آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: دیر روشن شدن لپتاپ G505

ma_3_taa

کاربر vip
کاربر
2012-03-22
167
178
با سلام خدمت دوستان عزیز. دستگاه فوق الذکر ، بعد از زدن کلید پاور، بلافاصله روشن میشه اما هیچ تصویری نداره. حدود 2 تا 3 دقیقه به همین صورت بذاریم بمونه، یهو تصویر میاد و بدون هیچ مشکلی کار میکنه.

کارهای انجام شده:
جدا کردن قطعات غیر ضروری = مشکل پا برجاست

پروگرام کردن و تعویض آی سی بایوس= مشکل پا برجاست

تعویض هارد = مشکل پا برجاست

تعویض رم = مشکل پا برجاست

دو تا مورد که روی این دستگاه بعد از بالا اومدن مشاهده شد اینه که توی ویندوز usb ها ، هیچکدوم( usb3 , usb2 ) کار نمی کنن و دوم اینکه وقتی دستگاه تصویر میده و می خوای وارد محیط بایوس دستگاه بشی ، کاملا هنگ می کنه.
توی انجمن دیدم خیلی ها با این دستگاه مشکل داشتن و عمده مشکلات هم مربوط به cpu onboard دستگاه بوده. اما با این تفاسیر که دستگاه کار میکنه ، من فکر می کنم خرابی مربوط به usb ها ممکنه باعث این مشکل شده باشه.
از دوستان و همکاران عزیز و اساتید گرامی خواهش می کنم نظراتشون رو در این باره بفرمایند تا استفاده کنیم.
با تشکر

hoseyn1258

مدیر بخش سخت افزار لپ تاپ
مدیر تالار
2012-03-28
678
2,228
شهرستان قم
با سلام خدمت دوستان عزیز. دستگاه فوق الذکر ، بعد از زدن کلید پاور، بلافاصله روشن میشه اما هیچ تصویری نداره. حدود 2 تا 3 دقیقه به همین صورت بذاریم بمونه، یهو تصویر میاد و بدون هیچ مشکلی کار میکنه.

کارهای انجام شده:
جدا کردن قطعات غیر ضروری = مشکل پا برجاست

پروگرام کردن و تعویض آی سی بایوس= مشکل پا برجاست

تعویض هارد = مشکل پا برجاست

تعویض رم = مشکل پا برجاست

دو تا مورد که روی این دستگاه بعد از بالا اومدن مشاهده شد اینه که توی ویندوز usb ها ، هیچکدوم( usb3 , usb2 ) کار نمی کنن و دوم اینکه وقتی دستگاه تصویر میده و می خوای وارد محیط بایوس دستگاه بشی ، کاملا هنگ می کنه.
توی انجمن دیدم خیلی ها با این دستگاه مشکل داشتن و عمده مشکلات هم مربوط به cpu onboard دستگاه بوده. اما با این تفاسیر که دستگاه کار میکنه ، من فکر می کنم خرابی مربوط به usb ها ممکنه باعث این مشکل شده باشه.
از دوستان و همکاران عزیز و اساتید گرامی خواهش می کنم نظراتشون رو در این باره بفرمایند تا استفاده کنیم.
با تشکر

سلام

اولا مشکل دیر بالا اومدن از

بایوس است که باید بایوس اصلی رو پیدا کنید و یا همین بایوس رو ادیت کنید

اگه این مشکل حل شد با زدن بایوس اصلی

طبیعتا usb ها رو هم خواهد شناخت وگرنه که باید pch عوض کنید و ربطی به cpu نداره

موفق باشید

ma_3_taa

کاربر vip
کاربر
2012-03-22
167
178
من با ورژن های مختلفی بایوس رو پروگرام کردم.قطعا مشکل از بایوس نیست.اما طبق شماتیک این دستگاه و بررسی که کردم ظاهرا دیتای پورت یو اس بی توسط سی پی یو کنترل میشه.

Sent from my HTC One M8 using Tapatalk

hamedcrazy

VIP+ افتخاری
کاربر
2015-04-11
301
302
Yazd
توی این سری همه چیز داخل سیپیو جمع شده. یه تست انجام بده. سی پیو رو فشار بده و روشن کن ببین تغییری میکنه؟ یا همون موقع که تصویر داد خاموش کن دوباره روشن کن ببین سریعتر تصویر میاد یا نه. اینارو گفتم برای لحیم سردی.
ولی من یه مورد g500 داشتم که ای او رو پروگرام کردم کمی دیر تصویر میداد در حد ۳ثانیه. از یه نسخه دیگه استفاده کردم سریعتر شد.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

آخرین ویرایش:
بالا