آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست: مشاوره خرید مولتی متر

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,064
IRANTK
کاملاصحیح ومنطقی میفرمایید
امروزرفتموویکتور97روخریدم نه اینکه بگم ازدک330بدم میومدولی یجورایی میخواستم بااین مولتی مترمعروف هم کارکرده باشم الان که یکم باهاش کارکردم میبینم که تاحدودزیادی بهترازدک330هست(بیشترازلحاظ نوربک لایت وخازن سنج رنج بالاتروسریع تر،تست دیودهای باولتاژشکست ویابایاس بالاتراز1ولت مانندزنرهاوال ای دی ها،صدای بازرقوی تر(یهویی بگوهمه چیش دیگه!)) مگراینکه دردرازمدت مثلابعدازچندماه کاراییش پایین بیادکه بعیدمی دونم!درموردرطوبت هم که تودفترچه هردوتاشون نوشته بایددرزیررطوبت80درصدباشن! حالا درعمل کدومشون حساس تره به رطوبت،نمی دونم!فقط تودفترچه دک نوشته دمازیر50ولی دفترچه ویکتورنوشته زیر40که تواین موردهم فکرکنم فقط یه تفاوت عددیه وفرقی باهم نداشته باشن!مثلاامپرمتردک330زده بودنهایتا10امپرولی من باتعویض فیوزتا20امپرهم واسه لحظه ی کوتاه اندازه گیری کردم وبنده خداچیزیش هم نشد!

حالایه سوالی که برام پیش اومده اینه که:این مولتی مترهایی که یه نوارمدرج درقسمت پایین یاشایدم بالای ال سی دیشون هست که ظاهراقرارکاره مولتی مترعقربه ایی روشبیه سازی کنه،چقدراین نوارکارایی داره؟چون من واسه ولتاژها وجریان های لحظه ایی وریپلی مجبورم که ازمولتی مترعقربه ایی استفاده کنم.باسپاس

سلام داداش شرمنده حواسم نبود و وقت نشد که عکس برات بزارم شرمنده ام:dread::rose:

فدات آره ویکتور عالیه!!!
ی چیزی رو از قلم انداختی اینکه اگر حواست پرت باشه و رنج اهمتر روی مقاومت باشه و شما برق به دستگاه بزنی به جای مقاومت خود دستگاه 3 تا بوق هشدار میزنه
و دستگاه هیچ آسیبی نبینه و همچنین بعد چند دقیقه که اهمتر روشن باشه اهمتر 3 بوق هشدار میزنه و اگه استفاده ای نشه اهمتر پس از یک بوق ممتدخاموش میشه

خازن سنج هم خریدی؟؟؟
خازن سنجش که واقعا عالیه

و من سوال دوم شمارو متوجه نشدم با عکس نشانم بدهید

الکامپ زرین

کاربر vip
کاربر
2014-03-19
48
174
سلام داداش شرمنده حواسم نبود و وقت نشد که عکس برات بزارم شرمنده ام:dread::rose:

فدات آره ویکتور عالیه!!!
ی چیزی رو از قلم انداختی اینکه اگر حواست پرت باشه و رنج اهمتر روی مقاومت باشه و شما برق به دستگاه بزنی به جای مقاومت خود دستگاه 3 تا بوق هشدار میزنه
و دستگاه هیچ آسیبی نبینه و همچنین بعد چند دقیقه که اهمتر روشن باشه اهمتر 3 بوق هشدار میزنه و اگه استفاده ای نشه اهمتر پس از یک بوق ممتدخاموش میشه

خازن سنج هم خریدی؟؟؟
خازن سنجش که واقعا عالیه

و من سوال دوم شمارو متوجه نشدم با عکس نشانم بدهید

خواهش میکنم
من واسه تعمیرات میخوام وخازن سنج درهمین حدهم کارم روراه میندازه،شماحساب کن من قبلا داشتم بادک330کارمیکردم که نهایتش تا100میکرواندازه میگیره اونم باجون کندن!حالااین که واسه خودش غولیه!!!درضمن خازن تادرعمل وتحت ولتاژتست نشه روش حسابی نیست.
منظورم این نواره مدرجه که زیرال سی دیه.

71xleasmp8l._sl1500_.jpgmaxresdefault.jpg

آخرین ویرایش:

A R A S H

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-01-01
444
6,822
فارس
سلام
اگر صحت اندازه گیری براتون مهمه و کم هم میخواین هزینه کنید کیوریتسو بخرید اما اگه میخواین خوب هزینه کنید هیوکی گزینه خوبیه و فلوک هم عالیه اما گرونه
خودم یه پروسکیت دارم که همون ماه اول اعداد و حروف کنار سلکتورش داشت پاک میشد که اومدم اسپری کلر زدم روش تا پاک نشه اما چون پروسکیت تقریبا بیشتر ابزارش رو دارم میتونم بگم چیز باکیفیتی نیست یه جورایی قابل قبوله اما عالی نیستن ابزاراش
مولتی متر مستک هم دارم که از پروسکیت بهتره ولی باز صحت اندازه گیری خوبی نداره

به نظر من مولتی متر هایی که همه چیز اندازه میگیرن جالب نیستن و نه دقت دارن و نه صحت ، برای اول کار بهتره یه مولتی متر ۵۰ ۶۰ تومنی و یه خازن سنج ۶۰ ۷۰ تومنی بخرید
در کل واسه تعمیرات و ساخت تجهیزاتی که زیاد دقیق نیستن دستگاه های اندازه گیری ارزون جواب میدن اما وقتی بحث سر میلی ولت و میکرو ولت یا میلی آمپر میشه یه مولتی متر ارزون نمیتونه جوابگو باشه ، مثلا من یه مدار شارژر باتری اسیدی ساختم و اونرو روی ۱۴.۴۰ ولت تنظیم کردم اما وقتی بردم فنی حرفه ای و با مولتی متر هیوکی تست کردم باتری رو تا ۱۴.۴۵ شارژ میکرد

الکامپ زرین

کاربر vip
کاربر
2014-03-19
48
174
8- پروسکیت و ویکتور یا Proskit - Victor : دو برند چینی بی نام و نشان است که فقط با برچسب نام با هم متفاوت میباشند و به احتمال زیاد یکی هستند
دقت کم و کیفیت نامناسب و بیشتر برای آتش زدن در چهار شنبه سوری میخورند تا ابزار اندازه گیری

داش مهران چی شدساکت شدی؟!
نمیبینی دستی دستی مولتی مترنازنینت(نازنینم) روفرستادن تولیست اشیامناسب جهت اتیش بازیه چهارشنبه سوری!

خب دوستان کسی نظری درموردکاراییه اون نوارمدرج درپایین ال سی دی نداره؟

آخرین ویرایش:

A R A S H

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-01-01
444
6,822
فارس

داش مهران چی شدساکت شدی؟!
نمیبینی دستی دستی مولتی مترنازنینت(نازنینم) روفرستادن تولیست اشیامناسب جهت اتیش بازیه چهارشنبه سوری!

خب دوستان کسی نظری درموردکاراییه اون نوارمدرج درپایین ال سی دی نداره؟

کار بارگراف یا بقول شما نوار مدرج شبیه سازی عقربه مولتی متر آنالوگه ، چون تبدیل انالوگ به دیجیتال یا ADC زمانبر هست و ممکنه در حین عملیات تبدیل تغییرات سیگنال رخ بده و مولتی متر نمیتونه این تغییرات رو نشون بده پس اومدن بارگراف گذاشتن که تغییرات سریع سیگنال قابل مشاهده باشه
یکی از مزیت های مولتی متر های خوب مثل فلوک و هیوکی استفاده از ADC پرسرعته یعنی علاوه بر بارگراف تغییرات سریع سیگنال رو هم نشون میدن و تنبل نیستن ، بعضی مولتی مترها انقدر کند هستن که اگه فرضا ولتاژ ۱۲ بهشون بدی و ۱۲ نشون بدن و یهو ولتاژ رو کنی ۵ ولت اونا نمیتونن سریع ۵ ولت رو نشون بدن و ممکنه ۱ ثانیه طول بکشه تا ولتاژ ۵ رو نشون بدن ، اول ۱۲ نشون میدن بعد کم میشه ۱۰ بعد ۸ بعد ۶ بعد ۵ ( طی زمان فرضا یک ثانیه) در صورتی که ولتاژ کاهشی نبوده و یهو از ۱۲ رسیده ۵

الکامپ زرین

کاربر vip
کاربر
2014-03-19
48
174
کار بارگراف یا بقول شما نوار مدرج شبیه سازی عقربه مولتی متر آنالوگه ، چون تبدیل انالوگ به دیجیتال یا ADC زمانبر هست و ممکنه در حین عملیات تبدیل تغییرات سیگنال رخ بده و مولتی متر نمیتونه این تغییرات رو نشون بده پس اومدن بارگراف گذاشتن که تغییرات سریع سیگنال قابل مشاهده باشه
یکی از مزیت های مولتی متر های خوب مثل فلوک و هیوکی استفاده از ADC پرسرعته یعنی علاوه بر بارگراف تغییرات سریع سیگنال رو هم نشون میدن و تنبل نیستن ، بعضی مولتی مترها انقدر کند هستن که اگه فرضا ولتاژ ۱۲ بهشون بدی و ۱۲ نشون بدن و یهو ولتاژ رو کنی ۵ ولت اونا نمیتونن سریع ۵ ولت رو نشون بدن و ممکنه ۱ ثانیه طول بکشه تا ولتاژ ۵ رو نشون بدن ، اول ۱۲ نشون میدن بعد کم میشه ۱۰ بعد ۸ بعد ۶ بعد ۵ ( طی زمان فرضا یک ثانیه) در صورتی که ولتاژ کاهشی نبوده و یهو از ۱۲ رسیده ۵

سپاس
کارش روتاحدودی قبلا می دونستم فقط میخواستم بدونم میتونه جای عقربه روبگیره؟منظورم تورنج مولتی مترهای ارزون قیمته. ***

الکامپ زرین

کاربر vip
کاربر
2014-03-19
48
174
صرفاجهت اطلاع
خب تاالان مشخص شده که مولتی مترهای ویکتورفعلی موجوددربازار،اشغال به تمام معنی هستند! احتمال میدم که همون dec330 هم دیگه مالی نیست!پس دوستان به فکربرندهای دیگرباشند.
ببینیدسایت ایران میکروبعدازتماس ما ومشاهده ی خرابی های مشابه دراین مولتی متر،چه متن مضحکی رواضافه کرده!خوبه تودفترچه ی خودمولتی مترنوشته که تا
250ولت محافظت شده س.

2016-09-12_03-28-06.jpg
هیچی دیگه دوستان ازاین به بعدهربردالکترونیکی که خواستین چک بکنین روبمدت یک هفته درمحلول اب نمک وسرکه بخوابانیدوسپس تست کنید!وهمچنین درهنگام تست دراتاقی به عمق 3متردرزیززمین وبابدنه ی سربی رفته تامولتی مترازاثر
تشعشعات کیهانی درامان باشد! :biggrins:
خرابی قسمت تست دیود مولتی متر Victor VC97
http://www.irantk.ir/irantk83899

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,064
IRANTK
صرفاجهت اطلاع
خب تاالان مشخص شده که مولتی مترهای ویکتورفعلی موجوددربازار،اشغال به تمام معنی هستند! احتمال میدم که همون dec330 هم دیگه مالی نیست!پس دوستان به فکربرندهای دیگرباشند.
ببینیدسایت ایران میکروبعدازتماس ما ومشاهده ی خرابی های مشابه دراین مولتی متر،چه متن مضحکی رواضافه کرده!خوبه تودفترچه ی خودمولتی مترنوشته که تا
250ولت محافظت شده س.

مشاهده فایل‌پیوست 137722
هیچی دیگه دوستان ازاین به بعدهربردالکترونیکی که خواستین چک بکنین روبمدت یک هفته درمحلول اب نمک وسرکه بخوابانیدوسپس تست کنید!وهمچنین درهنگام تست دراتاقی به عمق 3متردرزیززمین وبابدنه ی سربی رفته تامولتی مترازاثر
تشعشعات کیهانی درامان باشد! :biggrins:
خرابی قسمت تست دیود مولتی متر Victor VC97
http://www.irantk.ir/irantk83899

خخخخخخ جالب بود

ویکتور های جدید واقعا آشغال شده اند
و اهمتر دیگه ای هم توی بازار ارزان نیست

بالا