آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: روش كار با كلمپمتر مستچ 2115a

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,417
5,463
با سلام
كلمپمتر مستچ مدل 2115a خريدم ولي چند تا مشكل در مورد كاربرد كليد ها دارم.اول اين كه كاربرد كليد REL/INRUSH چيه؟دوم اين كه كليدMIN/MAX چطور حداقل و حداكثر مقدار رو نمايش ميده.فرض فرماييد كه ولتاژ رو گرفتيم و پراب رو خارج كرديم حالا اگه كيلد MIN/MAXرو بزنيم ولتاژ حداقل رو كه صفر نشون ميده چون فكر كنم دستگاه حداقل ولتاژ رو كه گرفته زماني بوده كه پراب رو از محل جدا كرديم!!!و سوال ديگه اين كه اين مقدارRMS رو خود دستگاه تشخيص ميده يا بايد اپراتور كليدي رو بزنه كه RMS مشخص بشه؟
با تشكر

18.jpg

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: abady

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,417
5,463
دوستان لطفا راهنمايي فرماييد

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,417
5,463
با سلام دوستان لطفا راهنمايي فرماييد!!!من جريان يه دستگاه جوشكاري اينورتر رو با اين آمپر متر گرفتم تا 30آمپر نشون ميداد ولي با يه كلمپ ديجيتال هايوكي گرفتم 20آمپر بود!!!ولي جريان يه تابلو برق ديگه رو گرفتم كه هر دو تا كلمپ متر يك عدد رو نشون داد!!!ممكنه به خاطر RMS كلمپ مستچ باشه؟يا روش خاصي داره؟

آخرین ویرایش:

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,417
5,463
دوستان لطفا راهنمایی فرمایید.ضروری هست

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,417
5,463
دوستان لطفا راهنمايي فرماييد
واقعا كسي روش كار با اين مدل رو نميدونه من نزديك به 300 هزار تومن اين رو خريدم شايد مشكل داشته باشه.

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,417
5,463
سلام آقا مجيد.ممنون
ولي اين مدل نيست!

مجید89

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-14
799
4,105
شمال
سلام آقا مجيد.ممنون
ولي اين مدل نيست!

سلام آقا فرزاد
ببخشید، اشتباه چشمی(!) بود

یه نگاه سرسری که توی نت انداختم دیدم منظور از inrush همون جریان راه اندازی یا جریان لحظه اوله که اندازه اون نسبت به جریان نامی دستگاه قابل توجهه

آخرین ویرایش توسط مدیر:

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,417
5,463
با سلام وتشكر.
حالا چطور بايد اين جريان رو با جريان معمولي متمايز كرد؟چون شاسي
inrush رو كه ميزنم صفر نشون ميده!
در ضمن در دستگاه جوش اينورتر چرا 10آمپر بيشتر نشون ميده!اگه مشكل داره و كاليبره نيست پس چطور جريان يه تابلو برق 150 آمپري رو گرفتم هم با آمپرمتر تابلو يكي بود هم با كلمپ هايوكي ژاپن!!!؟؟؟

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,417
5,463
با سلام و تشكر مجدد از آقا مجيد
با راهنمايي و اشاره اي كه آقا مجيد انجام دادن و تحقيقات و آزمون و خطاي خودم به اين نتيجه رسيدم.
شاسي دو منظوره REL\INRUSH رو اگه مثلا در حالت اندازه گيري مقاومت باشه و فرضا يك مقاومت رو با پراب اهم گرفتيم شد 20 كيلو اهم در حالتي كه پراب روي مقاومت قرار داره يك بار شاسي REL\INRUSH ميزنيم كه آپشن REL فعال ميشه در اين حالت مقدار اندازه گيري شده در حافظه دستگاه ذخيره ميشه و در صفحه نمايش عدد 0000نمايش داده ميشه و با برداشتن پراب عدد بينهايت نمايش داده ميشه.حالا 20 كيلو اهم در حافظه دستگاه ذخيره شده و پراب رو به هر مقاومتي بزنيم فقط مقدار اختلاف اون مقاومت رو با مقاومت 20 كيلو اهم نمايش ميده.فرضا اگه به مقاومت 10 كيلو بزنيم نمايش ميده -10 يعني 10 كيلو از مقاومت ذخيره شده كمتر هست.اگه نمايش بده 10 يعني 10 كيلو از مقاومت ذخيره شده بيشتر هست.با زدن دوباره شاسي REL\INRUSH دستگاه به حالت معمولي برميگرده.

حالا اگه شاسي REL\INRUSH رو 2 ثانيه نگه داريم دستگاه به حالت INRUSH ميره.اما طرز كارش:
دستگاه رو رو مد آمپر ميزاريم و انبر دستگاه رو فرضا به دور سيم يه وسيله برقي كه استارت اوليه از برق ميكشه ميبنديم.من به سيم كولر گازي بستم.وقتي دستگاه در حالت INRUSH هست در نمايشگر ---- نمايش ميده و وقتي كه كمپرسور استارت زد جريان لحظه اي رو ثبت ميكنه كه براي من 66 آمپر ثبت كرد.حالا با هر بار زدن شاسي REL\INRUSH دستگاه آْمپر عبوري در همون لحظه رو نمايش ميده.و با نگه داشتن 2 ثانيه اي شاسي REL\INRUSH دستگاه به حالت قبلي بر ميگرده.

ولي يه سوال برام پيش اومده روي دستگاه شاسي MIN\MAX داره كه وقتي اون رو فشار ميديم با هر بار زدن شاسي بالاترين و پايينترين رو نمايش ميده من روي همون كولر گازي يه بار با روش INRUSH گرفتم كه نشون داد 66 آمپر يه با هم با روش MIN\MAX گرفتم كه حداكثر جريان رو 33 ثبت كرد.علت چيه؟ آيا جريان لحظه اي 2 برابر جريان حداكثر بايد باشه؟

در ضمن در دستگاه جوش اينورتر چرا 10آمپر بيشتر نشون ميده!اگه مشكل داره و كاليبره نيست پس چطور جريان يه تابلو برق 150 آمپري رو گرفتم هم با آمپرمتر تابلو يكي بود هم با كلمپ هايوكي ژاپن!!!؟؟؟

بالا