آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

امکانات و عکسهایی از (Clone pi (AVR

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

mahdi8866

کاربر
2008-11-22
166
349
پاسخ : (Clone pi (AVR

سلام
نکته همین جاست شما نباید از ads7816 رو بجای mcp3201 استفاده کنید من هر دو رو مورد تست قرار دادم mcp3201 واقعا وضوحش بالاتر در عمل و ads7816 در عمل با adc 10 bit خود میکرو برابره و برای هر دو ای سی از 3 تا زبون c و basic و assmbly نوشتم اونهم با مد های مختلف مثل spi و بیتی وغیره و مطمئنا mcp3201 بهتره
حالا میل با خودتونه که کدومو انتخاب کنید و فقط clone pi 2 که میکروش atmrga32 هست تفکیک داره ولی اگه تفکیک براتون مهمه مدل دیگه به نام chance رو بسازید که تفکیک عالی داره

majid2991

کاربر
2009-08-13
42
91

دوست عزیز تفاوت ads7816 با mcp3201 فقط در سرعتشونه. هر دوتاشون مبدل آنالوگ به دیجیتال 12 بیتی از نوع سریال میباشند.(تو دیتاشیتش هست)

در ضمن clone pi 2 اصلا مطلوب نیست و تفکیکش نمایشیه.مونتاژ نکنیش که بدرد نمیخوره (بخاطر همین سازنده اش فایل هاش رو از سایتش حذف کرده)

درمورد chance هم باید بگم مناسبه ، فقط بردش نسبت به clone pi AVR کمتره

xl150

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-10-01
1,393
13,754
USD

دوستان عزیز این مدارها ساختید فکر کاوش باهاشون نباشید چیزا بدردبخوری نیستن بردشون کمه یکی از بچه هاهم ادرس وبلاگی گذاشته بود که واقعا توضیح خوبی دربارشون با تست عملی همراه فیلم گذاشته بود

majid2991

کاربر
2009-08-13
42
91

خوب شما چه مداری معرفی میکنید که بردش زیاد باشه و برای کاوش مناسب باشه و قطعاتش موجود باشه؟

اگه مداری مد نظرتون هست لطفا بگین تا بریم مونتاژ کنیم (فقط مثل دلتاپالس نشه.جالب اینجاست که همون بردی که یکی از دوستان تو فروم بصورت تصویری ازش نشون داده بودن رو میشه با همین کلون بدست آورد)

همین کلون که میگید بردش کمه با یه coli DD که بصورت mono بهش متصل شده میتونه سکه رو توی عمق 35-40سانتی نشون بده

اینم مدرکش که بصورت تصویری نشون میده رو براتون آپلود کردم:

دانلود فایل

آخرین ویرایش:

mahdi8866

کاربر
2008-11-22
166
349

سلام جناب majid2991
بله اینکه معلومه ads7816 یه انالوگ به دیجیتال 12 بیته شکش نیست اما من گفتم در عمل برابر adc میکرو هستش
و اگه دقت کنید همین جناب fandy هم در مداراتش سعی کرده فقط از mcp33201 استفاده کنه ومن هم با تست هایی که انجام دادم mcp3201 بهتر بود مخصوصا مدلی که پسون B داره و به شما پیشنهاد میکنم از همین ایسی استفاده کنید و نکته دیگه اینکه من چند تا از فلزیابهای برد بالای شرکتی هم که باز کردم دیدم از همین ایسی استفاده شده وگرنه حرف سر تعصب بخاطر محصولات یه کمپانی خاصی نیست هر کدام که در عمل بهتر جواب میده هست و شما میدونید که خیلی قطعات از لحاظ مشخصات برابرند ولی در عمل نه

اگه مداری مد نظرتون هست لطفا بگین تا بریم مونتاژ کنیم (فقط مثل دلتاپالس نشه.جالب اینجاست که همون بردی که یکی از دوستان تو فروم بصورت تصویری ازش نشون داده بودن رو میشه با همین کلون بدست آورد)

همین کلون که میگید بردش کمه با یه coli DD که بصورت mono بهش متصل شده میتونه سکه رو توی عمق 35-40سانتی نشون بده
با این حرفتون موافقم
وتو این فیلم 2 تا سوئال داشتم که اولی اینکه فاصله زمین رعایت نشده یعنی حداقل 5 سانت باید با زمین فاصله داشته باشه حالا با این وضعیت اگه اون سکه ها اگه نباشن یعنی اصلا هدفی نباشه اگه لوپ رو به زمین بچسبونی بازم صدا میده یا نه؟
ودومی اینکه تعداد سکه ها زیاد بودن اگه 1 دونه سکه باشه بازم بردش همینه؟

و نظری که من نسبت به این فلزیاب دارم همه چیزش خوبه الا صداش انگار ساز ودهلی میزنن که دهلش قطه

majid2991

کاربر
2009-08-13
42
91

در مورد سوال اولتون: بله، اگه هدفی نباشه لوپ رو به زمین بچسبونی صدا نمیده (فکر کنم بخاطر ground adjustش باشه 3حالت داره: خاموش(ساکن) ،fixing و adaptive که داخل منوش تنظیم میشه)

اما سوال دومتون: من هنوز کویل DD رو نساختم، میخام از روی این راهنما بسازمش و امتحان کنم.فقط توی این فایل PDF نمره ی سیم رو نگفته.قبلا یکی درست کرده بودم که توش گفته بود 0.2 باشه.شما هم یه نگاه بنداز ببین نمره سیم لاکی رو چند گفته: دانلود

در مورد mcp3201 من هرچی داخل کشور گشتم پیدا نکردم.تنها راهش اینه که از خارج وارد کنم اونم.با جوان الکترونیک تماس گرفتم گفت از چین میتونه برام وارد کنه ولی یخورده هزینه اش بالا بود منم بیخیالش شدم.

آخرین ویرایش:

mahdi8866

کاربر
2008-11-22
166
349

سلام
تعداد دورش به این ترتیبه که 107 دور سیم مسی لاک دار با ضخامت 0.25 برای سیمپیچ گیرنده و 98 دور هم از همین سیم برای سیمپیچ فرستنده
لاک سیم 0.25 یا میگن صفر بیست و پنج

البته در اخر pdf نوشته که 1 یورو رو در فاصله 30 الی 34 سانتی میزنه

آخرین ویرایش:

majid2991

کاربر
2009-08-13
42
91

ممنون.من میرم بسازم ببینم چی هست.

ولی مطمئنم که از این کویل های دست ساز خیلی بهتره چون کویل های دست ساز سی*گ*نا*لو خیلی اتلاف میکنن و توی همجاشون به میزانش یکسان پخش نمیکنن

درست کردم نتیجه رو همینجا اعلام می کنم.

در مورد اینکه 1یورویی رو توی 30-34 سانت میزنه درسته چون تو اون ویدئو تعداد سکه ها 6تا بودن اون برد رو داشت

آخرین ویرایش:

majid2991

کاربر
2009-08-13
42
91

سیم مسی لاک دار با ضخامت 0.25 نتونستم پیدا کنم.فقط 0.20 و 0.30 موجود هستش

نمیدونم چیکار کنم. اگه 0.30 بخام استفاده کنم فکر کنم بشه مطابق فرمول تعداد دورش که حتما کمتر میشه رو محاسبه کرد

ولی فرمولش رو بلد نیستم. فعلا دارم جستجو میکنم.

Mr MeTaL

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2012-02-02
408
1,801
39
تهران-مشهد

سیم مسی لاک دار با ضخامت 0.25 نتونستم پیدا کنم.فقط 0.20 و 0.30 موجود هستش

نمیدونم چیکار کنم. اگه 0.30 بخام استفاده کنم فکر کنم بشه مطابق فرمول تعداد دورش که حتما کمتر میشه رو محاسبه کرد

ولی فرمولش رو بلد نیستم. فعلا دارم جستجو میکنم.

با سیم 0.30:
تعداد دور فرستنده:109 دور
تعداد دور گیرنده: 119 دور

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا