آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: ماشین لباسشویی پارس مدل:4260P

aga2000

کاربر
2011-03-15
154
459
با سلام و احترام
ماشین لباسشویی پارس مدل:4260P دارای مشکلات زیر است:
1.موقع ریختن آب روی لباس،مقدار کمی آب داخل محفظه ریخته می شود(تا انحنای پایینی شیشه جلو)به همین دلیل شستشو به خوبی انجام نمیشه
2.موقعی که کلید 1/2 زده میشه،با موقعی که این وضعیت انتخاب نشده،مقدار ریختن آب بر روی لباس ها یکی است.
3.کلید عدم تخلیه در مرحله آخر هم کار نمیکنه،همیشه چه کلید زده شده باشد و چه نه،آبگیری مرحله آخر انجام میشود.
به دلیل مشکلات 1و2 شستشو و بخصوص آب کشی بخوبی انجام نمی شود(روی هر برنامه ای که ماشین گذاشته شود این مشکل وجو دارد.
لطفا راهنمایی کنید.
ممنون

aga2000

کاربر
2011-03-15
154
459
سلام مجدد
با بررسی کاتالوگ های مختلف به این نتیجه رسیدم که به احتمال زیاد ایراد از هیدروستات ماشین لباسشویی می باشد که مقدار کمی آب داخل دیگ ریخته می شود.
به نظر شما مشکل از هیدروستات است.
در ضمن به کمک اهم متر می تونم هیدروستات را تنظیم کنم.
لطفا راهنمایی کنید.
ممنون

aga2000

کاربر
2011-03-15
154
459
سلام مجدد
با بررسی کاتالوگ های مختلف به این نتیجه رسیدم که به احتمال زیاد ایراد از هیدروستات ماشین لباسشویی می باشد که مقدار کمی آب داخل دیگ ریخته می شود.
به نظر شما مشکل از هیدروستات است.
در ضمن به کمک اهم متر می تونم هیدروستات را تنظیم کنم.
لطفا راهنمایی کنید.
ممنون

fkh52000

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-11-13
876
5,238
شیراز
دوست عزیز هیدروستات بوسیله کارخانه تنظیم شده و نیازی به تنظیم دوباره نیست
شما لوله هیدروستات را باز کرده و کامل شستشو و تمیز کنید احتمال زیاد درست
میشود

م.زبردست

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
کانال هوای هیدرو استات که از یه طرف به خرطومی واز طرف دیگه به شلنگ باریک وصله رو تمیرز کن-هیدرو استات پارس چند پلاتینه است وتنظیمش مشکله،احتمال داره کلیدها از داخل خراب شده که دائم روی 1/2 مونده

aga2000

کاربر
2011-03-15
154
459
سلام مجدد
لوله رابط هیدروستات کاملا تمیز و باز بود،با فوت کردن داخل هیدروستات صدای دو تق پلاتین ها می آمد و به خوبی کار می کرد،با چرخاندن پیچ تنظیم هیدروستات مقدار آب داخل دیگ درست شد ولی جای شما نه خالی،کل سیستم آبگیری و شیر برقی و ... به هم ریخت و کل سیستم قاطی شد.
حالا وضعیت بدتر از بد شد.
جناب آقای زبر دست اگه کلید 1/2 گیر داره پس کلید عدم تخلیه چه مشکلی داره.
این هیدروستات 4 تا پیچ تنظیم داره که با چرخاندن دو پیچ وسطی روبروی هم این مشکلات بوجود آمد.
جالب تر اینکه قطعه نو هیدروستات هم گیرم نیومد.
راهنمایی کنید که بی ماشین لباسشویی شدم.:apologetic:
ممنون

م.زبردست

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
سلام مجدد
لوله رابط هیدروستات کاملا تمیز و باز بود،با فوت کردن داخل هیدروستات صدای دو تق پلاتین ها می آمد و به خوبی کار می کرد،با چرخاندن پیچ تنظیم هیدروستات مقدار آب داخل دیگ درست شد ولی جای شما نه خالی،کل سیستم آبگیری و شیر برقی و ... به هم ریخت و کل سیستم قاطی شد.
حالا وضعیت بدتر از بد شد.
جناب آقای زبر دست اگه کلید 1/2 گیر داره پس کلید عدم تخلیه چه مشکلی داره.
این هیدروستات 4 تا پیچ تنظیم داره که با چرخاندن دو پیچ وسطی روبروی هم این مشکلات بوجود آمد.
جالب تر اینکه قطعه نو هیدروستات هم گیرم نیومد.
راهنمایی کنید که بی ماشین لباسشویی شدم.:apologetic:
ممنون
عرض کردم که تنظیم این هیدرو استات ها مشکله،یه شخص کار بلد میتواند درستش کند به شرطی که به پلاتین های داخل آگاه باشد-شما فقط کمی آب بیشتر میخوای همین

aga2000

کاربر
2011-03-15
154
459
یه سئوال.
آیا هیدروستات های 6 فیش همشون تنظیماتشون یکی هست.
یعنی اینکه فشار لازم بر روی پرده دیافراگم در همه نوعی استاندارد هست.
هیدروستات این ماشین لباسشویی گیرم نیومد(7 فیش قرمز رنگ هست که البته یکی از فیش ها کارایی نداره،فیش های 11،12،13 و 21،22،23 وصل هستند)فقط کارخانه دارد که اونم واسه نمایندگی ارسال میکنه.
مدلهای باقیافه کمی بزرگتر و سفید رنگ 6 فیش در بازار موجوده،میتونم از آنها استفاده کنم؟!
لطفا راهنمایی کنید.
ممنون
ممنون

hamidmma

کاربر
2013-11-28
21
38
تبریز
با اجازه اساتید در جواب سوال شما باید عرض کنم بله میتوانید استفاده بکنید بشرطی که شماره سوکت ها در هنگام تعویض با هیدروستات جدید رعایت شود،هیدروستات سه فیش یک کلید تبدیل است و هیدروستات ۶ فیش دو تا کلید تبدیل هست و همانطور که میدانید هر کلید تبدیل یک کنتاکت مشترک دارد مثلا در هیدروستات کنتاکت مشترک شماره ١١ میباشد و اگر اشتباه نکنم ٢١ نیز مشترک میباشد ،و همه تقریبا از یک استاندارد در سیمکشی استفاده کرده اند پس میتوانید با رعایت جوانب جایگزین بفرمایید،البته اون کنتاکت اضافی که میفرمایید در حقیقت اضافی نیست و مربوط به تخلیه اضطراری در هنگام سرریز شدن اب در مواقع گرفتگی اوانس هوای هیدروستات و چند مورد دیگر است-بنده چندین بار برای لباسشویی های صنام هیدروستاتهای مختلف را امتحان و نتیجه گرفته ام،ضمنا خواهشا به هیچ عنوان پتانسیومترهای تنظیم هیدروستات را حتی ذره ای دستکاری نفرمایید بخصوص در هیدروستاتهایی دوقولو هستند(دارای ۶فیش )

Sent from my HUAWEI G510-0200 using Tapatalk

aga2000

کاربر
2011-03-15
154
459
هیدروستات 6 فیش بر روی ماشین لباسشویی نصب شد،تازه ماشین به حالت خراب اولیه برگشت.
الان مشکل حادی که داره،وقتی که شیر برقی وصل میشه و داره آب داخل ماشین ریخته،دور خیلی کند جهت خیس شدن کل لباسها انجام نمیشه و با دور عادی موتور کار می کند.
مشکل بعدی اینکه بعد از مقداری شستشو،نصف آب تخلیه و دوباره آب داخل ماشین میریزه و چند دور موتور کار می کند و آب بصورت نصفه تخلیه و مجددا سریع آب داخل ماشین ریخته می شود و سه مرتبه این عمل تکرار می شود(به نوعی مقداری از کف داخل ماشین خالی می شود و به هدر می رود و شستشو بخوبی انجام نمی شود)
در مورد مرحله نرم کنده هم با همین مشکل روبرو هستیم.
خلاصه این ماشین واسه خودش حکایتی شده!!!
لطفا راهنمایی کنید.
ممنون

بالا