آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

ای سی LNK353 (مشابهات و قطعات فیک و ری مارک بازار)

mani6

کاربر
2010-07-21
102
231
52
بندرعباس
عرض ادب و ارادت خدمت اساتید گل

بنده اخیرا تجربه ایی در خصوص خرید ای سی های ری مارک شده پیدا کردم قصد کردم با شما عزیزانم در میان بگذارم.

چندی پیش ترمومتری برای تعمییر آوردند که مربوط به یک سردخانه مواد غذایی بود.بعد از بررسی آن متوجه خرابی ای سی

تغذیه مدار به شماره

LNK353PN

شدم .با یک سرچ سریع گوگل دریافتم شماره مذکور در بازار موجود نیست و البته اطلاعات دیتاشیت رو که دیدم دریافتم این ای سی خواهری هم داره به شماره

LNK354PN

که البته آن را هم بعد از سرچ گوگل در فروشگاه هایی که معمولا خرید میکنم نیافتم . اولین فروشگاهی که موجود داشت در شهر

ساری بود( به دلیل قوانین سایت از بردن نام فروشگاه خودداری میکنم) و بنده دو عدد سفارش دادم از آنجایی که من

ساکن بندرعباس هستم بیشترین زمان حمل و نقل پستی سپری شد تا اینکه ای سی بدستم رسید.

بدون بررسی ای سی رو جایگزین کردم اما جواب نگرفتم ، مجددا ای سی رو از مدارخارج کردم و متوجه شدم چهار پایه ایی که

نقش پین سورس رو دارن ( 1 ، 2 ، 7 ، 8 ) اصلا بهم متصل نیستند و ای سی مذکور ری مارک شده

است.تنها فیدبک بنده به فروشگاه مذکور یک گزارش بود با عنوان اطلاع رسانی جهت تصحیح کالاهای در معرض فروش که البته هیچ گونه جوابی هم دریافت نکردم.( طی تصویر الصاقی شماره یک قطعه مذکور را مشاهده میفرمایید)
مجددا با سرچ گوگل در فروشگاه دیگری درخواست خرید را ثبت کردم . که برحسب تصادف این فروشگاه هم در

شهری از استان گیلان قرار داشت .

مجددا همان مقدار زمان برای ارسال کالا سپری شد و همچنان صاحب ترمومتر سراغ وسیله خود را میگرفت. چشمتان روز بد

نبیند . مجددا ای سی که بدستم رسید ری مارک شده بود اما این وسط یک چیز برای من جالب بود و قابل توجه شما عزیزان ،

ای سی های خریداری شده از اولین فروشگاه ساخت کشور مالزی بودند ( همان طور که در تصویر ملاحضه میفرمایید) اما ای سی های خریداری شده از فروشگاه دوم ساخت تایلند ( تصویر شماره دو ) ولی همه آنها از نظر تست اهمی پایه هایشان به یک نحو جواب میداد و بی شک

تمام آنها از یک نمونه ای سی و با شماره شناسایی مشابه بوده اند ( منظورم قبل از ری مارک شدنشان است)

این بار هم طی تنها طی یک متن گزارش دوستانه ، فیک بودن قطعه را به فروشگاه مذکور اطلاع دادم . بحمدالله این یکی لااقل یک کلمه جواب به این مضمون که “ رسیدگی میکنیم ” دادند و خدا میداند که تنها قصد من هم همین بود .

قیمت ترمومتری که من تعمیر میکردم حدود دو میلیون بود و البته با جایگذاری ای سی فیک هیچ اسیبی ندید ،حالا احیانا این ای سی

فیک برای تعمیرکار دیگری ارسال بشه و خدای ناکرده خسارت چند میلیونی بهش بزنه اونم توی این شرایط فعلی که سیم لحیم شده هم قیمت زنجیر طلا. .....

این بار هنگام خرید نوشته “ اورجینال “ در کنار نام ای سی رو مد نظر قرار دادم که دوباره اتفاق مذکور تکرار نشود و این بار در فروشگاهی از اصفهان توانستم مشابه این شماره ای سی یعنی

LNK364

رو پیدا وتهیه کنم .( تصویر شماره سه ) همان که در عکس الصاقی رویت میفرمایید.این یکی هم زمان تست اولیه با اهمتر درست جواب داد و هم روی

مدار .

بهرحال اگر مسدع اوقاتتان شدم قصدم این بود که احیانا در موقعیت مشابه قرار گرفتید کلید حل معما این است که نا امید نشوید و

اینقدر سفارش ثبت بفرمایید که مشکلتان حل شود و بدانید و آگاه باشید بالاخره به جواب میرسید. و نا امیدی کار دشمن است .

حالا در چه بازه زمانی و به چه قیمتی الله و اعلم.

پیوست‌ها

• 185.6 کیلوبایت بازدیدها: 33
  • 351.7 کیلوبایت بازدیدها: 31
  • 202.6 کیلوبایت بازدیدها: 33
  • 195.5 کیلوبایت بازدیدها: 34
  • 178.9 کیلوبایت بازدیدها: 36
  • 189 کیلوبایت بازدیدها: 34

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
731
1,427
استان گلستان
درود،
تاپیک مفیدی بود.
البته که یک فرد خبره به راحتی با نگاه به نوشته های روی آیسی فیک یا اصلی بودن آن را تشخیص میدهد.
ولی متاسفانه در خرید اینترنتی اکثرا چنین امکانی وجود ندارد.
ضمنا اگر آیسی شرکت PI با نوشته سفید گیر آوردید درجا بخرید که از تولیدات درجه ۱ هست.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mani6
بالا