آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: روشن نشدن مادربرد asrock g41ms

erfanjon74

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-12-24
824
828
گرمسار
سلام
قبلا این کار میگرد خاموشش کردم گذاشتم کنار فردا روشن کردم یک لحظه برق میاد استارت میشه قطع میشه.
برق سی پی یو رو قطع کردم بازهم همونه. سی پی یو رو فقط در میاری روشن میمونه دستگاه
با چن تا سی پی یو دیگه هم همینه.
کسی تاحالا ب این مشگل برخورده؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: abady

erfanjon74

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-12-24
824
828
گرمسار
عزیز باید با CPU مجازی تست بگیری . احتمالا مشکل چیپ شمالی داره بردت .چک کن بدون CPU ولتاژ VCORE داری یا نه ؟ همچنین VGOOD
Vcore یعنی ولتاژ روی پایه های خازن اطراف سی پی یو؟ یا سلف ها؟ یا فت ها؟ دقیق یادم نیست کدوم بود:narahan:
Vgood رو هم نمیدونم لطفا راهنمایی کنین:smilie_help:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: abady

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
ابتدا مادربرد رو از نظر ظاهری ( مثل بادکردن خازن ها یا سوختن قطعات ) و همچنین حرارت غیر طبیعی پل ها و آی سی ها بررسی کنید .مادربرد رو شستشو داده و پس از خشک شدن کامل داخل اسلات های رم و گرافیک و همچنین داخل پورت ها رو هم از نظر اتصالی بررسی کنید .با پاور و cpu و رم دیگه ای تست کنید .ولتاژ قسمتهای مختلف ( پین ریست و پاور و پایه های کریستال پل جنوبی و اطراف I/O ) رو اعلام بفرمائید .
موفق باشید .

erfanjon74

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-12-24
824
828
گرمسار
دوبار این مادربرد رو شستم خشک کردم
هر دو بار تا پنج دیقه تصویر داد باز خاموش شد دوباره روشن کردم دیباگر کد نداشت و چراغ ریست روشن بود

برای بار چهارمه میشورم خشکش میکنم یکبار روشن میشه دوباره خاموشش میکنی روشن میکنی باز دیباگر کد نداره

آخرین ویرایش توسط مدیر:

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
روی یکی از پل ها دیسکانکتی داری . به ترتیب روی چیپها شمالی و جنوبی تست کن ببین روی کدوم هست .باید روی پل ها فشار بیاری

آخرین ویرایش:

babaknew2015

VIP+ افتخاری
کاربر
2015-02-21
438
228
kermanshah
با سلام .ولتاژهای مدار PWM رو چک کن و روی هردو تا چیپ رو با فلکسی هیت بگیر .و شستشو بده بعد چک کن

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
هیت دادن اشتباه ترین کار ممکن هست . باید ابتدا چیپی که دیسکانکانتی دارد رو پیدا کنند بعد ریسواد کنند .

بالا