آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

اشکال در عملکرد تستر LCR-T7

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
793
1,331
سلام. از اینکه دیر پیام رو دیدم پوزش میخوام.
مقاومتهایی که فرمودید رو اندازه گیری میکنم و نتیجه رو اعلام میکنم
آیا مقاومت‌ها با مقدار درج شده روی آنها هم خوانی داشت؟

این هم عکس از قطعه U6 که شماره V05 روش نوشته شده
شک دارم شماره قطعه V05 باشه. شکل بیشتر به حرف O انگلیسی می‌خوره تا 0 (عدد صفر) اما قطعه‌ای با کد VO5 با پکیج sot23-6 پیدا نکردم. V05 هم یک دیود ESD Protection Diode اری هست.
اینم دیتا شیت V05 چک کنید ببینید اطلاعات دیتا شیت با این قطعه همخوانی داره یا نه. و اگر داره، آیا قطعه سالمه هست؟
با توجه به اینکه V05 دیود محافظتی هست، اگر با این قطعه هم‌خوانی داشته باشه، احتمال سوختن‌ش وجود داره.

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
793
1,331
نکته بعدی اینه که طبق یوزر منوالِ TCR-T7 دیود معمولی هم برای تست همانند خازن به پایه‌های ۱ و ۲ تستر (که تصویر اونو میارم) وصل میشه، آیا تستر وقتی دیود رو به پایه های ۱۳ و ۱۴ زیف سوکت (یا همون ۱ و ۲ کاتولاگ) وصل می‌کنید، به درستی تشخیص میده؟

پیوست‌ها

• 114.9 کیلوبایت بازدیدها: 184
آخرین ویرایش:

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
793
1,331
این هم عکس از قطعه U6 که شماره V05 روش نوشته شده
در ضمن، پایه های ۳ و ۴ این قطعه که ارتباط اونها در تصویر مشخص نیست؛ بفرمایید به کجا وصل شده؟
قاعدتا می‌بایست یکی از اونها به پایه ۲ تستر (که تصویر اونو در پست ۱۳ آوردم) وصل شده باشه.
پایه ۶ قطعه هم به نظرم به پایه ۳ تستر وصل شده. درست می‌گم؟

آخرین ویرایش:

majidsohile

کاربر vip
کاربر
2023-01-30
22
19
با سلام بله مقاومتها چک شد و مقدار اونها درسته و اون قطعه U6 شماره فنی V05 داره که البته خیلی احتمال داره خراب شده باشه که من خریدم وبعد از تعویض اعلام نتیجه میکنم و تمامی مسیرهاش رو روی عکس مشخص کردم .یه نکته تستر من LCR-T7 است ولی میکرو Atmega328p روش نصب شده ولی روی اکثر T7 ها میکرو Atmega324 نصبه وبا اونها فرق میکنه اگر من بخوام احتمالا میکرو تعویض کنم باید کدوم فایل رو روش رایت کنم ممنونmir_۲۰۲۳۰۲۱۳_۱۳۱۵۱۲.jpgmir_۲۰۲۳۰۲۱۳_۱۳۱۵۱۲.jpg

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
793
1,331
۱- پاسخ پست شماره ۱۳ منو ندادید. آیا می‌تونید دیود معمولی رو تست کنید؟ چون طبق کاتولاگ LCR-T7 با پایه های ۱ و ۲ تستر سه قطعه رو میشه تست کرد. خازن، دیود معمولی و باطری.

اگر من بخوام احتمالا میکرو تعویض کنم باید کدوم فایل رو روش رایت کنم

۲- ابتدا اجازه بدید از سلامت قطعات مطمئن بشیم، اگر موفق نشدیم بعد با کمک اساتید بزرگوار پیگیر میکرو بشید.

۳- آیا D1 رو تا بحال تست کردید؟ اگر نه تست و نتیجه رو بفرمایید.

۴- بعد از بروز مشکلات، آیا دستور راه‌اندازی تستر رو که در صفحه ۴ یوزر منوال با عنوان 3. INITIAL OPERATION اومده مجدد انجام دادید؟ لطفا امتحان کنید و بفرمایید نتیجه به چه صورت هست.
یوزر منوال LCR-T7

پیوست‌ها

• 1.3 مگابایت بازدیدها: 107
آخرین ویرایش:

majidsohile

کاربر vip
کاربر
2023-01-30
22
19
سلام همکار عزیز با تشکر از شما ابتدا دیود D1تست کردم سالم بود و در خصوص تست با پایه های 1و 2 طبق عکس هایی که پیوست کردم در صورتی که پایه کاتود دیود معمولی در خانه شماره 2 قرار بگیرد تست دیود انجام میگیرد ولی در صورتی که پایه کاتود دیود در خانه شماره 1 قرار بگیرد دیود به عنوان خازن شناسایی میشود و در خصوص کالیبره کردن تستر انجام دادم بدون نتیجه بودو وقتی که خازن روی پایه های 1 و 2 قرار میگیرد به عنوان مقاومت شناسایی میشود ۲۰۲۳۰۲۱۳_۱۷۱۸۲۷.jpg۲۰۲۳۰۲۱۳_۱۷۱۸۴۸.jpg۲۰۲۳۰۲۱۳_۱۷۱۹۲۶.jpg۲۰۲۳۰۲۱۳_۱۷۲۰۱۰.jpg

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
793
1,331
سلام مجدد
به نظرم آخرین قطعه‌ای که نقش محافظتی داره و قبل از میکرو قرار گرفته (اگر دیود اری محافظتی باشه) U6 هست.
فرمودید:
خریدم وبعد از تعویض اعلام نتیجه میکنم
اگر هنوز خرید به دست‌تون نرسیده، با روش زیر تست کنید و از صحت عملکرد اون اطمینان پیدا کنید. چرا که U6 اگر دیود اری محافظتی باشه؛ بود و نبودش در مدار تغییری ایجاد نمیکنه و تنها ولتاژهای گذرا رو سرکوب میکنه. لذا:
V05 رو از محل خودش خارج کنید و سپس دیود معمولی رو روی زیف سوکت قرار داده و تست کنید. ببینید بازهم تنها از یک طرف خوانده میشه یا تفاوتی نداره دیود رو از کدوم طرف روی پایه های ۱ و ۲ قرار بدید.
اگر تست موفقیت آمیز بود و از هر دو طرف دیود رو خوند، تست رو با یه خازن که از تخلیه اون اطمینان دارید انجام بدید و نتیجه رو بفرمایید.
اگر ان‌شاءالله مشکل حل شد؛ به هیچ وجه تا جایگزینی U6 با دستگاه کار نکنید. چرا که میکرو بدون U6 با ولتاژهای گذرا قطعا آسیب میبینه.

آخرین ویرایش:

majidsohile

کاربر vip
کاربر
2023-01-30
22
19
بله حتما این کار را انجام میدم و نتیجه را اعلام میکنم

majidsohile

کاربر vip
کاربر
2023-01-30
22
19
با سلام خدمت همکاران گرامی تمام قطعات مشخص شده در تصویر نو تعویض شد اما بی نتیجه بود فقط میماند پروگرام کردن اییسی میکرو که با توجه به اینکه شماره میکرو ATMEGA328P است از همکاران تقاضا دارم در خصوص پروگرام کردن این میکرو بنده را راهنمایی کنند پروگرامر Multi AVR Programmer را دارم سپاسگزارم۲۰۲۳۰۲۱۴_۱۱۴۶۱۴.jpg

بالا