آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

بانک خازنی

ilam

کاربر
2010-01-31
1
2
سلام من عضو جدیدم .. ببخشید اگه تاپیک تکراریه چون عجله دارم و وقتم کمه تاپیک جدید زدم..
من در مورد بانک خازنی سوال داشتم...
در یک مدار ستاره مثلث اتوماتیک که بانک خازنی داشته باشه ... بانک خازنی چطور تو مدار قرار میگیره؟؟؟
شمای فنی بانک خازنی چه شکلیه؟؟؟
مداری که دادن طراحی کنیم... آسونه اما من چون تا حالا با بانک خازنی تو مدار کار نکردم نمیدونستم چکار باید بکنم.
توضیح مدار اینه...... مدار ستاره مثلث اتوماتیکی طراحی کنید که پس از 5 ثانیه بعد از به مدار اومدن کنتاکتور مثلث بانک خازنی به مدار بیاد.. طراحیش ساده هست اما من نمیدونم این بانک خازنی توی مدار به چه شکلی هست و چطور قرار میگیره....
اگه کسی کوچکترین اطلاعتی ازش داره بگه ممنون میشم... واجبه خیلی عجله دارم....

kombiz

کاربر
2013-11-05
56
138
تهران-پردیس
سلام و خوش آمدید
باید یک خازن سه فاز را طوری با کنتاکتور وصل کنی که 5 ثانیه بعد از وصل شدن کنتاکتور مثلث با هم موازی بشن . یا بهتر بگم که سه سر خازن باید با موتور پارالل باشه.
خیلی ساده است.
اگه مشکلی داشتی بگو

2ghorbani

کاربر
2012-04-08
7
17
1-یک عدد تایمر لازم داری 2-یک عدد کنتاکتور که باید مقدار جریانش با با خازن شما هم خوانی داشته باشد 3-یک عدد کنتاکت باز اضافه بر روی کنتاکتور مثلث مدار
روش کار هم این است که شما فاز را وصل میکنید به پایه مشترک تایمر و یک طرف کنتاکت بازی که روی کنتاکتور مثلث قرار دارد طرف دیگر کنتاکت را وصل میکنید به بوبین تایمر سپس پایه باز تایمر راکه فاز را به آن وصل کرده ایم به بوبین کنتاکتور خازن وصل میکنیم.
به این ترتیب پس از وصل شدن کنتاکتور مثلث تایمر برق دار میشود و پس از زمان تایین شده کنتاکتور خازن را تحریک میکند

بالا