آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن نشدن پاورسویچ و جایگزین مدار قدرت

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
سلام

------------

یک دستگاه شارژر پیچ گوشتی شارژی هست که قسمت ورودی (نیمه اول مدار / قدرت) فیوز و خازن صافی و ماسفت و مقاومت های ان و ترانزیستور A1020 و ای سی PWM و مقاومت ها و دیود زنر سوخته بود
که بع دلیل نداشتن قطعه منتظر رسیدن قطعه شدم
اما امروز که فکر میکردم دستگاه درست میشه و شنبه تحویل میدهم کاملا برعکس شد!
با تعویض تمام قطعات سوخته قسمت قدرت زمانی که به برق زدم لامپ سری با این که 200 وات بود پر نور روشن شد
ابتدا فکر کردم که دیود های صافی خراب هستند اما سالم بودند و همچنین تمام قطعات دیگر
فقط من به جای ترانزیستور A1020 ///// ترانزیستور A1273 قرار دادم که دیتایشیتش تغریبا یکسان بود
اما فکر نمیکنم دیلیلی برای روشن شدن لامپ سری باشد
وتا آنجا که شک کردم چک خراب باشد طرف نیمه قدرت مدار که 4 تا پایه چ بود از مدار خارج کردم اتصالی بر طرف شد و خازن صافی شارژ شد.
الان چک خراب است و من باید شنبه دستگاه رو تحویل بدم و همان جور که میدانید چک در بازار موجود نیست

حالا اومدم قسمت قدرت مدار رو از نیمه جدا کردم و به خازن هایی که از اون سر چک به خازن ها برق میرسوند با منبع برق 12زولت دادم با توجه به اینکه مقدار خازن 50 ولت بود
چراغ شارژر روشن شد و باتری نداشتم وصل کنم ببین که دستگاه شارژ میکنه با نه
چون 3 تا پایه دارد باتری ترسیدم باتری از خودم به مدار وصل کنم

الان راهنماییم کنید که ایا کار درستی کردم یا خیر؟
و اینکه ایا امکانش هست که برد را قدرت را حذف کنم و یک پاور سوعیچ 12 ولت 2 امپری قرار بدم و خروجی منبع رو به سر خازن ها وصل کنم؟
ایا جواب میده؟
و اینکه اون اپتو کوپلر چی میشه اگر از مدار در بیارم سایر قسمت ها درست کار میکنه؟

در صورت امکان برای شما از مدار عکسی تهیه میکنم

ممنون میشوم که کمکم کنید واقعا گیرخوردم

بالا