آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

تجربیات: علت یخ زدن لوله ساکشن برگشت

Danyal75

کاربر
2016-03-16
36
30
سلام دوستان کولری هست که لوله ساکشن آن یخ میزند . در صورتی که در حالت نرمال باید سرد تگری شود نه اینکه یخ بزند. کسی میتونه راهنمایی کنه. ممنون

فرستاده شده از H60-L04

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amookhteh

MaSouD2167

کاربر
2015-09-27
33
44
درود
اگه عمل ترموستات به درستی انجام میشه و یخ میزنه دو حالت داره که یا اواپراتور کثیفه یا گاز مبرد زیاده .
اگه ترموستات درست عمل نمیکنه یا دیر عمل میکنه که مساله اش فرق میکنه.

amb.dhm

کاربر
2011-09-02
1
0
با سلام دوستان گرامی ما یه کولر گازی اسپیلت داریم که لوله بزرگش که فکر کنم همون ساکشن میشه تا خود کمپرسور سرده همیشه حتی جایی که وصل میشه به کمپرسور هم سرده که مقداری از کمپرسور هم سرد میکنه اونم توی گرمای تیرماه خوزستان صبح هم نصف کمپرسور یخ میزنه که یه نویز آزاردهنده ای بوجود میاره مثل کسی که حرف میم رو کشیده تکرار کنده مممممممممممممم و هی این صدا مثل موج سینوسی میره و میاد مشکل کار از کجاست در ضمن کولر رو از روز اول که نصب کردم همین مشکل رو داشت حدود دوسالی میشه همون روزهای اول به نصابش زنگ زدم مشکل رو گفتم گفت عیبی نداره تازه کمپرسورت هم خوبه که خنک میشه که فهمیدم هیچی حالیش نمیشه

آخرین ویرایش:

hossein_elec

کاربر vip
کاربر
2011-12-17
7
12
با سلام دوستان گرامی ما یه کولر گازی اسپیلت داریم که لوله بزرگش که فکر کنم همون ساکشن میشه تا خود کمپرسور سرده همیشه حتی جایی که وصل میشه به کمپرسور هم سرده که مقداری از کمپرسور هم سرد میکنه اونم توی گرمای تیرماه خوزستان صبح هم نصف کمپرسور یخ میزنه که یه نویز آزاردهنده ای بوجود میاره مثل کسی که حرف میم رو کشیده تکرار کنده مممممممممممممم و هی این صدا مثل موج سینوسی میره و میاد مشکل کار از کجاست در ضمن کولر رو از روز اول که نصب کردم همین مشکل رو داشت حدود دوسالی میشه همون روزهای اول به نصابش زنگ زدم مشکل رو گفتم گفت عیبی نداره تازه کمپرسورت هم خوبه که خنک میشه که فهمیدم هیچی حالیش نمیشه
سلام کولر ماهم همچین مشکلی براش پیش اومده راهکارش چیه؟

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,417
5,463
سلام
به هیچ عنوان نباید یخ بزنه
در طولانی مدت باعث سوختن کمپرسور میشه
یا دور فن پنل داخلی کم هست
یا اواپراتور کثیف هست
یا گرفتگی لوله مویی هست
یا ترموستات یکسره هست که در این حالت دما محیط داخلی هم باید خیلی پایین اومده باشه

شاید

کاربر vip
کاربر
2011-01-31
4
4
سلام
یا اواپراتور کثیف هست
یا گرفتگی لوله مویی هست
یا ترموستات یکسره هست که در این حالت دما محیط داخلی هم باید خیلی پایین اومده باشه

سلام تکمیل توضیحات دوست عزیزمان
تزریق شارژ گاز بصورت مایع و یا جنس نامرغوب گاز(هرچه رطوبت گاز بیشتر قیمت پایینتر )
پس دادن روغن (کمبود روغن بیشتر در کمپرسورهای اسکرال )
برگشت ضعیف کمپرسور

superstar

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2006-10-21
254
1,136
سلام دوستان عزیز
تا زمانی که دقیق تست هایی بعد از طی شدن سیکل کامل بعد از حدود ۳۰دقیقه (اکقرا۱۵دقیقه هست) فشار کاز ، امپر کمپرسور حتی ولتاژ چک نشه نمیشه در مورد این عیب پاسخ قطعی داد
هر چند همکاران ماهر نظریه های مفیدی ارائه دادند در ضمن هرگونه فشادی بر کمپرسور اکثر باعث اورلود میشه
گرفتگی لوله مویی در این مورد بعید بنظر میرسه
به هرحال کارهای انجام شده را باید بیان کرد

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amookhteh

2aagh

کاربر vip
کاربر
2019-11-13
86
171
39
ahwaz
سلام
یا اواپراتور کثیف هست
یا گرفتگی لوله مویی هست

عزیز ایشون میفرمایند مدت دوساله که این عیب رو داره ایا ممکنه کولری با این عواملی که شما میفرمایید مدت دوسال دووم بیاره؟
درضمن اطلاعات ارسالی کامل نیست بایستی ذکر میشد که دوسال پیش کولر نونصب شده ویا فقط جابجایی بوده ونکته دوم منظور از سینوسی رفت وبرگشت رو توضیح نداده که فاصله بین رفت وبرگشت صدا زمانش چقدره

mehdi kardouni

VIP+ افتخاری
کاربر
سلام
یا اواپراتور کثیف هست
یا گرفتگی لوله مویی هست

درود

اگر کمپرسور پیستونی باشه که خوش بحالش میشه . حتی اگر مبرد بصورت مایع وارد کمپرسور بشه !!!
بازدهی سیکل تبرید هم روی کاغذ افزایش پیدا میکنه.

علت مهم اینه که برودت ایجاد شده در اواپراتور بطور کامل به محیط منتقل نمیشه که دوستان به علتهای اون اشاره داشتند.

بالا