آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

Reboot شدن سیستم با نصب CD Rom یا DVD Rom

esmaeeli

کاربر
2010-04-25
1
0
با عرض سلام

زمانیکه سی دی رام یا دی وی دی را به سیستم وصل می کنم سیستم بالا نمیاد ممکن هست ایراد از کابلای data باشه؟

jmona

کاربر
2010-12-28
6
1
سلام دوستان منم همین مشکل رو دارم کمک کنید plz

mehdi8320000

کاربر
2009-07-08
100
585
شیراز - گناوه
با عرض سلام

زمانیکه سی دی رام یا دی وی دی را به سیستم وصل می کنم سیستم بالا نمیاد ممکن هست ایراد از کابلای data باشه؟

باسلام
دوست عزیز در عنوان نوشتید reboot میشه و لی در متن نوشتید که بالا نمیاد،حالا کدومشه؟؟

اما در هر حال شما پاورت رو عوض کن و چک کن ،ممکنه توان پاورت کم باشه

موفق باشید

با عرض سلام

همون طوری که اقا مهدی فرمودند شما بگید که ایراد شما میگید ریست میه یا بالا نمیاد اگر بالا نمیاد شما موقع جا زدن کابل احتمال داره پین های روی سی دی رام یا مادربورد رو کج کرده باشی یا خوب جا نزده باشی یا کابل رو بر عکس جا زده باشی یا پاورت توان راه اندازی رو نداشته باشه و سیستم بالا نیاد اگر هم سیستم ریست میکه در چه مرحله ای ریست میکنه در مرحله بوت یا شناسایی قطعات شما توضیحات بیشتر بده تا راهنماییت کنم

jmona

کاربر
2010-12-28
6
1
سلام
من وقتی سی دی یا دی وی دی رام رو با کابل ide وصل می کنم وقتی که صفحه مادر برد رو نشون داد می ره تو یک صفحه مشکی و پیغام زیر رو میده:
reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key
ولی وقتی کابل رو جدا می کنم و ریست می کنم می ره تو ویندوز با دوتا سی دی و دی وی دی رام چک کردم اما مشکل از اونا نیست حتی به طور اکسترنال جواب می ده

jmona

کاربر
2010-12-28
6
1
لطفاً اگه کسی جوابش رو می دونه زودتر کمکم کنه plz

mehdi8320000

کاربر
2009-07-08
100
585
شیراز - گناوه
لطفاً اگه کسی جوابش رو می دونه زودتر کمکم کنه plz

با سلام
دوست عزیز گفتم پاورت رو عوض کن و بعد چک کن که نکردی

الان سیتمت رو که روشن کردی دکمه delete یا f2 (بستگی به نوع مادربردت داره) بزن تا وارد صفحه ست آپ بشی،بعد گزینه setup as load defult setting یا یه چیز تو همین مایه هاست اون رو انتخاب کن و بعد اوکیش کن بعد هم کلید f10 رو بزن و yes کن با اینکار تنظیمات مادربردت به حالت پیش فرض میره

ببین درست میشه یا نه

jmona

کاربر
2010-12-28
6
1
مرسی از پیگیریتون
اما من هنه اینکارارو انجام دادم جواب نداده
هم پاور رو عوض کردم هم کابل ide و هم تو بایوس restor default کردم

خوب ایراد شما از این است که شما اسلیو و مستر رو رعایت نکردی پشت سی دی رام و هارد جامپر هایی برای این کار وجود داره که با جابه جا کر درن اون سیستم شما بالا میاد میتونی برای قرار گیری این جانپر ها رو هارد و سی دی رام یه نقشه داره که از اون کمک بگیر شما هارد رو مستر کن و سی دی رام رو اسلیو این کار رو کنی مشکلت حلت میشه
چرا حالا اینطور میشه شما احتمالا از یه کابل برای هر دو استفاده میکنی و سیستم چون هردو در حالت اسلیو یا مستر هستند یکیشونو میشناسه و هارد شما شناسایی نمیشه این پیقامی که میگی میگه هیچ دیسک راه اندازی وجود نداره در نتیجه یهنی هارد شما شناسایی نیست

jmona

کاربر
2010-12-28
6
1
مرسی گویا حق با شماست چون وقتی بدون سی دی رام می رم تو بایوس هاردم slave و وقتی سی دی رام رو وصل می کنم تو بایوس مستر چیزی انتخاب نشده و سی دی رام رو slave می زنه.
روی سی دی رام نوشته slave و master اما روی هاردم چیزی پیدا نکردم دفترچه ام ندارم که ازش پیدا کنم و اصلاً جامپرشم ندارم حالا شما می گید من چی کار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بازم ممنونم

بالا