آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: راه اندازی المنت حرارتی با باطری

مجید89

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-14
799
4,105
شمال
با سلام خدمت اساتید محترم
راستش میخواستم المنت حرارتی رو با باطری راه بندازم. البته چون قراره به صورت متحرک و حمل نفر استفاده بشه باطریش باید تا حد ممکن سبک باشه.
1- آیا امکانش هست؟
2- چه باطری رو پیشنهاد میکنین؟
3- چه تغییراتی در المنت بدم تا برای استفاده با باطری مناسب بشه؟
فعلاً المنت فنری بخاری برقی رو در اختیار دارم
ممنون میشم اظهار نظر بفرمایین

مجید89

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-14
799
4,105
شمال
هیچ کس تمایلی به اظهار نظر نداره؟؟!!:nightmare:

mohamad.22

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2015-04-29
294
945
Rasht
سلام. المنت برای چه کاری؟ اگر المنت فنری (سماور برقی) را کامل میخواهید با باطری 12ولت روشن کنید،باید اینورتر inverter وات بالا تهیه نمایید.

StudioBahram

VIP+ افتخاری
کاربر
2015-06-04
1,038
3,775
صومعه سرا
با سلام خدمت اساتید محترم
راستش میخواستم المنت حرارتی رو با باطری راه بندازم. البته چون قراره به صورت متحرک و حمل نفر استفاده بشه باطریش باید تا حد ممکن سبک باشه.
1- آیا امکانش هست؟
2- چه باطری رو پیشنهاد میکنین؟
3- چه تغییراتی در المنت بدم تا برای استفاده با باطری مناسب بشه؟
فعلاً المنت فنری بخاری برقی رو در اختیار دارم
ممنون میشم اظهار نظر بفرمایین
سلام بله امکانش هست .و کوچکترین باطری باید 50 آمپر ساعت باشه (باطری پراید )و المنت بخاری را باید به 18 قسمت تقسیم کنی و با موازی کردن چندتای ازآن المنت ، و وصل آن به منفی ومثبت باطری مثل بخاری برقی قرمز شده و گرما تولید میکند ولی باطری را زود خالی میکند با اینورتر وات بالا هم میتوانی المت بخاری برقی را روشن کنی اما هم وزنش چند برابر میشود وهم هذینه اش چندین برابر ، و هم مصرف باطری زیادتر میشود البته همه اینها با فرمول قابل محاسبه میباشد .

مجید89

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-14
799
4,105
شمال
سلام. المنت برای چه کاری؟ اگر المنت فنری (سماور برقی) را کامل میخواهید با باطری 12ولت روشن کنید،باید اینورتر inverter وات بالا تهیه نمایید.

سلام بله امکانش هست .و کوچکترین باطری باید 50 آمپر ساعت باشه (باطری پراید )و المنت بخاری را باید به 18 قسمت تقسیم کنی و با موازی کردن چندتای ازآن المنت ، و وصل آن به منفی ومثبت باطری مثل بخاری برقی قرمز شده و گرما تولید میکند ولی باطری را زود خالی میکند با اینورتر وات بالا هم میتوانی المت بخاری برقی را روشن کنی اما هم وزنش چند برابر میشود وهم هذینه اش چندین برابر ، و هم مصرف باطری زیادتر میشود البته همه اینها با فرمول قابل محاسبه میباشد .

با تشکر از هر دو عزیز
اما هیچ کدوم به خط اول عرائض بنده توجه نکردین:

آخه من چطوری باطری پراید رو این طرف اون طرف بکشم؟؟::agor:: چه برسه به همراه اینورتر:giggle:
من میخوام یک یا چند تکه المنت رو به یه باطری کوچیک وصل کنم و یه بخاری متحرک داشته باشم. توی انتخاب باطری کمکم کنین

StudioBahram

VIP+ افتخاری
کاربر
2015-06-04
1,038
3,775
صومعه سرا
سلام دوست عزیز من متوجه سوال شما شدم ولی شما مدت ودلیل استفاده از این وسیله را نفرمودید .استفاده المنت بخاری آمپر زیادی میکشد با باطری پراید حدود 2 ساعت کار میکند وخالی شده و نیاز به شارژ مجدد دارد . اگر با حدود نیم ساعت کار ، کفایت میکند ،میتوانی از باطری موتور سیکلت استارتی (12ولت 7 یا 10 آمپر ساعتی )استفاده کنی . اما با این کار فشار زیادی به باطری وارد شده نفس باطری را گرفته وعمر آنرا کوتاه میکند .

مجید89

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-14
799
4,105
شمال
سلام دوست عزیز من متوجه سوال شما شدم ولی شما مدت ودلیل استفاده از این وسیله را نفرمودید .استفاده المنت بخاری آمپر زیادی میکشد با باطری پراید حدود 2 ساعت کار میکند وخالی شده و نیاز به شارژ مجدد دارد . اگر با حدود نیم ساعت کار ، کفایت میکند ،میتوانی از باطری موتور سیکلت استارتی (12ولت 7 یا 10 آمپر ساعتی )استفاده کنی . اما با این کار فشار زیادی به باطری وارد شده نفس باطری را گرفته وعمر آنرا کوتاه میکند .

همون طور که همه میدونیم جریان مصرفی المنت ارتباط مع*** با مقاومت المنت داره یعنی هرچی مقاومت المنت کمتر باشه جریان مصرفی در ولتاژ برابر، بیشتره. المنت بخاری برقی ای که من در اختیار دارم که با برق 220 کار میکنه حدود 100 اهمه که جریانی در حدود 2 آمپر میکشه و سرخ میشه. برای دمای پایین تر در حدی که توسط بدن قابل تحمل باشه جریان خیلی کمتر هم کفایت میکنه. حالا باید برای استفاده با باطری، المنت رو طوری تکه کنم که با گرمای مدنظر همخوانی داشته باشه. برای همچین کاری باید باطری مناسبی پیدا کنم که بتونه این جریان رو تأمین کنه. حالا بفرمایین که چه باطری انتخاب کنم که البته توی جیب جا بشه و سبک باشه؟

StudioBahram

VIP+ افتخاری
کاربر
2015-06-04
1,038
3,775
صومعه سرا
مدت زمان نیاز به این وسیله گرمایی مساوی است با اندازه و آمپر ساعت (Ah )باطری همانطوری که اشاره کردید ابتدا باید طول المنت را طوری تنظیم کنید که آن حرارت مورد نیاز را با برق 12ولت باطری تامین کند بعد آمپر مصرفی آن را اندازه گیری کنید مثلا اگر 1.5 آمپر باشد با دو شعله موازی میشود 3 آمپر ، با کوچکترین و سبکترین باطری که سراغ دارم 12 ولت 3 |مپر ساعتی موتورسیکلت هندا 125 فاقد استارت ویا دزدگیر میباشد و قیمتش هم 30000 تومان میباشد و اگر این محاسبات عملا درست باشد این باطری ،با 1 ساعت کار خالی ونیاز به شارژ مجدد دارد . بنده دلیل و مدت نیاز را پرسیدم اما جواب ندادید.

آخرین ویرایش:
بالا