آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: انحصاری کردن تولید برد الکترونیکی

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,179
با سلام
شرکت ها یا اشخاصی که برد خاصی رو برای اولین بار ابداع و تولید میکنند چگونه از طرح خودشون محافظت میکنن؟
آیا به جز ثبت اختراع یا گرفتن مجوز مالکیت صنعتی به منظور انحصاری کردن تولید یک برد الکترونیکی خاص،میشه روی خود برد هم تمهیداتی در نظر گرفت که از کپی شدن جلوگیری بشه؟
با تشکر از اساتید و دوستان

msmp2

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-11-28
357
807
سوال خوبیه... سعی کن از میکرو کنترلر های ایمن استفاده کنی تو مدارات
از مدارات چند لایه تا اونجا که میتونی مدار رو جمع جور کنی.... ای سی ها رو سنگ بزن و از ای سی هایی استفاده کن که کمتر تو بورس اند....

hamid.nezam

کاربر
2015-04-04
118
111
همه روشهايي كه دوستمون گفتن درسته اما تقريبا منسوخ شدن
ممكنه يكي بتونه شكل فيزيكي و سخت افزاري برد شمارو كپي كنه اما هيچ وقت نميتونه فكر شما و نرم افزار طراحي شده شمارو كپي كنه
البته به نظر من ديگه اون دوران گذشته كه كسي از كارت كپي نكنه ، ميبيني كه تو دنبا دارن ماشين و هواپيما و ... همديگه رو كپي ميزنن اما بازم مشتري ها خريد از جنسي ميكنن كه كيفيت داره و قيمتش مناسبه
موفق باشيد

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,179
با سلام
از توجه دوستان به تاپیک کمال تشکر رو دارم
سخت یا آسون،دیر یا زود یک برد الکترونیک که هر چه هم پیچیده و غیر قابل کپی باشد،کپی خواهد شد و این موضوع دور از انتظار نیست
امروزه به قول دوستمون هواپیما رو کپی میکنن چه برسه به یه برد الکترونیکی!اون کسی که علمش رو داره و تنها با تحلیل کاری که برد انجام میده میتونه کپی برد رو بسازه کپی کردن برد نوش جونش،یه جورائی هم دمش گرم!اما صحبت سر افراد سود جوئی هستش که فقط هدفشون تولید و پول در آوردن هستش و براشون فرق چندانی نمیکنه محصول کپی هستش یا واقعا خودشون طراحی کردن
یه اما ی بزرگ یه رازی که حالا حالا ها به عقل جن هم نرسه پیدا کردنش تو طراحی برد چیه؟
با تشکر

HOSE IN

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-10-28
1,494
8,636
KARAJ
سلام دوست عزیز
سنگ زدن ایسی اصلن کاردرستی نیست.
اگرهمان بردوشما خریدیدوخرابه شده میخواهیدایسیشو عوض کنیدچکارمیکنید!مجبوریدبه تولیدکننده محصول صلوات بفرستید.
پاک کردن شماره ایسی درددعوا نمیکنه.کپی بردارها ،استادندباتوجه به کارایسی کاربردش شماره ونوع پایه ها .شکل و... تعداد ایسیس محدودکرده به راحتی میشه اینکاروکرد
من یک دستگاه بازکردم شماره ایسی شو پاک کرده بودنددرعرض یک ساعت شماره ایسی را پیدا کردم.دستگاه تعمیری مبدل 24 به 12 ولت بود
سوال خوبیه... سعی کن از میکرو کنترلر های ایمن استفاده کنی تو مدارات
از مدارات چند لایه تا اونجا که میتونی مدار رو جمع جور کنی.... ای سی ها رو سنگ بزن و از ای سی هایی استفاده کن که کمتر تو بورس اند....

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,179
با سلام
از عنایت جناب
HOSE IN به تاپیک متشکرم
دوست عزیز بنده با نظر شما موافقم،شده برای خود من هم پیش اومده که شماره آی سی رو روی بردی پاک کرده ان و این کار موجب سردرگمی در تعمیر و سفارش قطعه شده و کلی با اعصاب آدم بازی کرده.اما....
خودتو جای تولید کننده ای که برد رو کپی نکرده بلکه طراحی کرده بزار،اگه شما رو این برد زحمت کشیده بودی و طراحی کرده بودی و خیلی ریسک های تولید اون رو متحمل شده بودی، برای جلوگیری از کپی زحمتت چیکار میکردی؟فکر کنم طرح این سوال بنده منطقی باشه و یه جواب منطقی بطلبه.
با تشکر فراوان

بالا