آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

تاپيك پرسش و پاسخ در مورد آمپلیفایرها

majid_tech

کاربر vip
vip
کاربر
با سلام خدمت استاد گرامی:
یک دستگاه اکو آمپلی فایر چنگ مدل beta 1600 که یکی از خروجی های آن که باند به آن متصل می شود صدا ندارد . اما ویومتر دستگاه سیگنال خروجی از فیش آن باند را نشان می دهد .لطفا در صورت امکان مرا راهنمایی کنید .اگراطلاعات داده شده کامل نیست مرا ببخشید چون رشته من شیمی است من فقط به دلیل علاقه خاصی که به تعمیر آمپلی فایر های قدرت دارم از شما سوال کردم و تا حدودی از الکترونیک سر در می آورم . یا حق

با سلام فیشها و کنکتور ها وسیمها از نظر قطعی با اهم متر تست شود

موفق باشید

آخرین ویرایش:

m-j

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-04-15
838
2,832
با سلام مجدد خمت شما استاد عزیز:
فیشها و کانکتورها و سیم با اهم متر چک شد و مشکلی وجود ندارد آیا ممکن است عیب از قطعات باشد در ضمن می خواستم بپرسم چگونه می توان تعمیر آمپلی های قدرت را یاد گرفت آیا کتابی در این باره وجود دارد .... با تشکر

majid_tech

کاربر vip
vip
کاربر
با سلام مجدد خمت شما استاد عزیز:
فیشها و کانکتورها و سیم با اهم متر چک شد و مشکلی وجود ندارد آیا ممکن است عیب از قطعات باشد در ضمن می خواستم بپرسم چگونه می توان تعمیر آمپلی های قدرت را یاد گرفت آیا کتابی در این باره وجود دارد .... با تشکر

با سلام تعمیر آمپلی فایر کاری نداره فقط باید نحوه تست ترانزیستور و کار با مدارات تقویت کننده را بلد باشی کتاب الکترونیک 2 هنرستان به نظر من خیلی مناسبه

m-j

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-04-15
838
2,832
به نام حق
با سلام خدمت شما استاد گرامی -- چند سوال ازحضور شما داشتم؟
1) ممکن است تفاوت بین واتrms و pmpo را توضیح دهید آیا فرمولی برای تبدیل وات rms به pmpo و بلعکس وجود دارد؟
2) آمپلی فایر های تولید داخل ( مثل اکو چنگ ) آیا اگر در هنگام روشن بودن دستگاه دست به برد آمپلی یا تغذیه زده شود( برای تست ) فرد دچار برق گرفتگی می شود؟
3) در پستهای قبلی در مورد یک دستگاه اکو چنگ سوالی پرسیده بودم که دوست گرامی آقای majid-tech زحمت کشیدند و مرا راهنمایی کردند من توصیه ایشان (سیم ها و کانکتورها بااهم متر چک شود ) را انجام دادم
ولی به نتیجه نرسیدم خواهشمندم در صورت امکان مرا راهنمایی کنید ---با تشکراز شما

آخرین ویرایش:

hand

کاربر
2009-07-05
6
36
سلام. من به تازگی عضو سایت شدم. باید بگم این سایت تقریبا تنها سایت بدرد بخوره. از این بابت از مدیر سایت تشکر میکنم. راسش من دنباله یه میکسر 12 کانال به بالا میگردم. تا حالا نقشه های زیادی دیدم اما هر کدوم یه مشکلاتی داشتن. یا اصلا قطعاتش گیر نمی اومد یا اینقد گرون بود که قیمت یه میکسر آماده کمتر در می اومد. میخواستم اگه ممکنه یه نقشه خوب که بشه تو ایران ساختش برام بزنید. اگه نقشه فیبر پاور(آمپلی فایر) 400 وات یا بیشتر داشتین بزنید ممنون میشم. ممنونم

metalic

کاربر
2008-12-17
2
1
با سلام
یه رادیو ظبط سونی هست به این مدل hst-v302k مشکل تسمه داشت هنگامی که تسمههای اونو تعویض کردم خود به خود رفت رو استاندبای ودیگه روش نمیشه اگه نقشه اونو کسی داره لطف کنید بذارید یاراهنمایی کنید

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,570
سلام. من به تازگی عضو سایت شدم. باید بگم این سایت تقریبا تنها سایت بدرد بخوره. از این بابت از مدیر سایت تشکر میکنم. راسش من دنباله یه میکسر 12 کانال به بالا میگردم. تا حالا نقشه های زیادی دیدم اما هر کدوم یه مشکلاتی داشتن. یا اصلا قطعاتش گیر نمی اومد یا اینقد گرون بود که قیمت یه میکسر آماده کمتر در می اومد. میخواستم اگه ممکنه یه نقشه خوب که بشه تو ایران ساختش برام بزنید. اگه نقشه فیبر پاور(آمپلی فایر) 400 وات یا بیشتر داشتین بزنید ممنون میشم. ممنونم
با سلام :
دوست عزیز درخواست های شما اعم از میکسر (استودیویی) و امپلیفایر در همین بخش موجود هستند تاپیک را مطالعه و مورد نیاز خود را انتخاب کنید اگر به مشگلی برخورد کردین پیام بزارین در خدمتیم .
با تشکر .
موفق باشید .

farshid1

کاربر
2008-12-11
16
19
سلام
من یه نقشه و یه pcb برا ایسی ta8255 میخاستم .لطفا منو راهنمایی کنید.
قبلا از شما ممنونم.

farshid1

کاربر
2008-12-11
16
19
از اساتید عزیز کسی نیست جواب منو بده.
خدا خیرتون بده.

majid_tech

کاربر vip
vip
کاربر