آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: روشن نشدن و اتصالی شدید در مادربرد گیگا مدل H61M-s2pv

avanow

کاربر
2011-11-07
147
155
مشهد
یه مین گیگا h61m-s2pv برام اومده که وقتی 24 پین atx رو به مین وصل میکنم یه صدای ویژی از پاور میده و همین، ضمنا 4 پین تغذیه cpu رو وصل نکردم
احتمالا یه اتصالی شدید روی مین وجود داره ، ولی هرچی ماسفت ها رو تست کردم چیزی مشاهده نکردم،آثار سوختگی هم نیست

احتمال نداره که مسیر سیم بنفش یا همون استند بای دچار مشکل شده باشه؟

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
ابتدا از سالم بودن پاور اطمینان حاصل کرده و ترجیحا با پاور سالم دیگه ای تست کنید .داخل اسلات های رم و گرافیک و همچنین پورت ها رو کاملا بررسی کنید .مادربرد رو شستشو داده و بعد از خشک شدن کامل تست کنید .از قسمت های مختلف ولتاژگیری کرده و اعلام بفرمائید .پایه های قطعات رو از نظر سولفاته بودن ،بررسی کرده و در صورت نیاز رفع نمائید .
موفق باشید .

avanow

کاربر
2011-11-07
147
155
مشهد
دوست خوبم
ابتدا از سالم بودن پاور اطمینان حاصل کرده و ترجیحا با پاور سالم دیگه ای تست کنید .داخل اسلات های رم و گرافیک و همچنین پورت ها رو کاملا بررسی کنید .مادربرد رو شستشو داده و بعد از خشک شدن کامل تست کنید .از قسمت های مختلف ولتاژگیری کرده و اعلام بفرمائید .پایه های قطعات رو از نظر سولفاته بودن ،بررسی کرده و در صورت نیاز رفع نمائید .
موفق باشید .

با پاور دیگه ای هم تست کردم
مادربرد تنها دستمه,سیستم کامل نیست,با قطعات تست خودم تست میکنم
برد خیلی تمیز و در حد نو است

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
لطفا ولتاژ قسمتهای مختلف رو اعلام بفرمائید تا محدوده عیب مشخص تر بشه .چیپ های صدا و LAN و رگولاتورهای آنها را بررسی کنید .چیپ صدای معیوب در اکثر مواقع حرارت طبیعی داره ولی رگولاتور داغ می کنه .ولتاژ پین پاور و ریست و اطراف I/O و همچنین پورت های USB و همچنین کریستال پل جنوبی رو اعلام بفرمائید .
موفق باشید .

avanow

کاربر
2011-11-07
147
155
مشهد
دوست خوبم
لطفا ولتاژ قسمتهای مختلف رو اعلام بفرمائید تا محدوده عیب مشخص تر بشه .چیپ های صدا و LAN و رگولاتورهای آنها را بررسی کنید .چیپ صدای معیوب در اکثر مواقع حرارت طبیعی داره ولی رگولاتور داغ می کنه .ولتاژ پین پاور و ریست و اطراف I/O و همچنین پورت های USB و همچنین کریستال پل جنوبی رو اعلام بفرمائید .
موفق باشید .

به محض اتصال 24 پین پاور همه ولتاژ ها میخوابد،اتصالی خیلی شدید است

احتمالا IO سوخته؟

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
خازن های اطراف پل ها و همچنین I/O رو نسبت به گراند ،تست بیزر بگیرید .با توجه به وضعیتی که بعد از وصل کردن 24 پین پیش میاد و همه ولتاژها قطع می شن ،مطمئنا شورتی یک قطعه باید حین تست کاملا مشخص بشه .قطعات اطراف 24 پین رو هم بررسی کنید .CPU و رم رو وصل نکنید و فقط مادربرد خالی رو تست کنید .
موفق باشید .

بالا