آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

در انجمن تعمیرکاران عزادار یکی از اعضای بسیار خوب خود هستیم، جناب استاد کمالی با نام کاربری غزال از مدیران بسیار با تجربه و فعال انجمن بودند و متأسفانه ایشان را از دست دادیم. برای خانواده ایشان آرزوی صبر می‌کنیم. روحشون شاد و یادشون گرامی

بخش مربوطه به تعمیرات کارت گرافیک

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6/776
29/844
ایران
البته اگر کارت گرافیک درست نصب نشود هم ویندوز فقط 32 یا 64 مگ از رم رو شناسایی میکنه. پس اول مطمئن بشید درایور مربوط به گرافیک خودتان هست و سپس دقت کنید که به درستی کارت رو نصب کرده باشید

KINGONE

کاربر
2012-03-23
10
23
سلام من چند روز پیش هم تاپیک زدم وای جوابم رو ندادید ممنون میشم اگه زود یا توی این یکی دوروزه جوابم رو بدید شماره هم میزارم سعید هستم 09391203325

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: قیصر

KINGONE

کاربر
2012-03-23
10
23
در ضمن داداش جون جواب مارو ندادین یه نو بگیریم یا همون رو جراحی کنیم در مورد سوال دومم هم نگفتین اگه میشه راهنمایی کنید چون کارم لنگه ممنون میشوم سعید هستم از شیراز 09391203325

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: قیصر

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2/476
19/507
ایران
سلام من یه کارت گرافیک دارم 8500GT1GBکه وقتی که سیستم رو زیاد روشن میزاری مثلا 10/12 ساعت روی مانیتور نقطه نقطه میشه بعد تصویر میاد و میره دیگه کارایی اولیه رو هم نداره روی یه سیستم دیگه هم امتهان کردم بعد از یه چند ساعت نقطه نقطه میشه بعضی مواقع زیاد و کم میشه ضمناَ کارت گرافیک گیگا بایت هست یه کارت گرافیک 512 هم دارم ویندوز میاد بالا ولی تصویر نداره (از نوع بدون فن هست) خروجی تصویر تعویض شده ولی فرقی نکردهببخشید که من همه مشکلاتم رو اینجا گفتم ( خودمم تعمیر کار موبایلم) یه هارد یک TBگرفتم هارد SEEGATEهست وقتی که هارد رو وصل میکنم بعضی مواقع صدا میده از یه چند نفر سوال کردم گفتند چون CPUی سیستمت بالا هست میخواد اطلاعاتت رو سریع بخونه صدا میده و عادی هست به نظر شما از پاور نیست که برق کمتری برسونه پاور هم 500 رامبو هست هار روی سیستم دیگه ای امتهان کردم هیچ مشکلی نداشته یا از مادربرد ( مادر برد هم تازه گرفتم P61) ضمناَ هارد سالم هستش

با درود خدمت دوست گرامی
شما باید چند کار انجام بدید
1- اگر فن دارد فن شستشو بده
2- زیر هت سینک خمیر سیلیکون بزن
3-پشت کارت گرافیک (قسمت زیر چیپ ) را با مایع فلکس هیت نرم بکش
4- اگر خازنی ورم دارد تعویض کن
با سپاس

عصر ارتباط

کاربر
2011-12-04
164
749
مشهد
سلام من یه کارت گرافیک دارم 8500GT1GBکه وقتی که سیستم رو زیاد روشن میزاری مثلا 10/12 ساعت روی مانیتور نقطه نقطه میشه بعد تصویر میاد و میره دیگه کارایی اولیه رو هم نداره روی یه سیستم دیگه هم امتهان کردم بعد از یه چند ساعت نقطه نقطه میشه بعضی مواقع زیاد و کم میشه ضمناَ کارت گرافیک گیگا بایت هست یه کارت گرافیک 512 هم دارم ویندوز میاد بالا ولی تصویر نداره (از نوع بدون فن هست) خروجی تصویر تعویض شده ولی فرقی نکردهببخشید که من همه مشکلاتم رو اینجا گفتم ( خودمم تعمیر کار موبایلم) یه هارد یک TBگرفتم هارد SEEGATEهست وقتی که هارد رو وصل میکنم بعضی مواقع صدا میده از یه چند نفر سوال کردم گفتند چون CPUی سیستمت بالا هست میخواد اطلاعاتت رو سریع بخونه صدا میده و عادی هست به نظر شما از پاور نیست که برق کمتری برسونه پاور هم 500 رامبو هست هار روی سیستم دیگه ای امتهان کردم هیچ مشکلی نداشته یا از مادربرد ( مادر برد هم تازه گرفتم P61) ضمناَ هارد سالم هستش

به نام خدا

با سلام دوست عزیز سال خوبی را برای شما ارزو میکنم .

دوست من شما کارت گرافیکتون مشکل خازنی داره . و باید تمامی خازنهای 10ولت 1500 میکرو و خازنهای 16 ولت - 470 میکرو را تعویض کنی و بعد گرافیک را به وسیله تینر 12 هزار کاملا شستشو دهید .

مشکل شما حل میشه حتما چون در این نوع کارتهای گرافیک پی سی ای اکسپرس هستند و از رمهای دی دیار تو استفاده میکنند خیلی سرعت نسبتن بالا و حساسی دارند جواب را پست کنید منتظرم موفق باشید

atlas98

کاربر
2009-08-14
336
528
شهر گل و بلبل
سلام دوست عزیز مطمئن شو که از کارت گرافیکت هست یعنی اونو رو یه سیستک دیگه هم تست کن من فمر میکنم یا از فت های روی کارت گرافیک یا خازن ها باشه یا از کابل مانیتور یا خود مانیتور تست کن نتیجه رو بگو اگه بازم جواب نگرفتی پس 100% از چیپ کارت کرافیکت میتونه باشه روز خوش
البته اگه تعمیرکار هستی میدونی فت و خازن و چیپ چیه
روز خوش تشکریادت نره

iranvich63

کاربر
2012-03-24
321
2/081
سلام دوستان عزیز لطفا به من کمک کنید
کارت گرافیک من Sapphire 5970 هست
من با ati win flash بایوسش رو به اشتباه فلش زدم و حالا سیستمم رو که روشن میکنم بوق ممتد میزنه(که مال کارت گرافیک معنیش در مادر برد من):frown:
گارانتی هم نداره گرافیکم:frown:
خود گرافیک کاملا سالمه
ولی بایوسش اشتباه فلش شده راهی هست که دوباره درست بشه دوستان من
خیلی ممنون میشم اگر کمکم کنید
سلام دوست گرامی
میشود اینکار رو کرد البته من خودم تجربه نکردم ولی دوستی که چندین بار اینکار رو کرده انجامش داده
یک کارت گرافیک که روی PCI نصب بشه بگیر(چون PCI-E رو اختصاص میدی به کارت خودت دیگه) و سیتستم رو با اون بوت و روشن کن و با برنامه Programer خودت که فایل رو ریختی فلش جدید بریز.
کاملاً عملیه

javad2493

کاربر
2012-05-11
1
0
با عرض سلام
وقتی فن کارت گرافیک روشن میشه ولی تصویری در مونیتور مشاهده نمیشه(یعنی کلا معلومه به مانیتور وصل نشده) مشکل از کجا میتونه باشه؟
اتصال پورت VGA برقراره. ممکنه کارت گرافیک سوخته باشه؟؟

ali_r714

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2008-08-25
404
2/338
خراسان رضوی
روشن شدن گرافیک ربطی به فنش نداره چون فن جدا و مستقل است و ربطی به تصویر ندارد.
شما باید اول چک کنید سیستم گرافیک شما میشناسد یا نه؟؟ بعد سراغ ایرادهای دیگر بروید

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا