آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

آموزشی: ساخت دستگاه تستر ecu

MSL

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-11-20
333
1,891
تهران
درود

من میخوام یک دستگاه تستر ecu بسازم که برای تعمیر کاران عزیز ecu مثل دیاگ با ارزش است چون یک اتومبیل را بر روی میز کار شبیه سازی میکند

خوشبختانه من نقشه سیم کشی انواع ecu ها را دارم و به راحتی می توان پایه ها را شبیه سازی کرد فقط در قسمت ورودی یعنی سنسور ها مشکل دارم لذا از دوستان عزیز درخواست همکاری با این حقیر را دارم که در صورت امکان اطلاعات خود را به اشتراک بگذارند و در نهایت با کمک هم دیگر بتوانیم این دستگاه را آماده و در اختیار دیگر اعضای محتر علل خصوص تعمیر کاران ecu قرار بدهیم

برای شروع لازم است که بدانیم تستر ecu دارای 2 قسمت جدا از هم است :

قسمت اول : مثل یک سیگنال ژنراتور عمل میکند که به راحتی میتوان با استفاده از میکرو کنترلر ساخت
قسمت دوم : یک بخش عملگر است که وابسته به قسمت اول در حال واکنش نشان دادن میباشد که آن را هم به راحتی میتوان با مدارات مقاومتی و LED شبیه سازی نمود

همچنین میتوان برای هریک از اجزای عملگر یک خروجی به عنوان تستر قطعه واقعی استفاده نمود .

و اینکه 90% ورودی ها (سنسور ها) چون فقط از نظر فیزیکی باهم تفاوت دارند به راحتی میتوان نوع پالس و دامنه آنها را به انواع ایسیو ها ی مختلف خوراند .

دوستان عزیزی که تا بحال توانسته اند از خروجی کانکتور سنسور های زیر توسط اسکپ تصویر بگیرند لطفا دریغ نکنند

(شکل موج خروجی + دامنه + فرکانس+ ولتاژ کاری)
1- سنسور مپ
2- سنسور دور موتور
3- سنسور اکسیژن
4- سنسور کیلومتر
5- سنسور ناک یا همان کوبش
5-تر میستور دریچه گاز یا همان دمای هوای ورودی
6- پتانسومتر دریچه گاز
7-سنسور دمای آب

با تشکر از همکاران عزیز

بالا