آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: کار نکردن تنظیم دما ( دیمر ) سشوار صنعتی توسن 9008

hamiddadashi

کاربر vip
vip
کاربر
2015-09-19
45
237
اذ شرقی بناب
اگه المنت رو نگا کنی میبینی دو نوع سیمپیچ المنت رو دستگاه هست یکی نازک جهت کار موتور یکی برای گرم کردن
المنت نازکت از یه جا قطع شده اصولا باید المنت رو کامل تعویص کنی اگه نداری قسمت قطع شده رو پیدا کن و به هم ببند که مهارت خاصب میخاد اول از همه یه ۱۲ ولت به موتور بزن البته سیم المنت باید از موتور جدا بشه که اتصال کوتاه نکنه اگه موتوور کار کرد المنت رو درست کن اگه موتور کار نکرد موتور رو تعویض کن

hamiddadashi

کاربر vip
vip
کاربر
2015-09-19
45
237
اذ شرقی بناب
اون دوتا سیم نازک که میفرمایید سنسور دما هستن که مقدار دما رو به ای سی گذارش میدن اونا رو حذف کنی سشوار اتوماتیک نمیکنه و یکسره دما بالا میره
اگه ترایاک تعویص کردی بازم دما کم و زیاد نمیشه میتونی مدار رو با یه دیمر دستی تعویص کنی ولی اکثرا با تعویض ترایاک که هیتسینگ بستن بش دما قابل کنترله

سلام دوستان
بنده یک عدد سشوار توسن 2000 وات دارم
موتورش سالم هست. ولی تنظیم دماش از کار افتاده
در واقع دو تا المنت داره که کوچکتره با موتور سری هست اما اصلیه جدا هست
هر دو تا المنت سالم هستند و بصورت دستی سشوار باد داغ میزنه اما تو حالت نرمال المنت دوم هیچ موقع کار نمیکنه
المنت 5 تا سیم داره که دو تا سفید و مشکی نازک هستند خواستن بدونم این سیم ها چه کار میکنند؟
تعیین دما چجوری انجام میشه؟چطوری سنس میشه و با چی کنترل میشه؟
ممنون میشم راهنمایی کنید چون هر چی گشتم چیزی پیدا نکردم

mahan_1016_

کاربر
2024-01-31
1
0
مرکزی
سلام سشوار صنعتی توسن ۹۰۰۸ دارم المنت اصلی کار نمیکنه فقط پیش گرمایش کار میکنه المنت هم سالمه
Bta 16 را عوض کردم دیود زنر u4 هم عوض کردم با خازن 470uf 10v
ولی بازم کار نمیکنه

پیوست‌ها

• 461.2 کیلوبایت بازدیدها: 15

amookhteh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2015-01-17
810
1,016
خازن پلی استر هم تست کنید روی المنت اگر ترموستات یا فیوز حرارتی داره بررسی کنید قطعی المنت رو پتانسیومتر دیودها در آخر هم ایسی میمونه

سلام دوستان سشوار صنعتی توسن پنج سیمه المنتش کلا کم زیاد نمیشه ولی موتورش سرعت یک و دو یکیه ولی میزنی سه سرعتش بیشتر میشه ای سی با تریاک عوض کردم درست نشد

بالا