آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: صدای جیرجیر ترانس چاپر و چشمک زدن LED خروجی یک آداپتور 12V

mohandes saeed

کاربر vip
کاربر
2007-10-04
31
65
باسلام خدمت اساتید گرامی و عزیز
مشکلی در تعمیر یک آداپتور معمولی 12 ولت برام آوردن که سوخته بود با عیب یابی دیودها و خازن صافی رو عوض کردم و ترانزیستور سوئیچینگ هم 5N60 بود که درین و سورس شورت بودن عوض کردم مقاوت 0.33 اهم کنارش هم ترکیده بود عوض کردم زنر کنارش هم عوض کردم الان آداپتور 50% زنده شده و روی صافی 320ولت دارم و پایه 7 آی سی تغذیه 3248 حدود 16ولت نوسانی دارم و LED خروجی چشمک زده و ولتاژ خروجی حدود 2 ولت شده و صدای جیرجیر دارم که خازنهای ثانویه و دیود و خازنهای حتی سرامیکی و عدسی رو هم عوض کردم. اوپتوکوپلر رو هم عوض کردم ........دیگه نمیدونم چه کنم

yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2007-04-23
333
504
اذربایجان شرقی
با سلام
خازن مدار سویچینگ که معمولا 33یا47میکرو فاراد میباشد را تعویض کنید و در صورت وجود فتو کوپلر و tl431آنها را نیز برسی کنید

ajamee

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-14
1,727
4,735
سلام
این مشکل طبق گقته همکار آقای6 یوسفی از ic میتواند باشد

با سلام
این تجربه را تست کنید شاید نتیجه داد
تعویض پتانسیومتر
موردی داشتم که پاور نوع هی تیک تیک میکرد و با چک کردن کل خازنها و مافست و حتی ای سی و سایر قطعات نتیجه نداد با تعویض پتانسیومتر مشکل بر طرف گردید
در این پاور ولتاژ خروجی کلا نوسان داشت از 10 الی 15 ولت
در پایه های خازن صافی کنار ای سی سویچینگ به مقدار 22 میکروفاراد 50 ولت هم نوسان بود

به امید خدا مشکل گشا باشد روز خوش

Hamidhaghjoo

کاربر
2023-09-19
1
1
ایران
با سلام علاوه بر تعویض پتانسیومتر و خازن صافی دو تا ترانزیستور ۳۳۱ رو حتما عوض کن فکر نکن که تست کردی سالمه حتما درست میشه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: aryamon
بالا