آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

اشکال در عملکرد تستر LCR-T7

parsia90

کاربر
2023-05-02
24
22
تهرون
البته من یک اشتباهی خودم کرده بودم که زیر میکروسکوپ دیدم و اصلاح کردم تا حدودی مشکل حل شد ولی نه کاملا

بخشی از متالیزه کنده شده بود و به دلیل ریز بودن من متوجه اون نشده بودم . متالیزه ی بین c 14 و r16 که زیر دیود میشه و اتصالش به اون سمت برد وصل میشه مگو من اشتباها این ارتباطو قطع کرده بودم و حین لحیم کاری وصل نکردم.

اینقدر لین اتصال ظریف و باریک بود که میتونست کلا برد را مرخص کنه . خوشبختانه با ساییدن روکش برد موفق شدم اتصالی بسیار کوچک و حساس و آسیب پذیر را مجدد وصل کنم. احتمالا قابل مشاهده هست اتصالی که بین d2 و r16 به پشت مدار راه داره برای دوستانی که برد را دارند.

توصیه میکنم اساتید گرامی حواسشون باشه اشتباه منو تکرار نکنند. من بعد از وصل این اتصال (اصلاح قطع شدگی متالیزه) و سپس انجام عملیات Initial operation موفق شدم عملکرد دستگاه را کاملا درست کنم. گرچه هنوز هم u7 حین عملیات کمی داغ میشه.

یک توصیه دیگه هم دارم. برای جلوگیری از قاطی کردن دستگاه به دلیل کیفیت پایینی که این دستگاه داره متاسفانه:

۱. قطعات را با فاصله زمانی تست کنید و نه پشت سر هم. بین تست هر قطعه ۲۰ ثانیه صبر کنید و سپس قطعه دیگر را تست کنید.

۲. قطعات خراب را چندین بار پشت سر هم تست نکنید چون دستگاه قاطی میکنه بخصوص ترانزیستورهای خراب و مشکل دار رو

یک نکته خیلی مهم هم بگم ‌‌. این دستگاه ترانزیستورهای PNP که دارای نشتی هستند را به اشتباه سالم نشان میده و برای تشخیص نشتی ترانزیستور حتما باید از مولتی متر هم کمک بگیرید. و اگر نشتی داشت بندازیدش دور

parsia90

کاربر
2023-05-02
24
22
تهرون
توضیح راجع به مطلبی که بالا عرض کردم. منظورم نشتی از کلکتور به امیتر و یا بالعکس هست. یا نشتی یکی از کلکتور یا امیتر به بیس

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
791
1,327
من سه عکس فرستادم . بخاطر حجم بالا حذف شد.
سلام
بخاطر حجم نیست. مشکل بیشتر به سایت و آپدیت این روزها برمیگرده.
اگر مجدد تلاش کنید؛ موفق میشید. تو تصویر کم کیفیتی که فرستاده بودید؛ به نکته‌ای شک کردم.

میشه راجع به راهنمایی خرید lcr متر با کیفیت هم توضیحاتی ارایه کنید؟
تا جایی که متوجه شدم؛ کم کیفیت ترین ورژن از این نوع، LCR-T7 با میکرو Atmega328p که حساس‌ترین و پر خرابی ترین در این خانواده هست؛ و به خاطر در دسترس نبودن فایل برنامه، مشکلاتش مضاعف هست.
و بهترین نوع ظاهرا LCR-T4 هست. چرا که علاوه بر رضایت همکاران، همه‌ی اطلاعات و برنامه‌های اون در دسترس هست.
اما به نظرم بهتره در این خصوص با جناب Mahdi258258 که تجربه خوبی تو این زمینه دارن مشورت کنید.

تا حدودی مشکل حل شد ولی نه کاملا
خوب خدا رو شکر که بخشی از مشکل حل شد. با این حال توصیه می‌کنم به نکات ایمنی کار با این LCR که تو همین انجمن ذکر شده؛ (مثل تخلیه خازن قبل از تست و یا حتی هنگام تست مجدد بلافاصله پس از تست اول) دقت کنید.

منتظر تصویر با کیفیت هستم.

آخرین ویرایش:

parsia90

کاربر
2023-05-02
24
22
تهرون
سلام
بخاطر حجم نیست. مشکل بیشتر به سایت و آپدیت این روزها برمیگرده.
اگر مجدد تلاش کنید؛ موفق میشید. تو تصویر کم کیفیتی که فرستاده بودید؛ به نکته‌ای شک کردم.

تا جایی که متوجه شدم؛ کم کیفیت ترین ورژن از این نوع، LCR-T7 با میکرو Atmega328p که حساس‌ترین و پر خرابی ترین در این خانواده هست؛ و به خاطر در دسترس نبودن فایل برنامه، مشکلاتش مضاعف هست.
و بهترین نوع ظاهرا LCR-T4 هست. چرا که علاوه بر رضایت همکاران، همه‌ی اطلاعات و برنامه‌های اون در دسترس هست.
اما به نظرم بهتره در این خصوص با جناب Mahdi258258 که تجربه خوبی تو این زمینه دارن مشورت کنید.

خوب خدا رو شکر که بخشی از مشکل حل شد. با این حال توصیه می‌کنم به نکات ایمنی کار با این LCR که تو همین انجمن ذکر شده؛ (مثل تخلیه خازن قبل از تست و یا حتی هنگام تست مجدد بلافاصله پس از تست اول) دقت کنید.

منتظر تصویر با کیفیت هستم.
من سعی کردم تجربیاتم را بیان کنم شاید به دوستان کمک کنه

راستش دستگاه رو بستم. چشم بازش میکنم و عکس میدم.

راستی شما به چی مشکوک شدید؟ هر قطعه ای که تو عکس نتونستید ببینید را بهم بگید بهتون میگم. البته عکس هم خواهم گرفت.

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
791
1,327
من سعی کردم تجربیاتم را بیان کنم شاید به دوستان کمک کنه

راستش دستگاه رو بستم. چشم بازش میکنم و عکس میدم.

راستی شما به چی مشکوک شدید؟ هر قطعه ای که تو عکس نتونستید ببینید را بهم بگید بهتون میگم. البته عکس هم خواهم گرفت.
سلام
به جهت D2 شک داشتم ولی با توجه به اینکه دستگاه راه افتاده طبیعتا دیگه نیازی به باز کردن و ارسال عکس مجدد نیست.
موفق باشید.

100345708_tc1c5.1.3step-up.jpg.1587edf6433e0f9c5a4d16da2456c5a3.jpg

icen

کاربر vip
کاربر
2013-06-03
115
197
سلام برنامه اصلی t7 رو کسی ندارن ......کسی تست نکرده ممنون میشم راه حلشو بگید ....خاموش کامل شده ...در حال تست ترانزیستور بودم که کامل خاموش شده .دکمه رو گرفتم ...باطری وصل کردم پراپ چسبودم ..ظاهر سالمه ...قطعات هم تست کردم سالمه ۲روزه خریدم فکر کنم برنامه پریده ....ممنون میشم راهنمایی کنید ....ایسی mega328p
16931297840642071826887764307122.jpg
IMG_20230827_121417.jpg
IMG_20230827_121350.jpg
IMG_20230826_224643.jpg

icen

کاربر vip
کاربر
2013-06-03
115
197
فکر کنم از طریق سوکت شارژ هم پروگرام بشه چون ایسی ch304nرپش کار می‌کنه کسی اطلاعات داره ممنونم

icen

کاربر vip
کاربر
2013-06-03
115
197
سلام کسی این مدل فایلشو ندارم برای t7

icen

کاربر vip
کاربر
2013-06-03
115