آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: بعد از نصب گرافیک gtx480 سیستم بالا نمی آید

morteza5921

کاربر
2013-01-26
26
16
یه ماسفت مشابه که تو ایران پیدا شه پیشنهاد بدین لطفا
یه ماسفت غیر اس ام دی (معمولی) به شماره 50N03-11 سیم کشی کردم بیرون بورد نصب کردم ولی وقتی درایور رو نصب میکنم و GPU z رو باز میکنم سیستم قفل میکنه و وقتی یه رندر باز میکنم پیغام درایور نات ساپورت میده و یکم بعد سیستم فریز میشه
وقتی هم بدون ماسفت روشن میکنم یعنی جاشو خالی میذارم سیستم روشن میکنم موقع لود ویندوز سیستم فریز میشه

morteza5921

کاربر
2013-01-26
26
16
بابا ای سی 50n03 تست کردم اومد داخل ویندوز ولی درایور نات ساپورت میداد و بعد از تست یه ماسفت دیگه دوباره همون 50n03 گذاشتم ولی ایندفعه توی لود ویندوز فریز میشه سیستم به نظرتون جایی اسیب دیده
میترسم ماسفت جدید هم اومد دیگه درست نشه

mohsen zmr

مدیر بخش سخت افزار کامپیوتر و لپ تاپ
مدیر تالار
2010-10-29
823
7,079
اهواز
سلام دوست عزیز.
لطفا" در تعمیر برد دستگاه عجله نفرمایید .
بگذارید قطعه برسد ، نصب کنید و اگر جواب نداد آنموقع وارد مرحله بعد شوید .
موفق باشید .

آخرین ویرایش:

morteza5921

کاربر
2013-01-26
26
16
سلام دوستان قطعه رسید انداختم روش اما همین استارت کردم دوباره اتصالی برگشت تست کردم دیدم همین ماسفت جدید سوخته دوباره به نظرتون کجا ایراد داره که این ماسفت رو میسوزونه .
پس چرا بدون ماسفت روشن میشه تصویرم میده فقط درایور نات ساپورت میده

mbagheri_464

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-04-25
548
309
یه کاری بکن بنظرمن شایذاصولی نباشه بنظرهمکاران .فت سوخته رو ازمداردربیارسرپایه های فت، 1ولت 2آمپربامنبع تغذیه بده دست بزارببین کجای مدارداغ میکنه اعلام نتیجه کن

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
پاسخ : Re: بعد از نصب گرافیک gtx480 سیستم بالا نمی آید

سلام دوستان قطعه رسید انداختم روش اما همین استارت کردم دوباره اتصالی برگشت تست کردم دیدم همین ماسفت جدید سوخته دوباره به نظرتون کجا ایراد داره که این ماسفت رو میسوزونه .
پس چرا بدون ماسفت روشن میشه تصویرم میده فقط درایور نات ساپورت میده

سلام دوست عزیز،
حدس میزدم درایور فت مشکل داشته باشه،اون دو آی سی که با کادر قرمز رنگ براتون مشخص کردم رو طبق دیتاشیت تست کرده و آی سی خراب رو علاوه بر فت سوخته تعویض کنید.
این ماسفت مربوط به مدار تغذیه چیپ گرافیک هست و با نبودن اون در ترتیب فعال شدن فاز های تغذیه وقفه به وجود آمده و باعث عدم راه اندازی درست چیپ میشه،و در نتیجه درایور گرافیک نصب نمیشه،چون چیپ گرافیک شناسایی نمیشه.
نکته مهم: هیچ مدار تغذیه ای بدون فت اون مدار نباید روشن بشه چون احتمال سوختن آی سی pwm یا درایور اون مدار بسیار زیاد هست در اینحالت.
موفق باشید

Zotac-GeForce-480-GTX-AMP-PCB-2.jpg

آخرین ویرایش:

morteza5921

کاربر
2013-01-26
26
16
یه دونه دیگه از همون ماسفت که سفارش دادم گذاشتم ایندفعه نسوخت و کارت روشن شد و الان اتصالی هم نداره مشکل ماسفت هم حل شد فقط یه مشکلی داره حالا وقتی درایور رو نصب میکنم تصویر میره این مشکل ب چی مربوط میشه

بالا