آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: درخواست راهنمایی جهت راه حلی جهت نسوختن مجدد تیوتر باندهای پسیو حرفه ای

ghazall

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-01-04
385
2,366
یـــــزد
با سلام

دو عدد باند مونتابو w17( 600وات) و دو عدد باند rcf art 725 (750 وات) دارم که تیوتر آنها به دلیل وات بالای پاور سوخته است.با توجه به اینکه قیمت پرده تیوتر این مدل باندها بسیار بالا هست ( هر عدد از 300 هزار تومان تا 680 هزار تومان ) پس بعد از تعویض باید تدابیری اندیشه شود تا مجددا این مشکل پیش نیاید.

راه حلهای ارائه شده: بر روی دو سر تیوتر یک خازن 1mf نصب گردد.یک لامپ 12 ولت دو کنتاکت به صورت سری با هر دو کنتاکت بر سر راه ورودی تیوتر قرار بگیرد.
یکی از دوستانم این دو راه حل را پیشنهاد دادند ولی منبع علمی ندارد لذا خواهشمند است با توجه به آمپر نسبتا بالایی که از این تیوترها کشیده می شود اگر دوستان راه حل تضمینی و امتحان شده ای را سراغ دارند عنایت نمایند ارائه نمایند.با تشکر فراوان

ghazall

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-01-04
385
2,366
یـــــزد
با سلام و عرض ادب
دوستان امروز تیوترها به دستم می رسه و باید نصبشون کنم آیا کسی راه حل و پیشنهادی در این ضمینه ندارد.با تشکر

m-j

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-04-15
837
2,828
سلام دوست گرامی
من اون روش سری کردن لامپ رو پیشنهاد میدم که اضافه جریان رو کنترل میکنه .البته معمولا رو خود برد کراس اوور مدار محافظت از توییتر هست .می تونید از برد کراس آوررش عکس بزارید؟
سپاس

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ghazall

ghazall

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-01-04
385
2,366
یـــــزد
سلام دوست گرامی
من اون روش سری کردن لامپ رو پیشنهاد میدم که اضافه جریان رو کنترل میکنه .البته معمولا رو خود برد کراس اوور مدار محافظت از توییتر هست .می تونید از برد کراس آوررش عکس بزارید؟
سپاس

با سلام
بابت برد کراس اوور که برد استاندار خود باند هست که شامل خازن و سلف می باشد و در اسرع وقت عکسشو برای شما می گذارم(یک نکته:این باندها حدود 2 ماهه که خریداری شده و کار آنچنانی نکرده اند و به نظرم افزایش ولوم و یا تنظیمات نامناسب خروجی پاور میکسر سبب سوختن تیوترها شده است.).و اما بابت لامپ یک سئوال دارم و اینکه کار لامپ در مدار این هست که با کشیدن جریان از تیوتر لامپ روشن میشه و باعث میشه که جریان و ولتاژ کمتری به تیوتر اعمال بشه ولی مشکلی که به نظرم می رسه افزایش حرارت تولید شده توسط لامپ در کابینت قسمت تیوتر هست .

مورد دیگر که در سایت دیدم سری نمودن خازن الکترولیتی و همچنین یک مورد هم خازن پلی استر در سر راه تیوتر است.برای این مدل باند و تیوترها که جریان نسبتا بالایی کشیده میشه چه نوع خازن و چه ظرفیتی و با چه ولتاژی ببندم بهتر هست.با تشکر فراوان

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: m-j

m-j

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-04-15
837
2,828
سلام
همانطور که خودتون فرمودید کار لامپ اینه که جریان های اضافه رو بگیره. می تونید دو تا لامپ 12 ولت 36 واتی رو با هم سری کنید و سر راه مثبت توئیتر قرار دهید. نگران افزایش حرارت نباشید چون تونل های خروجی صدای بم هوا را هم تهویه می کنند. در ضمن قرار نیست که لامپ همیشه روشن باشه که تولید گرما کنه. به نظرم افزایش بیش از حد ولوم تریبل و همزمان با آن بالابردن ولوم مستر باعث سوختن توئیتر ها شده.در مورد قرار دادن خازن ، من شخصا پیشنهاد نمی کنم چون تو صدای خروجی تاثیر گذار خواهدبود و ممکنه اون کیفیت اولیه رو دیگه نداشته باشید.
می تونید از فیوز هم به جای لامپ بهره ببرید تا در اثر جریانهای بالا فیوز بسوزه . مطمئنا تعویض یک فیوز بهتر از تعویض یک توئیتر هست.
در صورت امکان از برد کراس اوور هر دو باند عکس بزارید
موفق باشید

آخرین ویرایش:

ghazall

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-01-04
385
2,366
یـــــزد
با سلام
این هم یک عکس از برد کراس اوور RCF ART 725 که به پیوست تقدیم می شود.بابت برد کراس اوور MONTARBO W17 هم چون برد در داخل کیس و پشت ووفر قرار دارد و برای مشاهده آن باید محافظ جلو و ووفر باز شود نتوانستم عکس بگیرم .ولی در کل خدمت شما عرض کنم که برد کراس اوور آن بسیار ساده تر و کوچکتر از RCF می باشد با همه این اوصاف اگر تصویر ضروری می باشد تا ووفر را باز کنم.با تشکر

پیوست‌ها

• 143.9 کیلوبایت بازدیدها: 124

m-j

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-04-15
837
2,828
با سلام
این هم یک عکس از برد کراس اوور RCF ART 725 که به پیوست تقدیم می شود.بابت برد کراس اوور MONTARBO W17 هم چون برد در داخل کیس و پشت ووفر قرار دارد و برای مشاهده آن باید محافظ جلو و ووفر باز شود نتوانستم عکس بگیرم .ولی در کل خدمت شما عرض کنم که برد کراس اوور آن بسیار ساده تر و کوچکتر از RCF می باشد با همه این اوصاف اگر تصویر ضروری می باشد تا ووفر را باز کنم.با تشکر
سلام دوست گرامی
تشکر بابت عکس.
برای اینکه دیگه توئیتر باندهاتون نسوزه تا یه حدی باید خودتون از باند محافظت کنید و تا حدیهم باید کارخونه سازنده تدابیری برای حفاظت از محصولاتش انجام بده.به نظر من این عکسی که از مدار کراس اوور باند معروف RCFقرار دادید یک مدار کامل هست و احتیاج به هیچ گونه دستکاری نداره ولی اگر می خواهید محافظی برای توئیتر قرار بدید بهترین راه همون لامپ 12 ولتی ماشین هست . می تونید دو تا لامپ 12 ولتی 18 وات ( مجموعا 36 وات ) رو سری کرده و سر راه مثبت توئیتر قرار بدید
موفق باشید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ghazall

ghazall

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-01-04
385
2,366
یـــــزد
با سلام
در حال حاضر یک لامپ دو کنتاکت 21.5 وات 12 ولت را بر سر راه تیوتر قرار داده ام در ضمن دو کنتاکت لامپ به صورت سری با تیوتر قرار گرفته و اهم آن هم حدود 3.5 می باشد .که باید در اجراها به صورت واقعی تست بگیرم و ببینم چطور میشه.با تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: m-j
بالا