آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل در وضوح تصویر + بیزر ، مولتی متر Kyoritsu

Anahita008

کاربر
2014-08-18
141
361
با سلام ____

من یه مولتی متر دیجیتالی کیوریتسو مدل 1012 دارم که از اول خرید مشکل در وضوح تصویر داشته و ارقام رو کمرنگ نشون میده ....
میخواستم تغییراتی بدم تا تصویر بهتره بشه . اما دقیقا نمیدونم روی کدوم بخش مدار باید کار کنم و چه قطعاتی رو باید برسی یا تغییر بدم ؟؟؟؟؟

_ از طرفی بیزر دستگاه در زمان اتصال کوتاه بیش از 1 ثانیه طول میکشه تا صداش شنیده بشه !!! در حالی که میخوام به محض زدن پروپ ها صدا شنیده بشه . کارهای زیای کردم ولی نتیجه بخش نبوده یا باعث به هم خوردن دقت عمل دستگاه شده .

دوستان در صورت ممکن راهنمایی کنید ..
خیلی ممنون .

این هم یه عکس از مدار

w9dabmnmwtjtz7c18t2l.jpg

آخرین ویرایش:

Anahita008

کاربر
2014-08-18
141
361
سلام

مشکل بیزر حل شد smailikai_com_4_88.gif

با برداشتن خازن 27 نانو در لوکشن C3 - که به پایه های 7 و 8 آی سی وارد میشه ،،، مشکل حل شد .
صدای بیزر به محض زدن پروپ شنیده میشه و در بخش مقاومت ها ، سرعت نشان دادن و کالیبره اتوماتیک افزایش پیدا کرده که خیلی عالی هستش .

اما برای افزایش وضوح صفحه نمایش هنوز راه حلی پیدا نکردم !!! ؟smailikai_com_4_146.gif

آخرین ویرایش:

Anahita008

کاربر
2014-08-18
141
361
با سلام

برای بهتر شدن وضوح تصویر

با کمک و راهنمایی های غزال عزیز :

مقاومت در لوکشن R23 ( که در مسیر ورودی VDD به پایه 72 IC میباشد )را برداشته و به جای آن 2.2 اهم گذاشته یا جمپر میکنیم .
کیفیت LCD تا حدودی بهتر شده و عمل کرد مدار بهبود پیدا کرد .

Anahita008

کاربر
2014-08-18
141
361
درود

مقاومت در لوکشن R 23 برای کنترل جریان بیزر میباشد
مقدار استاندارد آن 47 اهم است و بهتر است 47 اهم انتخاب شود .

و اما در مورد افزایش وضوح تصویر این کارهارو انجام دادم و مشکل به طور کامل برطرف شد
در لوکشن R 25 مقدار مقاموت رو از 100 کیلو به 47 کیلو اهم تغییر دادم

پایه 67 آی سی ، RLCD ( LCD Bais Voltage Input ) با یک مقاومت 100 کیلو
به پایه 68 آی سی VDDA ( Regulated Poewr output ) متصل است .

در این مسیر ولتاژ بیس LCD تامین میشود .
و با تغییر مقدار مقاومت مسیر بین پایه های 67 و 68 آی سی ، میزان وضوح تصویر تغییر میکند

با کاهش مقاومت و رساندن آن از 100 کیلو به 47 کیلو مقدار وضوح تصویر تا حد نرمال افزایش پیدا کرده و مشکل برطرف شد .

بالا