آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل تصویر در لپتاپ hp مدل g62

matinc

کاربر
2014-05-02
66
98
ممنونم از همگیتون .

فردا میرم دنبال فلت اگر پیدا نکردم ولتاژ گیری رو انجام میدم و در آخر هم تست فلت . تست فلت واقعا آزار دهندس :051:
سلام جناب فارسار
منظور شما از آزاردهنده بودن تست فلت چه چیزیه و کدام قسمت تست فلت آزار دهنده هست؟

shayan234

کاربر
2011-03-08
320
3,811
آبادان
سلام
طبق تجربه ی خودم ، این مشکل کمتر به فلت مربوط میشه ، ولی حتما باید فلت تست بشه ،
روش ساده تست فلت :

دو سر کانکتور فلت رو کنار هم قرار بدید و با چسب نواری به روی میز بچسبانید و با تست بازر مولتی متر و همچنین اضافه کردن سوزن به نوک پراب ها تست رو انجام بدید
این راحت ترین و خوش دست ترین روش تست فلت هست
بعضی وقتها عیب یابی نبود بکلایت میتونه خیلی پیچیده بشه و حتما به نقشه شماتیک نیاز هست
در کل شما میتونید از یه ال ای دی دیگه که سوکتش بخوره به فلت استفاده کنین ، من بارها حتی ال ای دی 14 اینچ رو برای تست بجای 15/6 قرار دادم . یا میتونیند از یه لپ تاپ دیگه باز کنین و تست کنین ، ممکنه فیوز خود ال ای دی سوخته باشه ، البته تعمیر برد ال ای دی تخصص و ظرافت خاصی میطلبه

کنترل نور بکلایت و روش خاموش کردن بکلایت بوسیله I/O انجام میشه ، پایه های این آی سی رو با دقت از لحاظ لحیم سردی و سولفاته بررسی کنید
( تذک ر: مواظب باشید دستکاری این آی سی میتونه باعث خاموشی لپ تاپ بشه )

معمولا در مسیر بکلایت ، دیود و مدارات پروتکشن قرار داره ، دیودهای سه پایه ای که معمولا شاتکی هستند رو بررسی کنین با تست دیودی ، اگر صفر بزنه یا پایه هار از هر دو جهت به هم راه بده دیود مشکل داره ، همینطور باقی قطعاتی که سر ولتاژ 19 ولت وجود داره ، روی قطعات کنار کانکتور دنبال این ولتاژها بگردید و مسیر را تا سوکت دنبال کنید ، معمولا روی مسیر ولتاژ بکلایت فیوز قرار میگیره ، اطراف کانکتور انگشت بزارید روی قطعات اس ام دی ، ببینید قطعه ای هست که بیش از حد داغ بشه ؟
، اگر عیب یابی سخت بود نقشه همین لپ تاپ رو پیدا کنید و همینجا آپلود کنید
از سلامت آداپتور مطمئن بشید ، حتی الامکان با یه آداپتور دیگه تست کنید
روی کانکتور یه پایه وجود داره که ولتاژ ادجاست رو تامین میکنه معمولا عددی بین 1/7 تا 3/3 داره ، این پایه شدت نور رو کنترل میکنه با نقشه به راحتی قابل تشخیصه
ولتاژ 3.3 حتما باید روی کانکتور وجود داشته باشه
همش همین بود ،خارج از این ها نیست

آخرین ویرایش:

farsarr

کاربر vip
کاربر
2014-12-30
170
190
تبریز
خوب مشکل با زدن بایوس جدید حل شد . تا حالا به این مدل مشکل برنخورده بودم و اصلا فکر نمیکردم با بایوس حل بشه ولی درست شد.

ممنون از راهنمایی تمامی مهندسین

بالا