آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

استارت نشدن مادربرد asus b660 ma d4

rasoolizadi

کاربر
2019-05-23
10
3
31
سلام یه مادربرد asus b660 ma d4 هست که به گفته مشتری پاور ۳۵۰ وات رو سیستمش بوده که خوب با توجه به گرافیکو اینا خیلی ضعیف بوده واسه این سیستم و مادربردو نابود کرده
الان استارت نمیشه اصلا
ولتاژ ۳.۳ روی پین استارت هست،
Io هم پایه پاورش ۳.۳ داره و با سویچ کردن مادربرد ولتاژ لحظه ای صفر میشه
هیچ قطعه ای هم با اتصال پاور داغ نمیشه
دوستان راهنمایی کنید لطفا

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,843
TEHRAN
سلام یه مادربرد asus b660 ma d4 هست که به گفته مشتری پاور ۳۵۰ وات رو سیستمش بوده که خوب با توجه به گرافیکو اینا خیلی ضعیف بوده واسه این سیستم و مادربردو نابود کرده
الان استارت نمیشه اصلا
ولتاژ ۳.۳ روی پین استارت هست،
Io هم پایه پاورش ۳.۳ داره و با سویچ کردن مادربرد ولتاژ لحظه ای صفر میشه
هیچ قطعه ای هم با اتصال پاور داغ نمیشه
دوستان راهنمایی کنید لطفا
سلام . ببینید کریستال کار خودشو بدرستی انجام میده ( اگه اسکوپ دارید ) اگه نداشتید معمولا زیر یک ولت رو پایه هاش ولتاژ رو که یکی مقداری با یک پین دیگه ولتاژش متفاوته تقریبا درستی کار رو نشون میده
دوم . معمولا در اکثر مین ها از 32 کیلو استفاده میشه که بعضا با لمس پایه ها هنگام استارت مین روشن میشه

سوم اگه این مورد سلامتش محرز بود و یا شد موردی که اشاره کردید ( بعد از صفر شدن pwrbtn روی i/o مرحله rsmrst رو روی پایه i/o باید بررسی کنید که این سیگنال صادر میشه یا نه ؟ و.....

نکته : با پاور دیگه تست یزنید . و led نصب کنید که مشخص بشه حتی در صدم ثانیه روشن میشه یا نه ؟

اگه مسلط به شماتیک هستید . طبق پاور سکانس اشکال و مرحله توقف یا عیب رو اعلام کنید

rasoolizadi

کاربر
2019-05-23
10
3
31
سلام . ببینید کریستال کار خودشو بدرستی انجام میده ( اگه اسکوپ دارید ) اگه نداشتید معمولا زیر یک ولت رو پایه هاش ولتاژ رو که یکی مقداری با یک پین دیگه ولتاژش متفاوته تقریبا درستی کار رو نشون میده
دوم . معمولا در اکثر مین ها از 32 کیلو استفاده میشه که بعضا با لمس پایه ها هنگام استارت مین روشن میشه

سوم اگه این مورد سلامتش محرز بود و یا شد موردی که اشاره کردید ( بعد از صفر شدن pwrbtn روی i/o مرحله rsmrst رو روی پایه i/o باید بررسی کنید که این سیگنال صادر میشه یا نه ؟ و.....

نکته : با پاور دیگه تست یزنید . و led نصب کنید که مشخص بشه حتی در صدم ثانیه روشن میشه یا نه ؟

اگه مسلط به شماتیک هستید . طبق پاور سکانس اشکال و مرحله توقف یا عیب رو اعلام کنید
اقا کریستال ۴ پایس، سه تا پایه ها ولتاژ ۰.۰۴ دارند یکی ۰.۰۱۵ و با تحریکش همچنان روشن نشد
rsmrst روی io ولتاژ ۲.۸ داره و با پاور کردن تغییری نمیکنه ، با پاور دیگه تست کردم ، مین پورت واسه دیباگر نداره، حتی صدم ثانیه هم استارت نمیشه
رو بایوس هم ولتاژ دارم
با سبم سبزو مشمی پاورو استارت کردم بازم هیچی رو مین داغ نکرد
لطفا راهنمایی کنید دیگه نمیدونم چیکار کنم

بالا