آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: خرابی قسمت تست دیود مولتی متر Victor VC97

ghessi71

کاربر
2018-11-20
65
46
31
در اکثر مولتی مترها بخصوص vc97حداکثر ولتاژ اعمالی در حالت فرکانس 36 ولت rms میباشد...

یعنی چی اینو متوجه نمیشم فرکانس یرق شهر ۲۲۰ ولت هست که بخوام اندازه بگیریم یعنی نمیشه و مولتی متر میسوزه؟والا من فرکانس کوره القایی ۱۲ ولت اندازه گرفتم فرکانس بالا بود ولتاژ که نمیدونم

ghessi71

کاربر
2018-11-20
65
46
31
سلام ایا در همه مدلهای ویکتور شماره ای سی همینه؟مال من دقیقا عکسی هست که اینجا گذاشتن ای سی هم قیری نیست

سلام مال من باز کردم اینه شماره آی سی ایا گیر میاد که تعویضش کنیم
img_۲۰۲۲۰۱۱۷_۱۵۱۱۲۰_spx1.jpg

Mahdi258258

کاربر vip
vip
کاربر
2010-10-08
181
2,224
اراک...
فرکانس برق شهر 220 ولت نیست 50 هرتز است...در ضمن با اتصال پراب قرمز تکی به فاز میتوان فرکانس برق شهر را با مولتیمتر گرفت یا از پرابهای تقسیم مقاومت دار 10x استفاده کرد...

ghessi71

کاربر
2018-11-20
65
46
31
فرکانس برق شهر 220 ولت نیست 50 هرتز است...در ضمن با اتصال پراب قرمز تکی به فاز میتوان فرکانس برق شهر را با مولتیمتر گرفت یا از پرابهای تقسیم مقاومت دار 10x استفاده کرد...
نگفتم فرکانس برق شهر ۲۲۰ هست دارم میگم (۲۲۰ ولت نه ۲۲۰ هرتز!!؟)تفاوت فرکانس و ولتاژ میفهمم اینقدر تعطیل نیستم شما داری میگی ولتاژ بیشتر از فلان ولت نباشه گفتم فرکانس برق شهر که ۲۲۰ ولت هست پس چجوری داستان فرکانس گیری برق شهر چجوری پس با ۲۲۰ ولت میگیره؟

Desperado205

کاربر
2021-10-28
5
0
34
سلام من به اشتباه موقع ولتاژگیری خازن پلی استر 2000 ولت رو هم ولتاژگیری کردم که مولتیمترم قاطی کرد و الان هم روی تست بوق بوق ممتد میزنه بقیه هم قاطی کرده باز کردم ترانزیستور q1 و q2 سوخته و نصف شدن اسمشونو نمیدونم چیه ولی ترانزیستور 3 و 4 اسمشون y1 هست حالا اون دوتا هم همین مشخصات رو دارن؟ واگه میشه بگید اسم دقیق ترانزیستور چیه ممنون

ghessi71

کاربر
2018-11-20
65
46
31
سلام من به اشتباه موقع ولتاژگیری خازن پلی استر 2000 ولت رو هم ولتاژگیری کردم که مولتیمترم قاطی کرد و الان هم روی تست بوق بوق ممتد میزنه بقیه هم قاطی کرده باز کردم ترانزیستور q1 و q2 سوخته و نصف شدن اسمشونو نمیدونم چیه ولی ترانزیستور 3 و 4 اسمشون y1 هست حالا اون دوتا هم همین مشخصات رو دارن؟ واگه میشه بگید اسم دقیق ترانزیستور چیه ممنون

سلام به نظر همون y1 هستن ولی مال من فقط Q1وq2داره و بجاش t1وt2داره من که نفهمیدم چرا اینجوریه الان این دوتا Qمیگن دیود زنره چجوری روی برد زده Q روی برد مال من پایه های ترانزیستور یعنی وسطی و سمت چپی وصل بهم یعنی امیتر و بیس یعنی تست بوق داره اولش فکر کردم سوخته ولی به نظر روی برد وصلن بهم نمیدونم والا

بالا