آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: سفید شدن ال سی دی pavilion g7 که با بستن و باز کردن درب لپتاپ درست می شود.

خادم مقدم

کاربر vip
کاربر
2013-07-16
177
692
خراسان رضوی
سلام
مدتیه در لپتاپ نامبرده با گرافیک amd radeon(tm) HD 6480G که صفحه نمایشی 17 اینچ دارد هنگامی که دستگاه را روشن می کنم یا برخی مواقع در هنگام فیلم دیدن، کار کردن، تکان دادن صفحه و ... صفحه نمایش یکدست سفید می شود و اگر در ابتدای استارت ویندوز این مشکل پیش آید با آمدن صفحه لاگین برطرف می شود و اگر در حین کار باشد باید درب لپتاپ را بست و دوباره باز کرد تا درست بشود( باید کامل بسته شود تا صفحه خاموش شود دوباره باز شود). قبلا چند خط عمودی زرد رنگ هم در برخی جای صفحه دیده می شد که کاملا از بالا تا پایین امتداد داشت که به مرور بر طرف شد، کاهش گرافیک به طورتی که انگار بعضی پیکسل ها نیم سوز شده و پرش می کنند نیز وجود داشت که برطرف شد. چیزی که در لپتاپ تغییر کرده این است که تنظیمات نور لپتاپ در هر دو حالت آداپتور و باطری در حالت حداکثر و روی high performance هست ولی هنگامی که اداپتور قطع شود (نور، کنتراست و رنگ با هم کم میشود) در صورتی که قبلا هیچ تغییری نمی کرده است.
حدس خودم لحیم سردی گرافیک است ولی چون تجربه کافی و قطعی درباره این مورد ندارم (خرابی فلت پنل گرافیک و ...) خواهشمندم کسانی که موردی مشابه داشته اند، مشکل و راه حلش را بیان کنند.
با تشکر

arashshr

کاربر vip
کاربر
2010-12-18
90
601
دوست عزیز قبل از هرکاری شما با یه مونیتور دیگه تست کن که وقتی تصویرت سفید میشه ایا تصویر داری یا نه. سفید بودن رنگ ال سی دی عموما به این معناست که هیچ سیگنالی به ال سی دی نمیرسه. حالا این مشکل خود کارت گرافیک تا ال سی دی رو می تونه شامل بشه. عموما این نوع مشکل ها به خاطر خرابی خود فلت ال سی دی یا خراب شدن سوکت فلت لپ تاپ و خرابی سوکت پنل ال سی دی رو شامل بشه. شما قبل از اینکه دست به پیچ گوشتی ببری اولل تاپت رو با یک مانیتور دیگه تست بکن و نتیجه رو اعلام کن.
موفق باشی

خادم مقدم

کاربر vip
کاربر
2013-07-16
177
692
خراسان رضوی
دوست عزیز قبل از هرکاری شما با یه مونیتور دیگه تست کن که وقتی تصویرت سفید میشه ایا تصویر داری یا نه. سفید بودن رنگ ال سی دی عموما به این معناست که هیچ سیگنالی به ال سی دی نمیرسه. حالا این مشکل خود کارت گرافیک تا ال سی دی رو می تونه شامل بشه. عموما این نوع مشکل ها به خاطر خرابی خود فلت ال سی دی یا خراب شدن سوکت فلت لپ تاپ و خرابی سوکت پنل ال سی دی رو شامل بشه. شما قبل از اینکه دست به پیچ گوشتی ببری اولل تاپت رو با یک مانیتور دیگه تست بکن و نتیجه رو اعلام کن.
موفق باشی
سلام، منظورتون از مانیتور دیگه یعنی با VGA یا HTMI وصل کنم به یک مانیتور؟ اگه اینطور هست بفرمایید فرقی دارد از کدام پورت استفاده کنم؟

arashshr

کاربر vip
کاربر
2010-12-18
90
601
نه دوست عزیز. هیچ تفاوتی نداره که از کدوم تصویر بگیرید.
البته اگه از یکی جواب نگرفتید اون یکی رو تست کنید.

خادم مقدم

کاربر vip
کاربر
2013-07-16
177
692
خراسان رضوی
سلام، مشکل سفید شدن رو با کابل HDMIو VGA بوسیله پروژکتور چک کردم. کابل HDMI نو سیگنال هست در صورتی که همان کابل را به دستگاه دیگری مثل DVBبزنی تصویر میده. کابل VGA هم کیفیت پایین و نویزی. جالب اینجاست با سفید شدن صفحه لپتاب در اثر تکان دادن درب و ... ، مانیور همچنان در پروژکتور نشان داده میشد و با تغییر رزولیشن (که باعث خاموش و روشن شدن لحظه ای ای سی دی می شود، صفحه سفید برطرف می شود. الان مشکل تصویر ندادن پورت HDMI جداست یا به همین مشکل فوق برمیگردد؟ مشکلات از کجاها هستند؟

mohsen zmr

مدیر بخش سخت افزار کامپیوتر و لپ تاپ
مدیر تالار
2010-10-29
823
7,079
اهواز
به نام خدا
سلام و وقت بخیر خدمت دوستان.
طبق تجربه این ایراد از خرابی پنل می باشد.
دستگاه را با یک پنل سالم و یا نو تست و نتیجه را اعلام نمایید .
موفق باشید.

خادم مقدم

کاربر vip
کاربر
2013-07-16
177
692
خراسان رضوی
سلام عزیزان، مشکل سفید شدن صفحه لپتاپ با تعویض فلت درست شد، چند روزی هم گذاشتم که تست بشه تا با قطعیت اینجا اعلام کنم. چون فلت رو از تهران سفارش دادم طول کشید تعمیرش. نمیدونم چرا قبل از تعویض فلت با قطع و وصل تصویر درست می شد و به گرافیک و پنل بد گمان می کرد ولی بالاخره با همین فلت به راه افتاد.
با تشکر از همه عزیزان

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: sistana
بالا