آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

اطلاعاتی درباره فلزیاب pd

زهاک

کاربر
2013-06-26
13
14
باسلام خدمت اساتید محترم کسی هست که فلزیاب pd .یا همون پیستول را ساخته باشه از صحت کار کرد وقدرت نفوذش کسی خبر داره ..... من شماتیک و فیبرش رو دارم ولی تا الان وقت صرفش نکردم و خیلی حرف وحدیث پشتش هست نظرتون چیه .................؟

roshik

کاربر
2008-03-06
182
147
دوست عزیزتوی یکی ازانجمن هابه عنوان فلزیاب حرفه ای معرفی شده بوداماپس ازتست بعضی ازدوستان صحبت ازناپایداری ان بودضمنابرای جمع کردن اون نیازبه کمی تجربه هم داره

mehran1545

کاربر
2010-11-12
181
317
شیراز
يكي از دوستان با همين PD تونسته يه شمشير و سپر مفرغي از 2.5متري بيرون بكشه البته خودش صاحب دستگاه نبود و صاحب واپراتورش شخص ديگه اي بوده كه اونم بار خوبي باهاش در مياره و ناپديد ميشه اما بعداز تحقيقات متوجه ميشه يه مهندس مخابرات با قطعات كاملا نظامي و اصل اونو ساخته

زهاک

کاربر
2013-06-26
13
14
خیلی ممنون از راهنمایتون......ولی تو یک نگاه ادمو وسوسه میکنه بری تو کار درست کردنش . خداروشکر کمی تجربه دارم ولی گفتم بپرسم تا اطلاعاتم بالا بره شاید کسی نتیجه گرفته ازش یا نه.....سپاسی بیکران

roshik

کاربر
2008-03-06
182
147
دوست عزیزمیتونی اطلاعات کاملشواینجابزاری تابقیه دوستانم ببینندالبته چیزی که مهمترازخودمداره توضیحات درموردنحوه جمع کردن ونکات مهم برای حصول نتیجه مطلوبه

زهاک

کاربر
2013-06-26
13
14
اطلاعت کافی که چه عرض کنم اگه منظورتون شماتیک وپی سی بی هستش که دارم ولی هنوز اقدامی برای ساختن کامل نکردم مدل بهتری هم هست که به
Mineoro FG79 معروف هست اینا کلا یون یابن که اینم باز چند مدل داره به نظرم ساختنش سخت باشه با این امکاناتی که ما داریم....اصلا دوستان بیان کمک کنیم بحث کنیم تا نتیجه بگیریم...شاید کسی اقدام به ساخت یکی ازاین نوع یون یابها کرده باشه که اطلاعاتش بدردبخورباشه که هست....واز همه بدتر من مشکل پیوست کردن دارم اگه کسی باشه که ایمیلشو باپیام خصوصی بزاره واسم تا واسطه بشه این مشکل منم حل میشه....
یک بارم مدار ناقصشو ساختم قسمتی که دوتا سیم پیچ با فریت داره L7.8 واز طبقه اخرمدار به قسمت مونو استابل طبقه صوت وصل کردم کار میداد ولی کلا این مدار دقت بالایی واسه ساخت میطلبه....حالا که بحث یون یابی هستش اینم بگم مدار گلد مانیتور رو هم درست کردم با حذف یک مقاومت وجایگزینی یک مقامت بجای ولوم به حساسیت بالای این مدار پی بردم که به نظرم هم ساختش سادست هم کارایی داره ولی هنوز بیرون واسه تست نبردم...

roshik

کاربر
2008-03-06
182
147
خوب خداروشکرکه حدسم درست بوده وقضاوتم اشتباه نبوده راستی گفتی مدارگلدمانیتورت دارای ثبات وحساسیت بالاییه میشه دقیقتردرموردحساسیت وبردش بامثال واندازه قطرسیم پیچ توضیح بدی و ایسی هایی که دراون استفاده شده چیه

زهاک

کاربر
2013-06-26
13
14
گلد مانیتور سیم پیچ نداره انتن یا دیش ولی بهتره از همون سیم پیچ استفاده کنی تک ایسی وحساسیتش به یونها یا الکترسیته ساکن یا الکترونهای متفرقه فوقعلاده...من از سیمپیچ راه انداز لامپ تصویر تلوزیون استفاده کردم با یک انتن در وسطش..راه میری با حالت چشمک زن میکه بار الکتریکی .ساکن. به وجود میاد فردا قراره ببرم بیرون تست کنم ببینم جواب چی هست اگه کاربده مدارشو میزارم

بالا