آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

درخواست مداري براي قطع و وصل کردن چند رله به صورت متناوب

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,667
176,765
iRanTK.iR
سلام

ببخشيد آقاي رجبي که اينجا تاپيک زدم .

يک مدار ميخوام که هشت عدد رله را به صورت پشت سر هم قطع و وصل کنه ، يعني رله اول که وصل شد ، قطع بشه و بعد رله دوم وصل بشه ، دومي که قطع شد سومي وصل بشه تا آخر و وقتي رسيد به رله هشتم و هشتمي قطع شد دوباره کارشو از نو شروع کنه ....

البته ميخوام زمان وصل بودن رله و زمان قطع بودن اون قابل تنظيم باشه يعني اگر قرار باشه زمان قطع و وصل رو کم و زياد کنيم به راحتي قابل تنظيم باشه .....

همچين مداري وجود داره !

البته يکي از همکاران که اينجا کارش توي اين زمينه هست گفت نقششو بهت ميدم همراه با بک آي سي ATTiNY2313 ولي فايل هگزش رو بهت نميدم که همچين کاري رو انجام بده مدار رو بايد خودت درست کني براي آي سي پروگرام شده هم 30 هزار تومن ميگيرم :(

اگر مداري در اين زمينه داخل انجمن هست يا داخل آرشيوتون هست براي من قرار بديد .

باز هم معذرت ميخوام که اينجا تاپيک زدم .

با تشکر

MAHMOODI

موسس انجمن
پرسنل مدیریت
مدیرکل
2006-10-02
9,706
40,587
هرمزگان
www.irantk.ir
سلام اقا رضا
دوستانی که یکم کار با میکرو کنترلر ها بلدباشند میتونند به راحتی برنامه براش بنویسن
اقای صاعقه که در بخش میکرو کنترلر ها هست قبلا برامه ای برای من نوشته بود که یک رله وصل میشه وبعد از 8 ساعت رله اول قطع و به مدت زمان 1 ساعت رله دوم وصل و دوباره این رله قطع و رله اول وصل و همینطور ادامه داشت
بهش پیام بده شاید برنامه امادهاش همداشته باشه

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,550
با سلام :
اگر تمام رله ها با يك زمان تاخيري قطع وصل ميشوند ديگر فكر كنم نيازي به ميكروكنترلر و ... نباشه اين مدار را ميشه فقط با يك ايسي cmos - cd4017 درست كرد و زمان قطع و وصل را توسط يك ماستر كلاك ساده 555 تايمري به دلخواه تنظيم كرد و بقيه كه در متن درخواست هست بطور تناوبي و منظم يكي پس از ديگري قطع وصل و سيكل تكرار خواهد شد .
ولي تاخير رله ها اگر با همديگر متفاوت باشد مدار با avr ساده تر خواهد بود .
در تاپيك معرفي ايسي هاي كاربردي مداراتي در همين رابطه موجود هست بازم امشب اپديت ميكنم .
فكر كنم در تاپيك مدارات ساده براي مبتديان نيز همچنين مداراتي موجود باشد :
http://www.irantk.ir/showthread.php?t=743&page=6
انميشين براي درك بهتري از cd4017 .
معرفي اي سي cd 4017 .

http://www.irantk.ir/showthread.php?t=1181&page=2
با تشكر .

saegheh_0836

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-09-24
118
1,196
38
کرمان
atmega8.blogfa.com
سلام

ببخشيد آقاي رجبي که اينجا تاپيک زدم .

يک مدار ميخوام که هشت عدد رله را به صورت پشت سر هم قطع و وصل کنه ، يعني رله اول که وصل شد ، قطع بشه و بعد رله دوم وصل بشه ، دومي که قطع شد سومي وصل بشه تا آخر و وقتي رسيد به رله هشتم و هشتمي قطع شد دوباره کارشو از نو شروع کنه ....

البته ميخوام زمان وصل بودن رله و زمان قطع بودن اون قابل تنظيم باشه يعني اگر قرار باشه زمان قطع و وصل رو کم و زياد کنيم به راحتي قابل تنظيم باشه .....

همچين مداري وجود داره !

البته يکي از همکاران که اينجا کارش توي اين زمينه هست گفت نقششو بهت ميدم همراه با بک آي سي attiny2313 ولي فايل هگزش رو بهت نميدم که همچين کاري رو انجام بده مدار رو بايد خودت درست کني براي آي سي پروگرام شده هم 30 هزار تومن ميگيرم :(

اگر مداري در اين زمينه داخل انجمن هست يا داخل آرشيوتون هست براي من قرار بديد .

باز هم معذرت ميخوام که اينجا تاپيک زدم .

با تشکر

با سلام خدمت دوستان گرامی

من برنامه برات می نویسم با اپلود می کنم سه روز دیگه سر بزن ان شاالله برنه را اپلود یم کنم

بالا