آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: ماشین لباسشویی پارس مدل:4260P

hamidmma

کاربر
2013-11-28
21
38
تبریز
هیدروستات 6 فیش بر روی ماشین لباسشویی نصب شد،تازه ماشین به حالت خراب اولیه برگشت.
الان مشکل حادی که داره،وقتی که شیر برقی وصل میشه و داره آب داخل ماشین ریخته،دور خیلی کند جهت خیس شدن کل لباسها انجام نمیشه و با دور عادی موتور کار می کند.
مشکل بعدی اینکه بعد از مقداری شستشو،نصف آب تخلیه و دوباره آب داخل ماشین میریزه و چند دور موتور کار می کند و آب بصورت نصفه تخلیه و مجددا سریع آب داخل ماشین ریخته می شود و سه مرتبه این عمل تکرار می شود(به نوعی مقداری از کف داخل ماشین خالی می شود و به هدر می رود و شستشو بخوبی انجام نمی شود)
در مورد مرحله نرم کنده هم با همین مشکل روبرو هستیم.
خلاصه این ماشین واسه خودش حکایتی شده!!!
لطفا راهنمایی کنید.
ممنون
سلام،شما مطمءن هستید که سر سیم ها رو بطور صحیح وصل کردید؟من دقیقا همین مشکل رو بعد از اینکه سر سیمهارو اشتباه زده بودم بهش برخوردم باید سر سیمهارو دقت بفرمایید چک کنید بطور صحیح جا زدید؟
ببینید شما هیدروستاتی دارید که شماره های پلاتینهاش بشرح زیر هست
١١-١٢-١٣
٢١-٢٢-٢٣
سه تای اولی مربوط به راه اندازی شیر برقی و در مرحله بعد راه اندازی موتور تایمر اصلی است(شماره ١١مشترک میباشد)
سه تای بعدی مربوط به چرخش موتور اصلی لباسشویی هنگام ابگیری میباشد تا لباسها همزمان با ابگیری بطور یکنواخت خیس شوند و نیز مربوط به المنت میباشد یعنی بعد از اتمام گردش موتور ،المنت تا دقایقی شروع ب گرم کردن میکند،
البته در این مرحله هم مثل بقیه مراحل فاز از تایمر بعد از مدت زمان تعیین شده توسط کارخانه،وارد پلاتین مشترک هیدروستات(در اینجا ٢١) شده و هیدروستات نیز به نوبت موتور و المنت را راه اندازی میکند

البته جسارتا بنده خواستم مفهوم عملکرده هیدروستات دقیق مشخص شود تا ایراد یابی برای شما اسان شود و دقیقا متوجه بشوید که ایراد بوجود امده مربوط به کدام قطعه است

من بجای شما باشم اول سر سیم های ١١-١٢-١٣ رو نصب میکنم و ماشین رو راه میندازم خوب الان باید عمل ابگیری شروع و بعد موتور شروع به کار بکند بعد از مطمن شدن از اتمام صحیح مرحله اول ، حالا نوبت به سر سیمهای ٢١-٢٢-٢٣ میرسد،
هیدروستات 6 فیش بر روی ماشین لباسشویی نصب شد،تازه ماشین به حالت خراب اولیه برگشت.
الان مشکل حادی که داره،وقتی که شیر برقی وصل میشه و داره آب داخل ماشین ریخته،دور خیلی کند جهت خیس شدن کل لباسها انجام نمیشه و با دور عادی موتور کار می کند.
مشکل بعدی اینکه بعد از مقداری شستشو،نصف آب تخلیه و دوباره آب داخل ماشین میریزه و چند دور موتور کار می کند و آب بصورت نصفه تخلیه و مجددا سریع آب داخل ماشین ریخته می شود و سه مرتبه این عمل تکرار می شود(به نوعی مقداری از کف داخل ماشین خالی می شود و به هدر می رود و شستشو بخوبی انجام نمی شود)
در مورد مرحله نرم کنده هم با همین مشکل روبرو هستیم.
خلاصه این ماشین واسه خودش حکایتی شده!!!
لطفا راهنمایی کنید.
ممنون
سلام،شما مطمءن هستید که سر سیم ها رو بطور صحیح وصل کردید؟من دقیقا همین مشکل رو بعد از اینکه سر سیمهارو اشتباه زده بودم بهش برخوردم باید سر سیمهارو دقت بفرمایید چک کنید بطور صحیح جا زدید؟
ببینید شما هیدروستاتی دارید که شماره های پلاتینهاش بشرح زیر هست
١١-١٢-١٣
٢١-٢٢-٢٣
سه تای اولی مربوط به راه اندازی شیر برقی و در مرحله بعد راه اندازی موتور تایمر اصلی است(شماره ١١مشترک میباشد)
سه تای بعدی مربوط به چرخش موتور اصلی لباسشویی هنگام ابگیری میباشد تا لباسها همزمان با ابگیری بطور یکنواخت خیس شوند و نیز مربوط به المنت میباشد یعنی بعد از اتمام گردش موتور ،المنت تا دقایقی شروع ب گرم کردن میکند،
البته در این مرحله هم مثل بقیه مراحل فاز از تایمر بعد از مدت زمان تعیین شده توسط کارخانه،وارد پلاتین مشترک هیدروستات(در اینجا ٢١) شده و هیدروستات نیز به نوبت موتور و المنت را راه اندازی میکند

البته جسارتا بنده خواستم مفهوم عملکرده هیدروستات دقیق مشخص شود تا ایراد یابی برای شما اسان شود و دقیقا متوجه بشوید که ایراد بوجود امده مربوط به کدام قطعه است

من بجای شما باشم اول سر سیم های ١١-١٢-١٣ رو نصب میکنم و ماشین رو راه میندازم خوب الان باید عمل ابگیری شروع و بعد موتور شروع به کار بکند بعد از مطمن شدن از اتمام صحیح مرحله اول ، حالا نوبت به سر سیمهای ٢١-٢٢-٢٣ میرسد،

Sent from my HUAWEI G510-0200 using Tapatalk

aga2000

کاربر
2011-03-15
154
459
با پیشنهاد دوستمون(Hamidmma) سیم های 21،22،24 را جدا کردم(در هیدروستات جدید به جای 23،فیش 24 و بجای 13،فیش 14 وجود دارد).
روی برنامه F ماشین را قرار دادم.
آب داخل ماشین ریخته شد و موتور شروع به کار کرد و شستشو بخوبی تا عمل تخلیه پیش رفت و بعد عمل تخلیه صورت گرفت و ماشین توقف کرد.عمل ریختن مجدد آب و شستشوی آب کثیف و برنامه های بعدی متوقف شد.
ماشین را خاموش و سیم های 21،22،24 را وصل کردم ادامه برنامه انجام شد ولی با مشکل روبرو شد.
در ادامه شستشو بعد ریختن آب داخل ماشین و کار کردن چند دور موتور،عمل تخلیه تا نصفه و مجدد آب ریختن داخل ماشین صورت گرفت و چند دور موتور کار کرده و عمل تخلیه نصفه و آب ریختم داخل ماشین صورت گرفت،این عمل در مرحله آب آبکشی و نرم کننده هم تکرار شد.
در ضمن دوباره بعد از اتمام کار و خاموش شدن ماشین،
دوباره ماشین را در حالت برنامه F قرار دادم.
عمل ریختن آب داخل ماشن انجام و چند دقیقه ای شستشو انجام شد بعد دوباره شیر برقی عمل کرده و آب که در ارتفاع زیر انحنای درب ماشین بود تا بالای انحنای درب بالا آمد و در همین حین موتور نیز کار می کرد ولی در ارتفاعی که ذکر شد شیر برقی آب را قطع و سریعا آب تقریبا تا نصف خالی و دوباره شیر برقی باز و عمل تکرار شد.((این عمل تا سه مرتبه تکرار و در حالت آبکشی و نرم کننده هم تکرار می شود.
در ضمن با فشار دادن کلید عدم تخلیه،ماشین بعد از ریختن آب بر روی نرم کننده منتظر می ماند تا کلید دوباره زده شود تا عمل تخلیه انجام گردد.(این مرحله صحیح است)
ولی با زدن کلید 1/2 ریختن آب به داخل ماشین تفاوتی نمی کند.
سیم سبزرنگ(با فیش مشکی)به کلید 1/2 متصل است که با قطع آن عمل آب ریختن به داخل ماشین انجام نمی شد،فکر می کنم بهدلیل اینکه سر دیگر آن به هیدروستات وصل است.
حالا با این اوصاف دوستان راهنمایی کنید تا این پروژه به نتیجه برسد.
ممنون

hamidmma

کاربر
2013-11-28
21
38
تبریز
با پیشنهاد دوستمون(Hamidmma) سیم های 21،22،24 را جدا کردم(در هیدروستات جدید به جای 23،فیش 24 و بجای 13،فیش 14 وجود دارد).
روی برنامه F ماشین را قرار دادم.
آب داخل ماشین ریخته شد و موتور شروع به کار کرد و شستشو بخوبی تا عمل تخلیه پیش رفت و بعد عمل تخلیه صورت گرفت و ماشین توقف کرد.عمل ریختن مجدد آب و شستشوی آب کثیف و برنامه های بعدی متوقف شد.
ماشین را خاموش و سیم های 21،22،24 را وصل کردم ادامه برنامه انجام شد ولی با مشکل روبرو شد.
در ادامه شستشو بعد ریختن آب داخل ماشین و کار کردن چند دور موتور،عمل تخلیه تا نصفه و مجدد آب ریختن داخل ماشین صورت گرفت و چند دور موتور کار کرده و عمل تخلیه نصفه و آب ریختم داخل ماشین صورت گرفت،این عمل در مرحله آب آبکشی و نرم کننده هم تکرار شد.
در ضمن دوباره بعد از اتمام کار و خاموش شدن ماشین،
دوباره ماشین را در حالت برنامه F قرار دادم.
عمل ریختن آب داخل ماشن انجام و چند دقیقه ای شستشو انجام شد بعد دوباره شیر برقی عمل کرده و آب که در ارتفاع زیر انحنای درب ماشین بود تا بالای انحنای درب بالا آمد و در همین حین موتور نیز کار می کرد ولی در ارتفاعی که ذکر شد شیر برقی آب را قطع و سریعا آب تقریبا تا نصف خالی و دوباره شیر برقی باز و عمل تکرار شد.((این عمل تا سه مرتبه تکرار و در حالت آبکشی و نرم کننده هم تکرار می شود.
در ضمن با فشار دادن کلید عدم تخلیه،ماشین بعد از ریختن آب بر روی نرم کننده منتظر می ماند تا کلید دوباره زده شود تا عمل تخلیه انجام گردد.(این مرحله صحیح است)
ولی با زدن کلید 1/2 ریختن آب به داخل ماشین تفاوتی نمی کند.
سیم سبزرنگ(با فیش مشکی)به کلید 1/2 متصل است که با قطع آن عمل آب ریختن به داخل ماشین انجام نمی شد،فکر می کنم بهدلیل اینکه سر دیگر آن به هیدروستات وصل است.
حالا با این اوصاف دوستان راهنمایی کنید تا این پروژه به نتیجه برسد.
ممنون
دوست عزیز شما باید اول سیم کشی صحیح هیدروستات رو انجام بدهید تا تازه برسیم سر مشکل اول-در واقع بنظر من مشکلی که شما در پست اول فرموده بودید اصلا مربوط به هیدروستات نبوده است و اصلا نباید ذره ای دستکاری میشد-چون هیدروستات فرمان از تایمر گرفته و فرمانهای صحیح میداد،احساس میکنم سیم کشی هیدروستات قبلی رو فراموش کرده اید که کار را سختر میکند.متاسفانه بنده نقشه سیمکشی این مدل رو ندارم تا حداقل از رنگ سیم ها راهنمایی میکردم،ولی باز مطلبی در باره دستم برسد سریعا عرض خواهم کرد

Sent from my HUAWEI G510-0200 using Tapatalk

aga2000

کاربر
2011-03-15
154
459
احتمال اینکه سیم کشی هیدروستات اشتباه باشه 1 درصد هست(اینم بخاطر اینکه همیشه باید احتمال اشتباه در تعمیرات را داشته باشیم)
من دقیقا سیم کشی را روی کاغذ ثبت کردم که به شرح ذیل است:
فیش سبز(دو سیم صورتی)---->11
فیش زرد(سیم صورتی)---->12
فیش قرمز(سیم آبی،سیم سیاه صورتی)---->14
-------------------------
فیش سبز(سیم نارنجی)---->21
فیش مشکی(سیم سبز)---->22
فیش قرمز(دو سیم سبز)---->24

حالا دوستان راهنمایی بفرمائید.
ممنون

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amookhteh

aga2000

کاربر
2011-03-15
154
459
به اشتباه موضوع حل شده ثبت شده،چطوری میشه تغیرش داد

• Like

Raminn1983

کاربر
2019-05-09
1
0
سلام وقت بخیر به دوستان بزرگوار ، یه لباسشویی پارس 4260p گرفتم ولی تنظیمات شستشو رو نمیدونم چطوریه این دسته ولوم چطور کار میکنه نصف برنامه ها سبزه نصف دیگش آبی لطفا اگه کسی دفترچه راهنمای این مدل رو داره برام ایمیل بزنه ممنون میشم

عباس مهدی

کاربر vip
کاربر
2017-01-03
166
120
کرمان
با سلام خدمت اساتید محترم.
لباسشویی پارس مدل 4260p داریم که مدتی است در ابتدای شستشو هم زمان با ابگیری دیگ با حالت خیلی کند وبه زور نیم دور نیم دور میزنه بعد شروع میشه اما خیلی اوقات یکم حرکت ناقص میکنه و متوقف میشه.انگار موتور نیم سوز باشه. فیلتر رو تمیز کردم که یه مقدار کثیف بود دو سه روزی خوب شد و دوباره همون اش و همون کاسه. لطفا کمک کنین.

• Like

@mohsenmorva

کاربر
2023-01-10
1
0
سلام وخسته نباشید میشه ریست لباسشویی 4260 روبگید لباسشویی اب داخلش میا بع خودش تخلیه میکنه

بالا