آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

کمک در تعمیر موتور برق بنزینی کوچک

مسعود نصوحی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2009-02-22
913
5,889
مبارکه اصفهان
سلام خدمت دوستان عزیز
یک موتور برق بنزینی 1کیلو وات یاماها دارم که براحتی روشن میشه و قسمت مکانیکی کار میکنه ولی در خروجی ولتاژ متغییر و در حدود 70 تا 100 ولت تولید میکنه و قادر به روشن کردن هیچ وسیله ای نیست.
میخواستم ببینم برای عیب یابی از کجا شروع کنم؟

StudioBahram

VIP+ افتخاری
کاربر
2015-06-04
1,038
3,775
صومعه سرا
سلام // به نظر بنده ابتداء پیچ رگلاژ گاز را کمی زیاد کن اگر ولتاژ زیاد نشد این ایراد میتونه از از دیود داخل آرمیچر و یا رگولاتر باشه
البته اگر این موتور دوزمانه و بدون کارتل ( مخزن روغن )و سوپاپ باشه حتما" باید کمی روغن با بنزین (به نسبت 1به روی 20 ) مخلوط کنی تا گریپاژ و یا آسیب نبیند

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,877
9,756
خراسان بزرگ!
درود
من بر اساس نمونه مشابه چینی که دارم عرض میکنم
ایا با تغییر دور موتور ولتاژ تغییر میکند؟
بنظرم اینها گاورنر هم دارند که با افزایش بار خروجی اتوماتیک دور را افزایش میدهد.
انهم باید رگلاژ شود
احتمال خرابی الترناتور و سیمپیچهایش هم هست همانطور که دوستمان گفتند.
و اگر خازن دارد نیز چک شود
بدرود

مسعود نصوحی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2009-02-22
913
5,889
مبارکه اصفهان
خیلی ممنون از پاسخ ها...
در مورد سوال اول، با زیاد کردن پیچ رگلاژ گاز، ولتاژ خروجی تغییر میکنه و زیاد میشه ولی بازم به220 نمیرسه
سوال دوم هم اینکه موتور از نوع دوزمانه هست و طبق دستورالعملی که روی باک نوشته با نسبت 200 سی سی برای هر 1 لیتر بنزین روغن اضافه کردم.
در مورد سوال سوم از کجا بفهمم که گاورنر داره؟ (یه قطعه مشکی داره که چندتا سیم بهش متصله و ظاهرا به قسمت جرقه زن مربوط میشه)
و سوال آخر هم این مدل یه خازن بزرگ داره، ولی مقدار خازن مشخص نیست، چه مقداری جایگزین کنم؟
از بیرون که سیم پیچ ها رو نگاه میکنم تغییر رنگ نداده و تصور میکنم سالم باشن

مسعود نصوحی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2009-02-22
913
5,889
مبارکه اصفهان
photo_۲۰۱۸-۰۲-۲۴_۰۰-۴۵-۵۷.jpgphoto_۲۰۱۸-۰۲-۲۴_۰۰-۴۵-۵۷.jpg

ahmadz22

کاربر
2011-05-18
1
0
خیلی ممنون از پاسخ ها...
در مورد سوال اول، با زیاد کردن پیچ رگلاژ گاز، ولتاژ خروجی تغییر میکنه و زیاد میشه ولی بازم به220 نمیرسه
سوال دوم هم اینکه موتور از نوع دوزمانه هست و طبق دستورالعملی که روی باک نوشته با نسبت 200 سی سی برای هر 1 لیتر بنزین روغن اضافه کردم.
در مورد سوال سوم از کجا بفهمم که گاورنر داره؟ (یه قطعه مشکی داره که چندتا سیم بهش متصله و ظاهرا به قسمت جرقه زن مربوط میشه)
و سوال آخر هم این مدل یه خازن بزرگ داره، ولی مقدار خازن مشخص نیست، چه مقداری جایگزین کنم؟
از بیرون که سیم پیچ ها رو نگاه میکنم تغییر رنگ نداده و تصور میکنم سالم باشن

سلام
راهنمایی میخام
از این مدل موتور برقی که عکس گذاشتی خریدم
قطعات یدکش از کجا گیر میاد
ممنون میشم راهنمایی کنی

بالا