آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: روشن شدن و عدم تصویر لپتاپ لنووG50

mohtashami m

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2015-08-20
451
223
با سلام
این مادربرد چراغ سویچ ان روشن میشود امه تصویر نمیدهد وفن cpuکار نمیکند ضمناا یک قطعه ماسفتsmdترکیده بود ک من در تصویر به جای ان ماسفتlmdگذاشته ام .لطفا بگید ک این ماسفت کارش چیه و راهنماییم کنید باتشکر IMG_۲۰۱۵۱۱۰۵_۲۲۵۱۰۵.jpgIMG_۲۰۱۵۱۱۰۵_۲۲۵۰۴۹.jpg

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
ماسفت ها را با مشابه خودش عوض کنید . بعد چک کنید روی ایسی بایوس ولتاژ دارید یا نه .

mohtashami m

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2015-08-20
451
223
مدیرانعزیز لطف کنید تخصصی توضیح دهیدمن این ماسفت رو ازخودم نزاشتم از یه تعمیرکاره ده ساله پرسیدم بعدش بگید اگه بایوس ولتاژداشت چ کنم اگه نداشت چ کنم
ببخشیدا من هر تایپک رو نگامیکنم درمورد مشکل شما همه گفتید شستشو یا اگه هر قطعه سوخته باشه باید عین شماره خودش روبزارم من اینجا ثبت نام کردم تا راههای دیگه رو یاد بگیرم نه کاریکه هر تعمیرکار اول خودش انجام میده رو گوش زد میکنید در مورد سوال قبلی روشن نشدن مادربرد سلیکون همکارتون گفتند چهارپینرو جدا من .خب عزیز من اینقد بی تجربه نیستم که نفهمم باید برق سی پی یو رو جدا کنم لطفا رسیدگی کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ardalans

ardalans

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2014-01-26
516
1,353
دوست عزیز شما باید مدل دقیق لپ تاپتو بزاری تا اگه دوستان خواستن راهنمایی کنن بتونن توی شماتیکش جستجو کنن مثلا g50-70 یا هرچی ..
بعد اگه تونستی شماره قطعه ای که سوخته رو بخونی باید بزاری و بعد شماره قطعه ای که گذاشتی رو هم باید بزاری
عکس های با کیفیت بیشتر بزار تو سایت . مشخص کن الان دستگاهت وقتی روشن میشه چقدر امپر میکشه . ایا بایوس درست این مدل رو داری که رایت کنی و خیالت از بابت اون راحت باشه یا نه ؟ در ضمن شماره شاسی قطعه رو هم حتما بخون و بزار مثلا این قطعه شمارش اینه و شماره شاسی اون فلان عدده .
بعد شرح حال کامل از مشتری بخواه که بهت بگه چرا دستگاه این طوری شده و توی سایت برای دوستان بنویس که در جریان باشن این موضوع میتونه کمک کنه .
بعدشم عزیز جان توی این سایت بعضی از دوستان واقعا خیلی با مرام و معرفتن که اطلاعاتی رو که توی سالیان سال خاک خوری به دست اوردن و بدون کوچکترین سود مالی در اختیار من و شما قرار میدم بی معرفتیه که به این راحتی زحماتشون رو زیر سوال ببریم . شما با سر زدن به منوی هر کدومشون به راحتی میفهمی که این بنده خدا ها چقدر تا الان کار مردم رو راه انداختن و نون بهشون رسوندن . مثلا خود من هفته پیش با فایل های بایوسی که دوست خوبم amd power تو سایت گذاشته بود 400 هزار کاسب شدم .
شما که همکار مایی و خوب میدونی توی این عرصه تعمیرات کامپیوتر و لپ تاپ هیش کی تو بازار یه کلمه هم بهت یاد نمیده تا خوب سر کیست نکنه. قبول داری یا نه ؟
مهربان باشیم و قدر دان . در ضمن من از کل این سایت فقط با یکی از بچه ها ملاقات حضوری داشتم هیچ کدومشون نه داداشمن نه پسر عمو طرف داری کورکورانه هم نکردم بهم ثابت شده که با معرفتا و بزرگوار . ببخشید طولانی شد دستگاهت رو بررسی کن اطلاعات لازم رو بزار ببینیم خدا چی میخواد .

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
ضمن تشکر از دوست خوبمون اردلان جان
متاسفانه خیلی دوستان گزارش کاملی از وضعیت ولتاژ ها نمیدن . این رو هم فراموش نکنید لپتاپ یا هر قطعه دیگه پیش شماست و ما فقط بر اساس صحبت های شما میتونیم راهنمایی کنیم . متاسفانه تعداد زیادی از دوستان با اصول اولیه ولتاژ گیری و نقشه خوانی مشکل دارند . توصیه دوستانه من به این دوستان اول سعی کنید این موارد رو یاد بگیرید بعد اقدام تحویل جنس از مشتری کنید .

mohtashami m

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2015-08-20
451
223
با سلام این لپ تاپ در چون از شب تا صبح به شارژ وصل بوده و خاموش بوده این اتفاق افتاده مشکل اصلیش اینه که چراغ سویچ روشن میشه ولی فن cpuنمیچرخه و تصویر نمیده من ماسفتی ک ترکیده بود رو عین خودش گذاشتم ولی بازم تغییری حاصل نشد مدل لپتات g50-70 ACLU1/ACLU2 NM-A271 E1 میباشد اگه امکان داره ای سی شارژ رو بهم شمارشو بگید که کدوم قسمته
6277
AH1420
4800BGM
EX20752 اینها شماره های ایسی موجود برروی لپتاپ میباشد باتشکر

بالا