آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: افت ولت در ماژول تغذیه همه کاره

farzad55

کاربر vip
کاربر
2020-10-02
177
235
اصفهان
شاید این روش جواب بدهد اما با توجه به سادگی پاور و سطح پروتکت پایین احتمال سوختن و خرابی پاور هست ولی در صورت تست 12 ولت مثبت قوی و رگوله و 12 ولت منفی غیر رگوله خواهد داد تصویر دیود زنر و مقاومت سری تصویر درست هست دیود زنر 12 ولت و مقاومت 1کیلو و مقاومت r14 متصل به پایه اوپتو کوپلر هم باید خذف شود

سلام دوست عزیز .
این تغذیه را می خواهم به به مداری متصل کنم که تغذیه چنیدین آیسی OPAMP وسایر مصرف کننده ها را تامین کنه و نیاز به حداقل 12 دوبل با جریانی حدود 400 میلی آمپر را بدهد.ضمنا در بروشور این تغذیه برای دوبل 12 ولت 800 میلی آمپر و برای 5 ولت حداکثر 1 امپر قید شده.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ghmb

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,048
2,872
32
دیود خط 12 ولت رو تغییر بده یکم آمپرش تغییر کنه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: farzad55

farzad55

کاربر vip
کاربر
2020-10-02
177
235
اصفهان
27.jpg

یک مقاومت 56 کیلو بین این پایه ها قرار دادم ولتاژ روی حدود 13 ولت ثابت شد . اما همچنان جریان کم است حدود 20 میلی آمپر

ایلیا۹۱

VIP+ افتخاری
کاربر
2021-10-16
493
301
با سلام دوست عزیز به دلیل اینکه منبع تغذیه شما فیدبکش از ۵ ولت میباشد وخازن تغذیه ۵ ولت نیز ظرفیتش بیشتر است پس مدت زمان بیشتری طول میکشد تا خازن ۵ ولت را در خودش نگه دارد و بنابرین ترانزیستور قدرت نیز کمتر سوئچ میزند و در این حالت نمیتونی از ۱۲ ولت جریان زیاد بکشی بهترین راه حل این است که خازن ۵ ولت را ۱۰ میکرو فاراد انتخاب کن و یک مقاومت ۱۰۰ اهم ۱ وات به دو سر خازن وصل کن تا بتونی از ۱۲ ولت جریان بیشتری بکشی اما هرگز نمیتونی از 800میلی امپر بیشتر بکشی در ضمن میتوانی مقاومت ۱۰۰ اهم را با کلید سری کنی تا زمانی که از منبع تغذیه بار نمی کشی مدار زیاد جریان نکشد و داغ نکند

ایلیا جان
اگر منظور شما را درست متوجه شده باشم خازن 10 میکرو 5 ولتی را با مقاومت 100 اهمی یک وات موازی کنم و سر تغذیه 5 ولت نصب کنم؟
حداکثر جریان مورد نیاز من 400 میلی آمپر است ونیازی به بیشتر از آن ندارم.
ممنون از وقت که گذاشتید.[/QUOTE]

با سلام دوباره خدمت دوست عزیز روش قبلی ساده ترین روش بود اما روش دیگری هم وجود دارد که فیدبک را از ۱۲ ولت مثبت بگیری برای این کار باید مقاومت زنر tl431را تعویض کنی و یا یک ولوم بطور سری قرار بدی در این صورت هم ولتاژ خروجی قابل کنترل است و هم جریان بیشتری میتونی بکشی اینها را از خودم نمی گم چونکه در بیشتر موارد وقتی ای تغذیه پیدا نمی شود خودم یک منبع تغذیه دیگر با ترانس همون منبع تغذیه طراحی میکنم و یا یک برد جایگزین برای ای سی طراحی میکنم که هردو روش جواب میده

بالا