آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تجربیات: Pcb و تحلیل و عیب یابی ساده ترین و دقیق ترین تغذیهٔ طراحی غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
پاسخ : ساده ترین و دقیق ترین منبع تغذیه با تحلیل و عیب یابی

درود
نحوه موازی کردن ترانزیستورهای قدرت
هر چند تا ۳ آمپر و حتی ۶آمپر هم با یک ترانزیستور قدرت کار میکه و برای ۶ آمپر صرفا افزایش دو برابری توان R1 و در هر صورتی هیت سینک مناسب برای دفع حرارت نیاز داره.

سپاس
IMG_20190404_223308_112.jpg

مشاهده فایل‌پیوست 155303

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس

درود

متاسفانه نه تنها بابت pcb شرمنده ام بلکه این نقشه قابل شناسایی توسط هیچ نرم افزاری جهت دریافت pcb نیست و باید همین نقشه که فقط بصورت چشمی قابل استفاده است بنحو صحیحی پیاده بشه تا دریافت pcb را مقدور کنه.

زیرا با توجه به تعطیلات عید ، نتونستم بیش از این موجب تضییع تعطیلات و استراحت دوستان باشم و بناگزیر خودم نقشه را کشیدم و ازآنجاکه باید از هر فرصتی برای رسم و تکمیل نقشه استفاده میکردم لذا از گوشی استفاده کردم که با توجه به ضعف و نواقص نرم افزارهای گوشی و بویژه با توجه به پیر چشمی ، رسم اصولی آن وقت بسیاری میطلبید و لذا اتصالات برای مشاهده چشمی مفید است و توسط نرم افزار قابل تشخیص نیست .
مثلا قطعاتی که ظاهرا متصلند بسیاری از آنها از نظر نرم افزار متصل نیستند و فقط پایه ها را روی هم قرار دادم و قس علیهذا
بهمین دلیل فقط تصویر نقشه را ارسال کردم
لذا بهتره صبر کنید چند تن از علاقمندان با برد برد و یا برد سوراخدار تست و تایید کنند تا پس از تست همه جانبه که از سوی چند تن از علاقمندان تایید شد ، نسبت به نقشه PCB اقدام بشه.
البته کمترین تردیدی ندارم اما از سوی دیگر ، علم الکترونیک ، دانش فریبنده و بی پدر و مادری است و به وفور تجربه کردم نقشه بسیار ایده آل و فاقد نقص ، دارای نقص قابل توجهی بوده که دیده نشده و حتی کلان شرکت های جهانی و غول های محصولات الکترونیکی ازجمله الجی و سامسونگ ، محصولاتی عرضه و تولید کرده اند که نه تنها ناگزیر به جمع آوری آنها بلکه حتی ناگزیر به پرداخت خسارات هنگفت به متقاضیان و خریداران نیز شده اند.
بخصوص تا آنجا که مطلعم چنین شیوه ای تابحال استفاده نشده و من نوه نتیجه بچه غول هم نیستم و لذا ناباوری و احتیاط فوق العاده ای میطلبد

سپاس

درود
استاد همون مداری که خودتون و یا دوتن از دوستان دانشجو پیاده و تست فرمودید امکانش هست یه تصویر از روش بزارید ؟
اگر اجازه دهید بنده میخوام روی برد سوراخدار پیاده کنم
ولی بابت کم تجربه بودن به این صورت برام دشواره و مقدور نیست اگر یه الگویی داشته باشم سریعا این کار رو انجام میدم
سپاس.

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762

درود
استاد همون مداری که خودتون و یا دوتن از دوستان دانشجو پیاده و تست فرمودید امکانش هست یه تصویر از روش بزارید ؟
اگر اجازه دهید بنده میخوام روی برد سوراخدار پیاده کنم
ولی بابت کم تجربه بودن به این صورت برام دشواره و مقدور نیست اگر یه الگویی داشته باشم سریعا این کار رو انجام میدم
سپاس.

درود

از ابتدا همین ایده تست شده ولی نواقص ایده اولیه برطرف شده مثلا دیود D3 برای پیشگیری از صدمه دیود نوری و یا مقادیر قطعات که اصلاح و بشکل تقدیمی نهایی شده .
روی برد سوراخدار ظرف یکساعت نصب میشه و باید قطعاتی که در نقشه بهم متصلند روی برد هم بهم متصل باشند.
ساده ترین راه ، استفاده از برد برد ( bread board ) است که نیاز به لحیمکاری هم نداره و کافیه قطعات را در سوکت ها بتحوی قرار دهید که پایه قطعات مطابق نقشه بهم متصل بشه و منم از برد برد استفاده کردم که عکس زیر است

اما با توجه به اینکه تجربه ای در این خصوص نداری به سختی میتونی مونتاژ کنی .

سپاس

breadboard-sizes.jpg

IMG_20190406_194819_993.jpg

آخرین ویرایش:

smaeel

کاربر
2008-02-27
65
329

با سلام و تشکر از جناب غزال بابت زحمات بیدریغ ایشان.
اینجانب فاقد تحصیلات در زمینه الکترونیک میباشم بنابراین سوالات اینجانب صرفا جهت آگاهی خودم است و بابت آن از دوستان متخصص عذرخواهی میکنم.
اینجانب صرفا از روی علاقمندی بعضا برای پروژه های الکترونیکی برد طراحی میکنم و آنها را مجددا مونتاژ میکنم و بیشتر از برنامه رایگان cad soft eagle استفاده میکنم.
در این مورد نیز شماتیک مربوطه را کشیده و مشغول طراحی برد هستم.گرچه با این اوضاع اقتصادی برای افراد آماتور مثل من دیگر مجالی باقی نمیماند تا هزینه و وقت صرف علاقمندیها شود و تامین نیازهای اولیه فرصتی برای امور جانبی نمیگذارد.و گرچه به گفته آن مرحوم "سیاست ما عین دیانت ماست" ولی شما مجاز نیستی در هیچ جا حرفی از سیاست بزنی و صرفا باید پذیرنده باشی و به دیانتت برسی.بگذریم.
سوالات اینجانب :
1- جناب غزال آیا ترتیب پایه های رگولاتور lm317 استفاده شده در شماتیکی که ارایه کردید مطابق عکس پیوست است؟ یعنی :
پایه شماره 1 : Adjust
پایه شماره 2 : V-out
پایه شماره 3 : V-in
http://s9.picofile.com/file/8356685092/LM317_to220.jpg
2- با توجه به اینکه فرمودید جریان قابل توجهی از رگولاتور مربوطه نمیگذرد آیا امکان استفاده از پکیج to-92 این رگولاتور با جریان حداکثر 100 میلی آمپر وجود دارد؟

بدلیل عدم اطلاع از اصول الکترونیک هر چقدر هم بحث تحلیل مربوطه را میخوانم متوجه نمیشوم ، گرچه منبع تغذیه قبلی را به خوبی متوجه شدم که میدانم اشکال از من است و امیدوارم با مطالعه بیشتر متوجه این مورد نیز بشوم ولی کاری که از دستم بر میآید شماتیک مربوطه است که اگر جناب غزال صلاح بداند تقدیم میکنم و برد را هم در آینده البته نامگذاری قطعات متفاوت است و ممکن است باعث اشتباه شود.
با تشکر

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762

با سلام و تشکر از جناب غزال بابت زحمات بیدریغ ایشان.
اینجانب فاقد تحصیلات در زمینه الکترونیک میباشم بنابراین سوالات اینجانب صرفا جهت آگاهی خودم است و بابت آن از دوستان متخصص عذرخواهی میکنم.
اینجانب صرفا از روی علاقمندی بعضا برای پروژه های الکترونیکی برد طراحی میکنم و آنها را مجددا مونتاژ میکنم و بیشتر از برنامه رایگان cad soft eagle استفاده میکنم.
در این مورد نیز شماتیک مربوطه را کشیده و مشغول طراحی برد هستم.گرچه با این اوضاع اقتصادی برای افراد آماتور مثل من دیگر مجالی باقی نمیماند تا هزینه و وقت صرف علاقمندیها شود و تامین نیازهای اولیه فرصتی برای امور جانبی نمیگذارد.و گرچه به گفته آن مرحوم "سیاست ما عین دیانت ماست" ولی شما مجاز نیستی در هیچ جا حرفی از سیاست بزنی و صرفا باید پذیرنده باشی و به دیانتت برسی.بگذریم.
سوالات اینجانب :
1- جناب غزال آیا ترتیب پایه های رگولاتور lm317 استفاده شده در شماتیکی که ارایه کردید مطابق عکس پیوست است؟
http://s9.picofile.com/file/8356685092/LM317_to220.jpg
2- با توجه به اینکه فرمودید جریان قابل توجهی از رگولاتور مربوطه نمیگذرد آیا امکان استفاده از پکیج to-92 این رگولاتور با جریان حداکثر 100 میلی آمپر وجود دارد؟

بدلیل عدم اطلاع از اصول الکترونیک هر چقدر هم بحث تحلیل مربوطه را میخوانم متوجه نمیشوم ، گرچه منبع تغذیه قبلی را به خوبی متوجه شدم که میدانم اشکال از من است و امیدوارم با مطالعه بیشتر متوجه این مورد نیز بشوم ولی کاری که از دستم بر میآید شماتیک مربوطه است که اگر جناب غزال صلاح بداند تقدیم میکنم و برد را هم در آینده البته نامگذاری قطعات متفاوت است و ممکن است باعث اشتباه شود.
با تشکر

درود بر شما

بابت اظهار لطف شما بینهایت سپاسگزارم
استنباط شما از ترتیب پایه ها درسته و اصولا در قطعاتی با پایه شانه ای و در واقع یکطرفه اگر شماره هر قطعه الکترونیکی به سمت شما باشه سمت چپ شماره اول یعنی شماره ۱ و آخرین پایه سمت راست آخرین پایه است که در این رگلاتور ۳ است
بعبارتی رگلاتور نقشه با تصویری که ارسال فرمودید منطبقه و خروجی آن سمت راست یا پایه ۳ است و خروجی آن پایه وسط یا پایه ۲ است .

ضمنا رگلاتور ۱۰۰ میلی آمپری برای طول عمر تغذیه ضعیفه هرچند ممکنه برای مدتی کار کنه مضافا که در چنین رگلاتوری امکان تغییر ناچیز ولتاژ در جریان ناچیز هم محتمل میگردد و نیاز به مطالعه دیتاشیت داره
اما تصور میکنم در خصوص حداکثر جریان رگلاتور با جریان ۱۰۰ میلی آمپر اشتباه میکنید و باید جریانش بالاتر باشه لذا اگر دیتاشیت قطعه مورد نظر را دراختیار دارید ارسال فرمایید تا مطالعه و نتیجه را تقدیم کنم.

اما بنظر من فعلا تهیه pcb زوده و هرچند وجود نقص و ضعف قابل توجه بسیار بعیده ولی اگر چند تن از علاقمندان روی برد آزمایشی ( برد برد ) تست و تایید کنند شایسته تر و مطمئن تر است .

در خصوص تحلیل این تغذیه
فوق العاده ساده و بسادگی قالل درک است اما اگر تحلیل تغذیه قبلی را درک فرمودید به این دلیله که آنزمان وقت آزاد و آرامش بیشتری داشتم و الان علاوه بر فرصت ناچیز ، دل و دماغ و آرامشی هم ندارم و لذا خیلی مختصر و با اکراه تحلیل کردم
اما ابهام خود را مطرح فرمایید رفع کنم.

سپاس
LM317_to220.jpg

آخرین ویرایش:

smaeel

کاربر
2008-02-27
65
329

با تشکر مضاعف از جناب غزال
حقیقتا برای اینجانب ساخت برد اولیه حتی با وجود نهایی نبودن آن ، شیرین تر از برد بورد است گر چه شاید اصولی نباشد.زحمت اصلی چیدمان و جابجایی قطعات و رسم مسیرهای بهینه است که برای من جالب است گرچه گاهی چند روز و بیشتر طول میکشد چون در اوقات فراغت به آن مشغول میشوم.

دیتاشیت مربوط به lm317 با پکیج to-92 :
http://www.alldatasheet.com/datasheet-pdf/pdf/243327/STMICROELECTRONICS/LM317LZ.html

آخرین ویرایش توسط مدیر:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762

با تشکر مضاعف از جناب غزال
حقیقتا برای اینجانب ساخت برد اولیه حتی با وجود نهایی نبودن آن ، شیرین تر از برد بورد است گر چه شاید اصولی نباشد.زحمت اصلی چیدمان و جابجایی قطعات و رسم مسیرهای بهینه است که برای من جالب است گرچه گاهی چند روز و بیشتر طول میکشد چون در اوقات فراغت به آن مشغول میشوم.
ابهام در تحلیل بیشتر به خاطر ندانستن دقیق پایه های رگولاتور بود و با راهنمایی شما مجددا مطالعه میکنم.
دیتاشیت مربوط به lm317 با پکیج to-92 :
http://www.alldatasheet.com/datasheet-pdf/pdf/243327/STMICROELECTRONICS/LM317LZ.html

درود

از لطف شما بینهایت سپاسگزارم

رگلاتور مورد نظر شما مناسب نیست بویژه که پین ورودی و خروجی نسبت به انواع دیگر جابجاست و pcb را اندکی متفاوت میکنه
اما ws317n پکیچ مشابهی است با ترتیب پایه هایی که کاملا مشابه با رگلاتور نقشه است و اندکی مناسب تر و قوی تر از رگلاتور مورد نظر شما نیز هست.

در هر صورت با توجه به اینکه رگلاتور ۳۱۷ سه پایه است انواع دیگر رگلاتورها حتی با پایه های جابجا نیز بسادگی قابل نصب است و باید در شرایط مختلف عملا تست شود .
البته رگلاتور متوسط با جریان ۱ آمپر هم وجود داره و قطعا رگلاتور متغیر با ساختار کاملا متفاوت هم وجود داره که ممکنه پاسخ بهتری داشته باشه و مهم روش و تاکتیک ساخت تغذیه است که با روش تقدیمی بخوبی پاسخ داده و حتما قابل ارتقاء است و با همفکری علاقمندان عزیزی چون حضرت عالی بهبود خواهد یافت .

سپاس و تقدیر

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762

با سلام

هر چقدر هم بحث تحلیل مربوطه را میخوانم متوجه نمیشوم ، گرچه منبع تغذیه قبلی را به خوبی متوجه شدم که میدانم اشکال از من است و امیدوارم با مطالعه بیشتر متوجه این مورد نیز بشوم
با تشکر

IMG_20190408_194304_910.jpg

درود

تحلیل مجدد و ساده تر
اگر تحلیل بخش قدرت را متوجه نشدید با توجه به اظهار لطف حضرت عالی که زحمت pcb را تقبل فرمودید همان عملکرد را در نقشه خلاصه فوق تحلیل میکنم که البته از حیث تحلیل هیچ تفاوتی با نقشه اصلی نداره و لذا اگه اینو درک کنی اونم درک میکنی که بسیار ساده است.

فرض کن طبق نقشه جدید پیوست که خلاصه کردم ، بجای رگلاتور متغیر یک رگلاتور ثابت ۵ ولتی و نیز بجای دو ترانزیستور فقط یک ترانزیستور باشه که طرز کارشون تفاوتی نمیکنه.

حالا کافیه فقط ۳ نکته کلیدی زیر را هم بدونیم تا بتونیم تحلیل کنیم

۱- فرمول زیر نقشه یعنی
V = R × l
یعنی
جریانش × مقاومتش = ولتاژ دو سر هر مقاومتی

۲- باید این تعریف عامیانه را بدونیم
اگه ولتاژ بیس امیتر هر ترانزیستوری حدود ۵/. ولت بشه در آستانه هدایته یعنی هنوز کلکتور امیتر هدایتی نداره ولی در مرز هدایته
حالا هرچقدر ولتاژ بیس امیتر بیشتر بشه و به ۷/. ولت نزدیکتر بشه هدایت کلکتور امیتر بیشتر میشه ولی ولتاژ بیس امیتر هیچوقت نمیتونه بیشتر از ۷/. ولت بشه چون دراینصورت میسوزه .

۳- مثال زیر هم یادمون باشه
اگه یک منبع آب ۵ متری را با لوله ای به منبع آب ۶ متری متصل یا درواقع موازی کنیم و جریان مصرفی را از لوله مشترک بگیریم هیچوقت جریانی از منبع ۵ متری مصرف نمیشه و کل جریان از منبع ۶ متری دریافت میشه و ممکنه ارتفاع آب آن گاهی کمتر از ۶ متر بشه ولی در منبع ۵ متری کوچکترین تغییری نمیکنه و همیشه ۵ متر میمونه بطوریکه نه تنها انرژی یا آب به مصرف کننده نمیده بلکه خودش انرژی یا آب هم از منبع بزرگتر میگیره
پس اگه یک باطری ۶ ولتی و یک ۵ ولتی را موازی کنیم و به لامپی متصل کنیم باطری ۵ ولتی هیچ جریانی به لامپ نمیده بلکه خودش جریانی هم از ۶ ولتی میگیره و لذا کل جریان لامپ از باطری ۶ ولتی تامین میشه.

بنابرین فقط در صورتی هر دو منبع قادر به جریاندهی هستند که ارتفاع یا ولتاژ هر دو منبع مساوی باشه مثلا هر دو ۵ ولت یا ۵ متری باشند اما جریان آنها میتونه متفاوت باشه زیرا اگه یک منبع ۵ متری با لوله گشادتر و دیگری با لوله تنگ تر به مصرف کننده متصل بشه اولی جریان بیشتر و دومی ، جریان کمتری میده

بنابرین با توجه به اینکه خروجی این تغذیه از دو منبع تامین میشه ( ۱- رگلاتور ۲- ترانزیستور) لذا اگه هر کدوم از این دو منبع ولتاژ بیشتری به خروجی برسونه باید خودش کل جریان خروجی را تامین کنه زیرا مطابق مثال فوق ، منبع دوم که ولتاژش کمتره ، هیچ جریانی به خروجی نمیده و حتی خودش جریان هم میگیره.
بنابرین بشرح زیر باید هر دو منبع ، ۵ ولتی باشند وگرنه یکی از اونا بیکاره میشه و جریانی نمیده و به هدف نمیرسیم .

حالا تحلیل بخش قدرت

نقطه A دارای ولتاژ ۱۰ ولته که از مقاومت ۱۰۰ اهمی عبور میکنه و به ورودی رگلاتور میرسه و در خروجی ( D ) ولتاژ ۵ ولت میده

بنابرین ابتدا که باری به خروجی متصل نکردیم و فقط جریان بی باری که مثلا ۵ میلی آمپره و رگلاتور مصرف میکنه ، از مقاومت ۱۰۰ اهمی عبور میکنه ، بنابرین ولتاژ دو سر ۱۰۰ اهمی طبق فرمول فوق ۵/. ولت میشه که به بیس امیتر متصل شده ، بنابرین ولتاژ بیس امیتر ۵/. ولت میشه
یعنی ترانزیستور در آستانه هدایت قرار گرفته و هنوز هدایتی نکرده و هیچ جریانی از طریق ترانزیستور به خروجی ( D ) نمیره

حالا یک مقاومت ۵ اهمی به خروجی متصل میکنیم لذا طبق همون فرمول ، جریان این مقاومت بار ۱ آمپر میشه .

اما ببینیم ۱ آمپر از کجا تامین میشه ، اگه از رگلاتور تامین بشه باید ۱ آمپر از ۱۰۰ اهمی عبور کنه و بنابرین دو سر ۱۰۰ اهمی طبق فرمول ، باید ۱۰۰ ولت بشه که بتونه ۱ آمپر ازش عبور کنه که محاله

زیرا نه تنها ۱ آمپر بلکه اگه ۱۰۰ میلی آمپر هم از ۱۰۰ اهمی عبور کنه افت ولتاژش ۱۰ ولت میشه و یعنی ۱۰ ولت از ولتاژ نقطه A کم میکنه و به رگلاتور میده و لذا صفر ولت به ورودی رگلاتور میرسه که نمیتونه کار کنه و ۵ ولت بده چه رسد به ۱ آمپر که بخواد ۱۰۰ ولت از منبع ۱۰ ولتی کم کنه که دراینصورت بدهکار هم میشه که مافوق ‌محاله .

از طرفی اگه ۱۰۰ میلی آمپر از ۱۰۰ اهمی عبور کنه ، ولتاژ بیس امیتر ۱۰ ولت میشه و اساسا ترانزیستور میسوزه چه رسد به ۱ آمپر که ولتاژ بیس امیتر ۱۰۰ ولت میشه و بابای ترانزیستور درمیاد
پس چطور کار میکنه؟

زمانیکه بار ۵ اهمی یعنی ۱ امپری به خروجی متصل بشه و بخش کوچکی از جریان ، از رگلاتور عبور کنه و مثلا اگه ۶ میلی آمپر از رگلاتور و لذا از ۱۰۰ اهمی عبور کنه ولتاژ بیس امیتر ۶/. ولت میشه و ترانزیستور ، مقداری هدایت میکنه و جریانی به خروجی میده

اما اگه این هدایت ترانزیستور کافی نباشه ، یعنی ۹۹۴ میلی آمپر باقیمانده از ترانزیستور تامین نشه دراینصورت مجبوره از رگلاتور و مقاومت ۱۰۰ اهمی تامین بشه و لذا بمحضی که جریان ۱۰۰ اهمی ذره ای بیشتر بشه ولتاژ بیس امیتر هم بیشتر و مثلا ۶۵/. ولت میشه و ترانزیستور ، بیشتر هدایت میکنه و جریان زیادتری به خروجی میده تا هر دو منبع مقدار ۵ ولت به خروجی بدهند .

ببینیم این شیوه میتونه خطا کنه ؟

پس فرض کنیم اشتباها ، ترانزیستور بیشتر از مقدار لازم هدایت کرده که ولتاژ خروجی ذره ای بالاتر از ۵ ولت بشه دراینصورت طبق نکته سوم ، کل جریان از ترانزیستور دریافت میشه و لذا جریانی از رگلاتور به سمت بار نمیره و لذا جریان بی باری از مقاومت ۱۰۰ اهمی عبور میکنه و ولتاژش ۵/. ولت میشه و لذا هدایت ترانزیستور قطع میشه و بنابرین ولتاژ و جریانی به خروجی نمیده و

به این ترتیب هدایت ترانزیستور کافی نیست و کمتر از مقدار لازمه که همون ابتدای داستان میشه که توضیح دادیم و تحلیل شد
بطوریکه مجبور میشه جریان را از رگلاتور و مقاومت ۱۰۰ اهمی بگیره که موجب هدایت ترانزیستور میشه تا همون ۵ ولت را به خروجی بده
و لذا هیچ چاره ای جز تعادل نداره که هر دو آنها ولتاژ ۵ ولت به خروجی بدهند .

ولی ازآنجاکه رگلاتور با مقاومت ۱۰۰ اهمی سری شده لذا بخش بسیار ناچیزی از جریان بار از رگلاتور و مقاومت ۱۰۰ اهمی عبور میکنه تا قادر به تشخیص جریان بار و تنظیم دقیق هدایت ترانزیستور باشه .
بنابرین مقاومت ۱۰۰ اهمی با نمونه گیری از جریان بار ، دستور هدایت دقیق ترانزیستور را صادر میکنه.
و از سوی دیگر ازآنجاکه کوچکترین تفاوت ولتاژ دو منبع ( رگلاتور و ترانزیستور ) نیز بدقت توسط مقاومت نمونه گیر تشخیص میشه لذا مقاومت ۱۰۰ اهمی شدیدا مراقب ولتاژ و جریان بار است.

حالا اگه بجای یک ترانزیستور از دو ترانزیستور مانند نقشه اصلی استفاده بشه این حساسیت ، هزاران برابر میشه و نسبت به کوچکترین تغییر ولتاژی واکنش و عکس العمل بسیار دقیق تری نشون میده

و به این ترتیب واقعا ولتاژ خروجی میخکوب میشه و نمیتونه از ولتاژی که در نقشه اصلی با رگلاتور ۳۱۷ انتخاب میکنیم ذره ای کمتر یا بیشتر بشه

سپاس

آخرین ویرایش:

mehran101

کاربر
2017-02-25
75
107

سلام
با تشکر و سپاس از دوستان.ریپل ripple به تغییر بار و تغییر ولتاژ چقدر است؟ این مشخصات بارز را چطور میشه بهینه کرد؟ عملا چه مداری لازمه؟

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762

سلام
با تشکر و سپاس از دوستان.ریپل ripple به تغییر بار و تغییر ولتاژ چقدر است؟ این مشخصات بارز را چطور میشه بهینه کرد؟ عملا چه مداری لازمه؟

درود

بابت برگ مشخصات ، در صورتیکه شرایط تولید مهیا شود قطعا در مرحله عرضه و تولید انبوه نسبت به تهیه و ارائه برگ مشخصات و نمودارهای علمی و وزن و حجم و ابعاد و غیره هم اقدام میگردد اما فعلا در زمان بسیار کوتاهی ایده مورد اشاره تست شده و در مرحله مقدماتی است و لذا فقط از این جهت که ریپل و نیز کلیه پاسخ های محصول به شرایط مختلف و قابلیت وتوانایی های لازم که بنحو اجمالی تست شده موجب انصراف از ایده گردد ، مشاهده نشده .
بابت سوالی که در خصوص روش بهینه سازی مطرح فرمودید اولا کسی که محصول جدید و روش تازه ای تقدیم کرده اگر توانایی بهینه سازی داشت خودش اقدام میکرد ، و لذا سوال شما شبیه اینه که به یکی از عوامل تولید جدید ترین اتومبیل بویژه خطاب به طراح بفرمایید ، قابلیت ها و توانایی هایی که به ذهن تو نرسیده چیه ؟ و چکار کتم به ذهن من برسه
لذا اگه بلد بود خودش انجام میداد ، اما اگر مقصود شما این سوال کلی است که چطور از دیگران سبقت علمی بگیریم دراینصورت اگرچه پاسخ مشخص است اما اولین اقدام جهت بهینه سازی ، آموختن علوم مربوطه و کسب تجربیات کافی و سپس تهیه نمونه ای از محصول و جستجوی نقاط ضعف و نقص آن است تا پس از شناسایی آنها ،نسبت به اصلاحات لازم اقدام فرمایید .

سپاس

آخرین ویرایش:
بالا