آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: دلیل ترکیدن ترانزیستور13007 پاور گربنp4-400w

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران
سلام خدمت مدیر محترم و اساتید ی پاور برا تعمیر اومده ک ترانزیستور 13007سوخته بود البته هردوتا و چند تا مقاومت
قطعات تعویض کردم و ظاهراً مشکل برطرف شد ولی موقع تست پاور رو سیستم جریان کشد و بازم ترانزیستور های13007یکی کاملاً ترکید و اون یکی سوخت مشکل میتونه از چی باشه با سپاس

lenovokurd

کاربر vip
کاربر
2016-12-03
175
549
سلام ودرودبرشما ببينيدتوپاورشما ايسي تغذيه هستش يانه اگرهستش تعويض كنيد بعدتمام ديودها بخصوص ديودهاي شاتكي روتست كنيد شايدنشتي داشته باشن ومقاومتهاي كم اهم اطراف ترانزيستورروچك كنيدكه شايدتغييراهم يادركل قطع شده باشن وقبل ازتعويض ترانزيستورها ازتسترلامپ 100وات استفاده كنيديعني بجاي فيوزسري كنيدكه دوباره قطعات پاورتون سوخته نشه اگرميشه لطف كنيديك عكس ازبردپاوربزاريدموفق باشيد

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران
ممنون از پاسخ شما
ای سی دوتا داره 7500و339
مثاومت های1/8وات چند تا سوخته بود ب جاش1/4وات زدم هر وقت زدم مشکل پیش نیومده
دیود شاتکی سالم هستن و نشتی ندارن دیود های معمولی هم همچنین
فقط ی زنر کامل ترکیده بود و نمیشد ولتاژ رو تشخیص داد چون ب خروجی 12ولت بود ی زنر12ولت جا زدم با سپاس

lenovokurd

کاربر vip
کاربر
2016-12-03
175
549
درودبرشما مهندس جان شما يك عكس ازبردبگيردوبزاريدتاببينيم نظربقيه دوستان چي هست ولي بنده يك موردداشتم مثل شما كه مشكل ازديودشاتكي بودكه بين بخش اوليه وثانويه قرارگرفته بودوقتي تست ميكردم سالم بودولي دراصل موقعي كه زيربارقرارميگرفت نشتي داشت الان شما اين ديودروعوض كنيدواگرميتونيدايسي7500روعوض كنيدمشابهشم ميشه TL494موفق باشيد

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ghmb

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران
با سپاس فراوان از پاسخ شما فقط من با گوشی وارد سایت میشم امکان عکس گذاشتن با گوشی هست آیا ممنون از وقتی ک میزاری استاد گرامی

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران
درودبرشما مهندس جان شما يك عكس ازبردبگيردوبزاريدتاببينيم نظربقيه دوستان چي هست ولي بنده يك موردداشتم مثل شما كه مشكل ازديودشاتكي بودكه بين بخش اوليه وثانويه قرارگرفته بودوقتي تست ميكردم سالم بودولي دراصل موقعي كه زيربارقرارميگرفت نشتي داشت الان شما اين ديودروعوض كنيدواگرميتونيدايسي7500روعوض كنيدمشابهشم ميشه TL494موفق باشيد

,منظورتون دیود 5822هست

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران
دوستان دیود های سینک دوم رو هر س تا رو تعویض کردم باز هم با اتصال کوتاه کردن زرد و سیاه حتی لامپ هم سری کردم باز 13007سوخت البته این دفعه فقط ترانزیستور وسطی سوخت و ترکیدن در کار نبود ک فکر کنم دلیل لامپ سری بو ک از ترکیدن ترانزیستور ها جلو گیری کرد چ فاید یکی شون از زیر دستش در رفت سوخت کسی تا الان مشکل من رو نداشته از اساتید

آخرین ویرایش:

lenovokurd

کاربر vip
کاربر
2016-12-03
175
549
,منظورتون دیود 5822هست
ببخشيدمهندس جان كه ديرجواب دادم چندروزي كارداشتم وديرمتوجه پست تون شدم بله منظورم همون ديودتكي بزرگ كه مابين بخش اوليه وثانويه قرارگرفته بعدببينيد ترانزيستورهاي كه عوض ميكندباعايق ميكا پشت ترانزيستورروعايق كرديديانه كه اتصالي ميكنه بعدشما بايدتمام مقاومتها روتست بعدخازنهاي عدسي روهم تست كنيداگرميتونيدروبرديكي ازپايهاشوخارج كنيدوبا اهمترعقربه اي اگرداريدروx10kبزاريدوبعدتست كنيداگرعقربه تكان خوردخازن خراب است اگرنه سالم است درموردتمام ديودها هم ميتونيدازاين روش استفاده كنيد كه بايدازيكطرف راه بده وازيكطرف نه ولي درموردبعضي ازديودهاي زنزتا 12ولت نحوه تستش فرق ميكنه فعلا اينكارهاروانجام بديدانشاا...مشكلتون حل بشه

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران
سلام سپاس فراوان
خازن ها رو ک مولتی متر م خازن سنج داره آقا تمام قطعات رو چک کردم سالم هستن احتمال داره ای سی ک تعویض کردم اون هم مشکل داشته باشه از نوع 7500هستش ب جاش 494بزنم نظر شما چیه استاد ترانزیستور ها عایق هستن حتی براشون پد نوع انداختیم

یک سوال استاد جان
یکی از دوستان ک قطعات فروش هست می گفت ک این نو ترانزیستور دو نوه داره
یک مدل ساده و یک مدل دیود دار همین ترانزیستور13007 آیا این گفته دوست ما صحیح هست

جفت ای سی ها رو باز تعویض کردم بازم ترانزیستور سوزوند حتی با لامپ سری

ی قطعه قوی تر از 13007بندازم چی میشه مهندس جان

آخرین ویرایش توسط مدیر:
بالا