکر....
با سلام :
به لینک زیر مراجعه کنید :
[hide] مدار اداپتور کنورتر و شارژ باتری لب تاپ از 12 ولت جا فندکی = CONVERTER 19V 4.7A[/hide]
موفق باشید .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,564
سلام . من مي خواستم 24 ولت رو تبديل به 18 ولتش كنم آيا كسي هست راهنماييم كنه . ممنون
با سلام :
میتونید از مدار خود را از لینک زیر دریافت کنید :
[hide]مدار اداپتور کنورتر و شارژ باتری لب تاپ از 12 ولت جا فندکی = CONVERTER 19V 4.7A

[/hide]
توجه داشته باشید که خروجی این مدار توصط پتانسیومتری که دارد قابل تنظیم از 15 الی 20 ولت میباشد شما میتونید بعد از مونتاژ خروجی را روی 18 ولت تنظیم و فیکس کنید .
موفق باشید .

بالا