آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: روشن نشدن لپ تاپ Acer E1-510

shadow_tanha

کاربر vip
کاربر
2016-02-15
184
127
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز

لپ تاپ ذکر شده در بالا روشن نمیشود و چند ثانیه بعد از وصل کردن شارژر ، آی سی PU401 که در پایین مادربرد ( با کادر قرمز رنگ) مشخص کردم ، داغ میکند و خازن و سلفی

که در کنار آی سی هست با بدنه اتصالی دارند و بدون آنها و آی سی هم باز اتصالی پا برجاست .

پیشاپیش ممنون از راهنمایی شما

پیوست‌ها

• 2 مگابایت بازدیدها: 173
  • 4.6 مگابایت بازدیدها: 172
  • 3.7 مگابایت بازدیدها: 161

sajjadtk

کاربر vip
vip
کاربر
2014-10-11
91
41
سلام دوست عزیز اون ایسی مسئول ساخت ولتاژ 3.3 استند بای است .
یه قطعه که مستقیما به با اون تغذیه میشه مشکل داره چک کن ببین بعد اینکه اون
و دیگر قطعات مرتبط با اون رو تعویض میکنی بازم چیزی داغ میکنه اعلام نتیجه کنید لطفا

پیوست‌ها

sajjadtk

کاربر vip
vip
کاربر
2014-10-11
91
41
اصلاح میکنم :lol::lol:::agor::منظورم اینکه که اونارو وقتی در میاری بازم چیزی ذاغ می کنه

shadow_tanha

کاربر vip
کاربر
2016-02-15
184
127
ممنونم از پیگیری شما
وقتی قطعات روی برد نیستند، تست نگرفتم که ببینم داغ میشه یا نه، چون ترسیدم به برد آسیب بزنه

mohsen zmr

مدیر بخش سخت افزار کامپیوتر و لپ تاپ
مدیر تالار
2010-10-29
823
7,078
اهواز
سلام و درود بر دوستان.
همانطور هم که دوستمان گفتند بهترین کار عیب یابی از طریق شماتیک است.
تست نگرفتم که ببینم داغ میشه یا نه، چون ترسیدم به برد آسیب بزنه
هیچ وقت بدون قطعه مادربرد را سوییچ نکنید و اگر به قطعه ای شک داشتید از برد خارج نمایید و وضعیت برد را چک کنید و قطعه را با نمونه سالم تعویض کنید.
موفق باشید.

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2008-10-29
770
1,477
سلام
بعد از توصیه همکاران بهتون پیشنهاد میدم PJ401 رو از قلع خالی کنی اینطوری ارتباط 3ALWP با 3ALW قطع میشه اگه اتصالی تو 3ALWP بود اتصالی دوربر ای سی هستش اگه در قسمت 3ALW بود یعنی قطعه ای که مستقیم برق 3.3 میرسه بهش رو باید چک کنید اینطوری بهتر پیش میره ضمنا در مسیر 3.3 و 5 ولت و قطعاتی که از این دولتاژ تغذیه میکنن اکثر یا سلف یا جامپ وجود داره میتونی در هر مسیری که اونا رو دیدی ارتباطشون رو قطع کن اینطوری سریع تر ناحیه مشکوک رو پیدا میکنی

shadow_tanha

کاربر vip
کاربر
2016-02-15
184
127
پاسخ : رد: روشن نشدن لپ تاپ Acer E1-510

سلام بعد از توصیه همکاران بهتون پیشنهاد میدم PJ401 رو از قلع خالی کنی اینطوری ارتباط 3ALWP با 3ALW قطع میشه اگه اتصالی تو 3ALWP بود اتصالی دوربر ای سی هستش اگه در قسمت 3ALW بود یعنی قطعه ای که مستقیم برق 3.3 میرسه بهش رو باید چک کنید اینطوری بهتر پیش میره ضمنا در مسیر 3.3 و 5 ولت و قطعاتی که از این دولتاژ تغذیه میکنن اکثر یا سلف یا جامپ وجود داره میتونی در هر مسیری که اونا رو دیدی ارتباطشون رو قطع کن اینطوری سریع تر ناحیه مشکوک رو پیدا میکنی
سلام . از شما و همه ی دوستان بابت راهنمایی ممنونم . طبق گفته ی شما ، pj401 رو از قلع خالی کردم و اتصالی که بود قطع شد ، من جسارتا خیلی وارد نیستم ، الان باید چی کار کنم ، ضمن اینکه این قطعاتی که اتصالی داشتن رو از روی برد برداشتم اما اتصالی پا بر جا بوده

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2008-10-29
770
1,477
شما برای اینکه بفهمید کجا اتصالی دارید اول مشخص کنید بخش 3alw اتصالی دارید یا 3alwp هرکدوم بود باید قطعاتی که درمسیرشون هست رو تست بفرمایید.
مثلا تو این قسمت از شماتیک دستگاهتون که گذاشتم (ص 34) اتصالی شما در بخش +3ALW هست شما میتونید جامپر PJ701 رو خالی کنید بعد با مولتی متر تست بازر بگیرید ببینید کدوم قسمت نسبت به زمین بوق میده اگه قسمت 1 بوق داد میفهمید هنوز اتصالی در 3 ولت هست اگه بوق در قسمت 2 داده شد و در قسمت 1 بوق قطع شد یعنی شما محدوده رو پیدا کردید دیگه میمونه یا ای سی یا قطعات دوربرش
ads.png
امیدوارم مفید باشه

بالا