آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

ايراد در فريزر يخچال سامسونگ مدل SAMSUNG RT78BAEW

salam1

کاربر
2009-05-10
14
28
باسلام
يخچال فيريزر مافقط يخچالش كار ميكنه فيريزرش كمي سرد اما تمام چيزهاي داخلش حالت يخيشو از دست داده فكر كنم موتورش يكسره هم كار ميكنه
كسي ميتونه كمك كنه
ممنون ميشم

مصطفی رحمانیان

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
البته توضیحات شما خیلی کم است ولی
بهتر است یخچال را از برق بکشید تا کل سیستم یخچال از یخ زدگی باز شود
بعضی اوقات پیش می آید که مسیر عبور هوا هم یخ زده و راه برای عبور جریان هوای خنک بسته می شود
اما این که فن فریزر کار نمی کرده باید حتما چک شود
بهتر است فن را از مدار خارج کرده و جداگانه تست کنید
اگر خراب بود که تعویض یا تعمیر شود و اگر سالم بود این امکان است که برد اصلی فرمان روشن شدن را نمی دهد
و باید چکاپ کامل شود ولی ارزانترین و اولین توصیه من به شما کشیدن برق دستگاه است

قیصر

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2008-09-21
3,028
29,119
با سلام
اگر فن خراب باشد سرما وگاز مایع شده وسردی از آن گرفته نمی شود ویخ زیادی در سردخانه وپشت کابینت می زند با ید فن کار کند وسرما را به درون فریزر دهد هم می تواند فن خراب باشد وهم هیتر که باعثث آب شده برفک ویخ می شود.

oweis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-04-27
546
1,377
38
بابل
www.oweiskala.ir
سلام

دوست خوبم آقای رحمانیان درست فرمودند

ابتدا باید برق رو قطع کنید

بعد از باز شدن یخ

باید فن داخل فریزر رو چک کنید " فراموش نشود که بعد از باز کردن درب حتما سوئیچ درب رو نگهداشته باشید"

اگه فن کار نکرد

باید چند تا چیز رو چک کنیم

اول اینکه از درست کار کردن سوئیچ درب اطمینان حاصل کنید

ابتدا سوکت فن رو باز کرده و با ولت متر ولتاژ رو چک کنید

اگه ولتاژ داشتید

مشکل از فن هستش

اگه نه ابتدا سوئیچ درب رو با اهم متر تست کنید

اگه سالم بود

ابتدا سیم کشی رو چک کنید

بعد از اطمینان از سالم بودن سیم کشی

در انتها اشکال از برد فرمان هستش.

مرتضی1

کاربر
2006-11-24
4
0
سلام متاسفانه بنده هم یک یخچال سامسونگ دارم که همین مشکل رو داره همه چیش رو هم عوض کردم ترموستات ترمو دیسک تایمر ترمو فیوز ولی فایده نکرد دیفراستش هم مکانیکی هست مدلش همrt45

mostafa_2726

کاربر
2011-02-28
9
24
عزیزم بعضی از این مدلهای 2 درب سامسونگ که فریزر پایین قرار دارد اول مبرد داخل اواپراتور یخچال می شود چون 2 تا اواپراتور دارن و بعد گاز یا مبرد وارداواپراتور فریزر می شود
تجربه تعمیر این مدل هایی که عرض کردم ایراد دستگاه شما اگر اواپراتور برفک نگرفته و نیز فن ها سالمند
صد در صد نشتی گاز از لوله های دور درب دارد
و من تا بحال 4 تاشونو تعمیر کردم علتش هم خوب نبودن آلیا ژ لوله هاست

محمد1361

کاربر
2013-04-26
71
57
باسلام خدمت استادمصطفی یه سوال دشتم که ایاطراحییه یخچال فریزر نوفراست به نحوی که ابتدا مبردوارد یخچال وسپس فریزر بشه درسته؟چون معمولا درب یخچال بیشتر بازوبسته شده ودفعات برفک گیری بیشتر میشه باتشکر

oweis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-04-27
546
1,377
38
بابل
www.oweiskala.ir
باسلام خدمت استادمصطفی یه سوال دشتم که ایاطراحییه یخچال فریزر نوفراست به نحوی که ابتدا مبردوارد یخچال وسپس فریزر بشه درسته؟چون معمولا درب یخچال بیشتر بازوبسته شده ودفعات برفک گیری بیشتر میشه باتشکر

به نظر من این روش بهتره
بخاطر اینکه اگه اواپراتور اول فریزر باشه و سیستم نشتی مبرد ریز داشته باشه خیلی دیر متوجه میشید
چون اواپراتور یخچال سرماش کم میشه و مدام کار میکنه
و این باعث آسیب رسیدن به کمپرسور میشه

محمد1361

کاربر
2013-04-26
71
57
باتشکرازشما جناب مدیر یه سوال داشتم یخچال فریزرهایه پارس نوفراست ایرادهایه بردیشون منو میکشه بارها بردو به تعمیر کارا دادم گفتن سالمه ولی مشکله من فقط باجایگزینیه یه برد نو برطرف شده اگه بتونید ارور هایه مدل پارس رو بفرستید شرمنده ام کردیدباتشکر:32000000:

بالا