آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

اشکال در پورت UsB ، دوستان راهنمایی کنند ؟

ehssannet

کاربر
2010-08-29
2
4
با سلام خدمت دوستان عزیز :
راستش سیستم من به یه مشکل عجیب دچار شده که کلی وقتمو گرفت منتها نتونستم ایرادش رو برطرف کنم و اون هم کار نکردن هیچ کدوم از پورت های usb جلو و عقب هستش به طوری که هیچکدوم از پورتها با اینکه شناسایی شدند منتها با وصل به چاپگر یا موس هیچ عکس العملی نشان نمیدهند. . مادر بورد من گیگابایت هست و حتی زمانی که مثلا یک موس لیزری رو به پورت usb وصل می کنم نور قرمز زیر موس روشن می شه ولی کامپیوتر هیچ عکس العملی رو به device جدید نشون نمی ده. من کارهای زیر رو بر روی سیستم انجام دادم ولی باز مشکل رفع نشده:
1- تعویض سیستم عامل به xp , seven(هر دو رو امتحان کردم)
2- آپدیت بایوس مادربورد
3- تعویض power کیس
4- تعویض باطری مادر بورد
5- clear cmose
6- نصب اسلات pci به usb داخلی که باز هم هیچکدوم از پورتای کارت جواب ندادند.
7- نصب مجدد راه اندازهای مربوطه
8- برگشت به تنظیمات defult مادربورد
9- قطع کرت پورت های جلوی کیس
10- استفاده از پورت usb هاب اکسترنال
!!!!
ممنون میشم یک استاد منو کمک کنه .

darkrose

کاربر vip
vip
کاربر
2008-04-23
247
487
کیش
آخرین ویرایش:

july61981

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-01-16
340
391
دوستان همیشه سوال رو با یک یا چندین سوال جواب می دن

اگه 5 ولت روی مسیر +v نباشه چراغ ماوس روشن نمی شد!

من هم دقیقا همین مشکل رو با یکی از مادبردهای گیگا داشتم کارهای مشابهی مانند دوستمون انجام دادم ولی باز مشکل حل نشد و از آنجایی که این پورتها با s.chip و sio در ارتباط هستن لطفا راه حلی رو اگه دوستان در نظر دارن یا تجربه کردن برای استفاده دیگران اعلام کنن.

guest1

Banned
2011-11-21
859
6,803
دوستان همیشه سوال رو با یک یا چندین سوال جواب می دن

اگه 5 ولت روی مسیر +v نباشه چراغ ماوس روشن نمی شد!

من هم دقیقا همین مشکل رو با یکی از مادبردهای گیگا داشتم کارهای مشابهی مانند دوستمون انجام دادم ولی باز مشکل حل نشد و از آنجایی که این پورتها با s.chip و sio در ارتباط هستن لطفا راه حلی رو اگه دوستان در نظر دارن یا تجربه کردن برای استفاده دیگران اعلام کنن.
با سلام دوست عزیز اگر ولتاز 5 ولت هست وموس کار نمکند مدار ********** انرا که یه مقاومت بصورت چیپ استفاده شده تست کنید در ضمن با usb امتحان کنید ایا usb فعال است

بالا